Προς το περιεχόμενο

Μεταμεσονύχτιο καφροκλίπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα one-take κλιπάκι του For Whom The Bell Tolls των Metallica, μου άρεσε σα σύνολο ο ήχος στις κιθάρες (άσχετα από μερικές bum notes) και είπα να μεταδώσω τη χαρά της καφρίλας σε όλο τον κόσμο μιας και πλησιάζουν οι γιορτές.

 

Απολαύστε υπεύθυνα.

 

υ.γ.: ηχογραφημένο με μπάσο SR300 Ibanez, κιθάρα Schecter Demon, πεταλιέρα Zoom 505 (the original baby yeah), Edirol M-16DX, Sonar 7 PE. Τα drums είναι από ενα midi περασμένο μέσα από το Session Drummer 2. Όλες οι χορδές έχουν περάσει προ πολλού το όριο συνταξιοδότησης και περιμένουν τα μέτρα της Ε.Ε. για την ενίσχυση των οικονομικά ασθενέστερων. Τα δάχτυλά μου είχαν κομμένα νύχια.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keep on kafring on the free world! Οι κιθάρες θεριστερές, τα νδραμς κονσερβοκουτια όπως πρέπει. Γουστάρω. Με πήραν τα ZOOMΙά.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλέπω ότι το καφρο-distortion περισσεύει, δε μου τυλίγεις λίγο να πάρω στο σπίτι που θέλω να παίξω κάτι Iced Earth με την Tele; ;D

 

Ωραίο το μεταμεσονύχτιο, οι κιθάρες είχαν τρελό όγκο! Καλά και τα τύμπανα (αν και λίγο τζούφια σε χροιά), γενικά είναι σωστό το τεμάχιο! Μπράβο ρε Τσερεμόνη, δώσε πράμα στο λαό! ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Jasemeister ασχολείσαι συχνά με το άθλημα που λέγετε Metallica και γενικότερα metal

ή έτυχε ? (και πόσα χρόνια παίζεις αν επιτρέπετε ?)

η ερώτηση είναι γιατί κάτι δεν μου άρεσε σε αυτό που άκουσα και μάλλον ο ήχος της κιθάρας  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά και επειδή δε σου άρεσε το ΘΕΣΠΕΣΙΟ καφροκλιπ μου αμφισβητείς τη σχέση μου με το metal? Και ρωτάς και πόσα χρόνια παίζω? Εμένα τον Τσερεμόνη και τώρα ποιός σε σώνει?

 

[glow=red,2,300]Off with his head![/glow]

 

:D

 

Ε καλά μη σκας αν δε σου άρεσε, γραμμένο στο πόδι direct με Zoom 505 είναι. Άμα το ακούσεις και χωρίς το amp simulator της Cakewalk να δεις πόσο δε θα σου αρέσει!

 

Οι υπόλοιποι είσαστε true believers! Σας hail όλους!

 

headbang.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, εμένα μου φάνηκε πολύ ρηχό... από παικτικής άποψης βέβαια άψογο, ούτε ένα λάθος, αλλά ο ήχος τις κιθάρας... είπαμε να κόβουμε τα μεσαία, αλλά όχι κι έτσι...  ;D

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, εμένα μου φάνηκε πολύ ρηχό... από παικτικής άποψης βέβαια άψογο, ούτε ένα λάθος, αλλά ο ήχος τις κιθάρας... είπαμε να κόβουμε τα μεσαία, αλλά όχι κι έτσι...  ;D

 

Αν αυτό νομίζεις ότι είναι mid scoop τότε δεν έχεις ακούσει τίποτα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό νομίζεις ότι είναι mid scoop τότε δεν έχεις ακούσει τίποτα.

 

καλά έχω ακούσει και περισσότερο έννοια σου. Απλά λέω πως και αυτό είναι υπέρ του δέοντος  :P κι εγώ που παίζω μέταλ παίζω με τα μεσαία στο φουλ, δεν μου αρέσει το scoop γενικότερα. γι αυτό κιόλας είπα πως μου φάνηκε κάπως ο ήχος...  :-\

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά και επειδή δε σου άρεσε το ΘΕΣΠΕΣΙΟ καφροκλιπ μου αμφισβητείς τη σχέση μου με το metal? Και ρωτάς και πόσα χρόνια παίζω? Εμένα τον Τσερεμόνη και τώρα ποιός σε σώνει?

 

καταρχήν δεν είχα πρόθεση ούτε να σε αμφισβητήσω ούτε τίποτα άλλο.

δεύτερων να δέχεσαι την κρητική όταν βγάζεις κάτι δημόσια.

τρίτων σε ρώτησα πόσα χρόνια παίζεις απλά για να δω σε τι επίπεδο βρίσκομαι εγώ

και τετάρτων δεν κατανοώ και δεν δέχομαι τον όρο καφροκλιπ.

 

Ε καλά μη σκας αν δε σου άρεσε, γραμμένο στο πόδι direct με Zoom 505 είναι. Άμα το ακούσεις και χωρίς το amp simulator της Cakewalk να δεις πόσο δε θα σου αρέσει!

 

για amp simulator ρίξε μια ματιά εδώ  http://www.guitarampmodeling.com/viewtopic.php?f=32&t=2452

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου