Προς το περιεχόμενο

glam metal


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το 85-90% αυτών που γράφεις συμφωνώ, αλλά αν υποψιάζεσαι ότι αυτό που έγραψα σε αφορά, ίσως υπάρχει όντως κάποια φωτιά κάτω απ'τον καπνό που σε κάνει να το νομίζεις, πχ:

...που αντιφάσκoυν με πιο λογικά επιχειρήματα όπως αυτό:

Στο κάτω-κάτω τι σχέση ή καθορίζουσα σημασία έχει το ότι ήταν κιτς? Το κιτς υπήρχε παντού και πάντα, και αυτό το γεγονός δεν πρέπει να αυξάνει την μυωπία κανενός. Πχ.:

 

Καταρχήν θα περίμενα από στοιχειώδη διάθεση σεβασμού προς τον συνομιλητή σου να με κάνεις quote και να μη το πετάξεις γενικώς και αορίστως. Δεν απαξιοίς να με σχολιάσεις αλλά απαξιοίς να το συζητήσεις μαζί μου;

 

Δεύτερον, ο χαρακτηρισμός περί κωστοπουλικών και λαϊφσταϊλικών λεγομένων είναι ατυχής για την περίπτωσή μου. Ελπίζω να ήταν τυχαίος, και το κλείνω εδώ.

 

Τρίτον, οι μεταλάδες (και το ξέρω γιατί έχω υπάρξει, και ουδέποτε είπα ότι μετανοώ για αυτό) είναι οι πιο καθαρολόγοι και απόλυτοι στην άποψη οπαδοί μουσικού ιδιώματος. Υπήρξα λίγο πιο έντονος από ό,τι συνήθως ακριβώς για να αντιμετωπίσω αυτή τη στάση: όταν έχεις τοίχο απέναντί σου πρέπει να φωνάξεις για να γίνεις ακουστός. Θα συζήταγα ευχαρίστως πού το παράκανα, αλλά όχι υπαινικτικά.

 

Δεν θα μείνω άλλο στο νήμα γιατί δεν έχω χρόνο, και πλέον ούτε διάθεση. Καλή συνέχεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τρίτον, οι μεταλάδες (και το ξέρω γιατί έχω υπάρξει, και ουδέποτε είπα ότι μετανοώ για αυτό) είναι οι πιο καθαρολόγοι και απόλυτοι στην άποψη οπαδοί μουσικού ιδιώματος.

 

Χαρακτηριστικό περισσότερο σχετιζόμενο με την ηλικία, το επίπεδο, την ευφυία και τον βαθμό ενασχόλησης με το ιδίωμα (εμπειρικό συμπέρασμα, μην με ρωτήσετε από που προκύπτει) και όχι με το ιδίωμα αυτό καθ' εαυτό. Γενικεύεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε παιδιά;!

 

Τώρα άρχισε και εμφύλιος;  ;D

 

Έ ρε γλέντια!  ;D ;D

 

Για όλα φυσικά ευθύνεται το ύπουλο και διαβολικό πολότουσ...ας μην ξεχνάμε τον OP  ;)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτον, οι μεταλάδες (και το ξέρω γιατί έχω υπάρξει, και ουδέποτε είπα ότι μετανοώ για αυτό) είναι οι πιο καθαρολόγοι και απόλυτοι στην άποψη οπαδοί μουσικού ιδιώματος. Υπήρξα λίγο πιο έντονος από ό,τι συνήθως ακριβώς για να αντιμετωπίσω αυτή τη στάση: όταν έχεις τοίχο απέναντί σου πρέπει να φωνάξεις για να γίνεις ακουστός.

 

 

Χαρακτηριστικό περισσότερο σχετιζόμενο με την ηλικία, το επίπεδο, την ευφυία και τον βαθμό ενασχόλησης με το ιδίωμα (εμπειρικό συμπέρασμα, μην με ρωτήσετε από που προκύπτει) και όχι με το ιδίωμα αυτό καθ' εαυτό.

 

Ρε παιδιά είναι ανάγκη να προσβάλλετε τους οπαδούς ενός άλλου είδους??? Δηλαδή οι μεταλλάδες για εσάς δεν είναι τίποτα άλλο από φανατικοί που δεν καταλαβαίνουν και ανώριμοι. Και αυτό σχετίζεται και με την ευφύια τους;;;;

 

Σόρρυ αλλά δεν είναι το πρόβλημα οι μεταλλάδες όταν καταφεύγετε σε τέτοια επιχειρήματα. Ξέρω πάρα πολλούς μεταλλάδες που ακούνε και ρεμπέτικα και μπλουζ και κλασσική μουσική και την ψάχνουν πάρα πολύ με την μουσική. Ειδικά δε αν ασχολούνται ενεργά παίζοντας κάποιο μουσικό όργανο.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D ;D

 

Η απάντηση στο debate μας προέρχεται από το στόμα αυτών των κυρίων:

 

Manowar - Death To False Metal

 

 

Νομίζω ότι θα ικανοποιήσει μια μερίδα του κοινού  ;D ;D ;D

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραζει που δεν διαβασα ουτε μια απαντηση? :P

 

2 cd εχω τωρα στ'αμαξι,το πρωτο ειναι η δισκογραφια των Poison κ το 2ο ειναι το live του Σαφετη απο τ'αγριμια

 

DSC02115.jpg - To χρωμα μπορδιζει λιγο?

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραζει που δεν διαβασα ουτε μια απαντηση? :P

 

2 cd εχω τωρα στ'αμαξι,το πρωτο ειναι η δισκογραφια των Poison κ το 2ο ειναι το live του Σαφετη απο τ'αγριμια

 

DSC02115.jpg - To χρωμα μπορδιζει λιγο?

 

Το χρώμα είναι μια χαρά φούξια φλούο! Ό,τι πρέπει για 80'ς

Ιδού και η δική μου 80-ίλα:

1973090188_0719.thumb.jpg.219452e4970eab4a5467f9b0c7fcaa01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πειραζει που δεν διαβασα ουτε μια απαντηση? :P

 

2 cd εχω τωρα στ'αμαξι,το πρωτο ειναι η δισκογραφια των Poison κ το 2ο ειναι το live του Σαφετη απο τ'αγριμια

 

DSC02115.jpg - To χρωμα μπορδιζει λιγο?

 

Μούρλια η Baretta- eightιλα του κερατ@  8) ;D ;D

 

Ο Σαφέτης ποιος είναι;  ::) ::)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 cd εχω τωρα στ'αμαξι,το πρωτο ειναι η δισκογραφια των Poison κ το 2ο ειναι το live του Σαφετη στα Αγριμια

Και αυτό τα λέει όλα.

 

Μόνο αν θες, για μας που διαβάζουμε τις απαντήσεις (επειδή δεν έχουμε - σαν και σένα- κάτι σοβαρότερο να κάνουμε) αν είναι να αρχίσεις για τις κιθάρες σου, κάνε παραπομπή στο ατέλειωτο thread που είχες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου