Προς το περιεχόμενο

Η Τουρκική γλώσσα θα διδάσκεται στα Ελληνικά σχολεία!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μακαρι αγαπητε eye protocol

το πλεον ενδιαφερον θα ειναι η δημοσιευση των στατιστικων αυτων δεδομενων στο noiz.

 

Δεν υπάρχει καμία ειδική ανάγκη δημοσίευσης. Τα βλέπουμε σε αυτό το thread. Θυμήσου ότι την αμέσως προηγούμενη περίοδο είχαμε αρκετή γκρίνια και κατηγορίες για φασιστική νοοτροπία εκ' μέρους των mods. Όποτε, το thread αφέθηκε και είδες τι ωραία μαργαριτάρια βγήκανε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 314
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να λεμε τα πραγματα με τ ονομα τους φιλε Μενελαε...Δεν εχουμε καμια σχεση μ αυτους τους λαους.Ναι' date='ειμαστε ολοι Βαλκανιοι και χριστιανοι και διαφορα αλλα,αλλα μεχρι εκει.Τι εχει να πει η Αλβανια ή τα Σκοπια σαν κρατος και σαν ιστορια?Κι αν εχει καταφερει κατι(σε κοινωνικο,ηθικο και συνταγματικο επιπεδο)να μου το πεις να το ξερω κι εγω.Κατι που να εχει μεινει στην ιστορια.[/quote']

 

Ισχύει, αλλά αυτό δε "μας" κάνει ανώτερους. Υπήρχαν άτομα πολύ ευφυή που έζησαν σ'αυτόν τον τόπο. Όση σχέση έχουν μαζί μου έχουν και με τον Bush και τον Blair και τον κάθε άνθρωπο επί γης. Δεν πιστεύω στην ιδέα της "κληρονομιάς", μου φαίνεται αστείο να αξιωνόμαστε το οτιδήποτε εν ονόματι κάποιου που έτυχε να ζήσει στο ίδιο χώμα πριν από 2000 χρόνια. Μετράμε ΕΜΕΙΣ ο καθένας ως άτομο και δεν κατηγορώ ούτε επικροτώ κανέναν για τις πράξεις του παππού του, πόσο μάλλον για 2000 χρόνια πριν. Δεν επιλέξαμε να γεννηθούμε εδώ, ούτε εμείς ούτε ο Θαλής, ούτε κι οι Αλβανοί επέλεξαν να γεννηθούν στην Αλβανία, ούτε οι Κινέζοι στην Κίνα. Και από τη στιγμή που δεν έχουμε επιλογή στο θέμα, δεν κρίνω βάσει αυτού, γιατί αυτό αποτελεί ρατσισμό. Επιπλέον δεν πιστεύω στην φιλετική ανωτερότητα. Ιδιαίτερα χαρακτηριστικά υπάρχουν όντως στους διάφορους λαούς, αλλά ούτε απόλυτα είναι (στατιστική), ούτε τόσο καλοσχηματισμένες είναι οι όποιες διαχωριστικές γραμμές. Κρίνω τον κάθε άνθρωπο από τις δικές του πράξεις και όχι των "ομοεθνών" του, γιατί το ότι γεννήθηκαν στην ίδια χώρα δεν αποτελεί κανένα κριτήριο για τις απόψεις και τις ιδεές τους.

 

Επίσης άλλο ένα θέμα: όταν οι Αλβανοί ή οι Σκοπιανοί είναι πάνπτωχοι μάλλον θα έπρεπε να σκεφτούμε πώς μπορούν να ανακάμψουν αυτοί οι άνθρωποι, παρά το πόσο πιο γαμώ τα παιδιά είμαστε.

 

Εκνευριζομαι οσο εσυ και ολοι για την κατασταση' date='αλλα δεν νιωθω ΕΝΟΧΟΣ

αν μαζεψω 2.000 ευρω και παρω ενα μπασο αταστο 5-χορδο...

:roll:

Γιατι να νιωσω?[/quote']

Δεν εννοούσα αυτό. Μίλαγα για τις πόρνες, και έλεγα ότι είναι αισχρό να τις θεωρούμε κατώτερες εμείς που έχουμε την ευχέρεια να αγοράζουμε μπάσο 2000¤ χωρίς να μας... ξέρεις... κάθε βράδυ.

 

Σε αυτο:

> Είναι επίσης προφανές ότι όταν κάποιος έχει ένα κάρο λεφτά και βαράει τους γύρω του που συν τοις άλλοις είναι και θεόφτωχοι προκαλεί μίσος. Και καλά κάνει βέβαια.<

που ειπες δε συμφωνω.Γιατι καλα κανει?Με ποιο δικαιωμα?

 

ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ!!! Εννοούσα ότι καλά κάνει και βγαίνει το μίσος' date=' ότι είναι λογικό να υπάρχει μίσος μετά από τέτοια συμπεριφορά. Κάτσε να το διορθώσω, γιατί θα γίνω ρεζίλι :(

 

Τελος,μη συγκρινεις το Βυζαντιο με τους μαλακες αυτους.Ο Μεγας Αλεξανδρος ηταν παλιοιμπεριαλιστης του κερατα,ολα οσα προσφερε ομως στους λαους που διοικουσε ηταν δικαια.-Απο πολλες αποψεις. Γι αυτο υπαρχουν χωρια ακομα και σημερα,που ακομα τον προσκυνανε...

 

Ε, τώρα όμως αυτά που τα ξέρουμε; Από τα δικά μας βιβλία; Και στην αμερική πιστεύουν ότι όλοι τους αγαπάνε γιατί βοηθάνε τον κόσμο. Ή τουλάχιστον έτσι νόμιζαν πριν το 2001. Δε ζήτησε κανένας βοήθεια από τον Αλέξανδρο, και δεν είχε κανένα λόγο να εισβάλει οπουδήποτε. Και οι Αμερικανοι λένε ότι βομβαρδίζουν όπου υπάρχει πρόβλημα, αλλά δε νομίζω να πιστεύουμε στον ανθρωπισμό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος που κάνουν διάφοροι (πάλι και πάλι και πάλι) σε αυτό το thread είναι ότι μιλούν στον πληθυντικό για έλληνες' date=' τούρκους, εβραίους, αμερικανούς, άγγλους, γάλλους, πορτογάλλους ενώ το ξέρουν από πρώτο χέρι ότι τέτοιο πράγμα ΔΕΝ υπάρχει.

 

Τι τους βάζετε όλους αυτούς κάτω από την ίδια ταμπέλα και τους λέτε "έλληνες" ή οτιδήποτε άλλο; Σπάζεται ο Pastelius που οι εβραίοι "κλέψανε" από τον Θαλή και τον Πυθαγόρα, ενώ σήμερα αν ρωτήσεις έναν έλληνα τι είναι ο Πυθαγόρας θα σου πει ότι είναι φροντιστήριο μαθηματικών... [/quote']

 

Μα το ερώτημα είναι τι έχει να λέει που γεννήθηκα στην ίδια χώρα με το Θαλή; Δηλαδή έχω μεγαλύτερη σχέση μαζί του από έναν Αμερικανο ή έναν Ισλανδό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κόλλημά σας με τα "αλλοδαπά κορίτσια" ποιό είναι και ποιά είναι τα τρομερά που γράφτηκαν για αυτές; Το ότι η κατάσταση των χωρών τους είναι τέτοια που αναγκάζονται να έρχονται εδώ για να εκπορνευτούν;

 

Όσο τραγικό κι αν σας φαίνεται, αυτή η χώρα που υπολειτουργεί και όλοι έχουν να λένε για τις δημόσιες υπηρεσίες και τα μαγαζιά και το σέρβις και την ανεργία και την ακρίβεια και τα φακελάκια κλπ κλπ είναι μπροστά από πολλές γειτονικές χώρες και αυτό είναι η πραγματικότητα. Όσοι προσβάλονται από την πραγματικότητα ας βάλουν παρωπίδες κι ας ζήσουν με την ψευδαίσθηση ότι είμαστε εξίσου κακομοίρηδες με τα υπόλοιπα βαλκάνια ή τη νιγηρία.

 

Όσο για την πορνεία και τα ζητήματά της, οι κοινωνικές και οικονομικές διαστάσεις εκφεύγουν του θέματος, που είναι αν η εκπαίδευση θα ωφεληθεί από την εισαγωγή της τουρκικής. Εδώ γίνεται χαμός για το πρόγραμμα των ΕΠΑΛ, η εισαγωγή της τουρκικης μας έλειπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος που κάνουν διάφοροι (πάλι και πάλι και πάλι) σε αυτό το thread είναι ότι μιλούν στον πληθυντικό για έλληνες' date=' τούρκους, εβραίους, αμερικανούς, άγγλους, γάλλους, πορτογάλλους ενώ το ξέρουν από πρώτο χέρι ότι τέτοιο πράγμα ΔΕΝ υπάρχει.

 

Τι τους βάζετε όλους αυτούς κάτω από την ίδια ταμπέλα και τους λέτε "έλληνες" ή οτιδήποτε άλλο; Σπάζεται ο Pastelius που οι εβραίοι "κλέψανε" από τον Θαλή και τον Πυθαγόρα, ενώ σήμερα αν ρωτήσεις έναν έλληνα τι είναι ο Πυθαγόρας θα σου πει ότι είναι φροντιστήριο μαθηματικών... [/quote']

 

Μα το ερώτημα είναι τι έχει να λέει που γεννήθηκα στην ίδια χώρα με το Θαλή; Δηλαδή έχω μεγαλύτερη σχέση μαζί του από έναν Αμερικανο ή έναν Ισλανδό;

 

Ναι, όπως ο άγγλος έχει μεγαλύτερη σχέση με τον Σεξπηρ και τον Νεύτωνα από σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι' date=' όπως ο άγγλος έχει μεγαλύτερη σχέση με τον Σεξπηρ και τον Νεύτωνα από σενα.[/quote']

 

Δηλαδή τι σχέση έχουν οι ¶γγλοι με τον Νεύτωνα που δεν την έχουν οι υπόλοιποι; 8O 8O 8O 8O

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι' date=' όπως ο άγγλος έχει μεγαλύτερη σχέση με τον Σεξπηρ και τον Νεύτωνα από σενα.[/quote']

 

Δηλαδή τι σχέση έχουν οι ¶γγλοι με τον Νεύτωνα που δεν την έχουν οι υπόλοιποι; 8O 8O 8O 8O

 

Ε, τι λες κι εσύ, αφού είναι γνωστό ότι εκεί η βαρύτητα ισχύει στο τετράγωνο :roll: :roll:

 

Ρε συ Flipper, δηλαδή εγώ σπουδάζω φυσική. Ένας χ άγγλος έστω ότι σπουδάζει φιλοσοφία. Αυτός έχει δηλαδή μεγαλύτερη σχέση από εμένα με τον Newton (ήμαρτον με το "Νεύτωνας"), κι εγώ μεγαλύτερη σχέση απ'αυτόν με τον Πλάτωνα; Ειλικρινά ΓΙΑΤΙ; Και ΠΩΣ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο τραγικό κι αν σας φαίνεται' date=' αυτή η χώρα που υπολειτουργεί και όλοι έχουν να λένε για τις δημόσιες υπηρεσίες και τα μαγαζιά και το σέρβις και την ανεργία και την ακρίβεια και τα φακελάκια κλπ κλπ είναι μπροστά από πολλές γειτονικές χώρες και αυτό είναι η πραγματικότητα. Όσοι προσβάλονται από την πραγματικότητα ας βάλουν παρωπίδες κι ας ζήσουν με την ψευδαίσθηση ότι είμαστε εξίσου κακομοίρηδες με τα υπόλοιπα βαλκάνια ή τη νιγηρία.[/quote']

 

Ε ωραία, γιατί είπαμε εμείς ότι η Αλβανία ως κράτος έχει καλύτερη οργάνωση από την Ελλάδα; Τι σχέση έχει αυτό που λες; Και τέλος πάντων και τι μ'αυτό; Που θες να καταλήξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κόλλημά σας με τα "αλλοδαπά κορίτσια" ποιό είναι και ποιά είναι τα τρομερά που γράφτηκαν για αυτές;

 

Δεν τα θυμάσαι πλέον ε ; Η επιλεκτική μνήμη συνεχίζεται...μην προσπαθείς να συνεχίσεις το flaming...άστο!

 

Όσο για την πορνεία και τα ζητήματά της' date=' οι κοινωνικές και οικονομικές διαστάσεις εκφεύγουν του θέματος, που είναι αν η εκπαίδευση θα ωφεληθεί από την εισαγωγή της τουρκικής. Εδώ γίνεται χαμός για το πρόγραμμα των ΕΠΑΛ, η εισαγωγή της τουρκικης μας έλειπε.[/quote']

 

Όπως συνεχίζεται και η επιλεκτική ενασχόληση με τα προβλήματα...Μεγάλε είσαι δυστυχώς "άλλα αντ'άλλα, τα μεγάλα, της Παρασκευής το γάλα"! Μισό επιχείρημα στην συζήτηση δεν έχεις ρίξει...και αν θυμάσαι το ζήτημα με τα αλλοδαπά κορίτσια εσύ το ανέσυρες, τώρα όμως εκφεύγει του θέματος κι εσύ...υπεκφεύγεις της πραγματικότητας! Και επιστρέψαμε στο γνωστό από την αρχή τροπάριο "εδώ γίνονται τόσα άλλα πιο σοβαρά κι εσείς ασχολείστε τα τούρκικα..."

 

Πρέπει πάντως να διαπίστωσες ότι οι περισσότεροι σιγά-σιγά σε παίρνουν χαμπάρι και δεν απαντούν στις προκλήσεις. Οπότε λήχτο κι εσύ το ματσάκι και μην συνεχίζεις γιατί στις 23 σελίδες του thread έχουν ειπωθεί πολλές, πολύ ενδιαφέρουσες και ουσιώδεις απόψεις αν θέλει κάποιος να διαβάσει, μόνο που τα δικά σου posts απέχουν πολύ από αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο τραγικό κι αν σας φαίνεται' date=' αυτή η χώρα που υπολειτουργεί και όλοι έχουν να λένε για τις δημόσιες υπηρεσίες και τα μαγαζιά και το σέρβις και την ανεργία και την ακρίβεια και τα φακελάκια κλπ κλπ είναι μπροστά από πολλές γειτονικές χώρες και αυτό είναι η πραγματικότητα. Όσοι προσβάλονται από την πραγματικότητα ας βάλουν παρωπίδες κι ας ζήσουν με την ψευδαίσθηση ότι είμαστε εξίσου κακομοίρηδες με τα υπόλοιπα βαλκάνια ή τη νιγηρία.[/quote']

 

Ε ωραία, γιατί είπαμε εμείς ότι η Αλβανία ως κράτος έχει καλύτερη οργάνωση από την Ελλάδα; Τι σχέση έχει αυτό που λες; Και τέλος πάντων και τι μ'αυτό; Που θες να καταλήξεις;

 

Κάποιοι είπαν ότι είναι τρομερό και τους προσβάλει κλπ κλπ να λέμε ότι οι γείτονες είναι κακομοίρηδες.

 

Εσύ όμως θα μου πεις που κολάνε αυτά με όσα ειπώθηκαν νωρίτερα:

 

Μίλαγα για τις πόρνες, και έλεγα ότι είναι αισχρό να τις θεωρούμε κατώτερες εμείς που έχουμε την ευχέρεια να αγοράζουμε μπάσο 2000¤ χωρίς να μας... ξέρεις... κάθε βράδυ.

 

 

Ρε παιδιά, μου έκαναν πάρα πολύ μεγάλη εντύπωση ορισμένα posts εδώ.... Πρώτα απ'όλα, καλά, για τα posts περί των διαφόρων αλλοδαπών κοριτσιών στην αθήνα τι να πω... Δηλαδή ρε παιδιά δε ντρεπόμαστε λιγάκι; Μιλάμε για κορίτσια που φύγανε από τις χώρες τους γιατί δεν είχανε να φάνε, ήρθανε εδώ πέρα και κάτι λαμόγια τις εκμεταλεύονται, βγάζουν τα ελάχιστα λεφτά και τα μισά απ'αυτά οι μισές τα στέλνουν πάλι έξω, κι εμείς δηλαδή τους τη λέμε κι από πάνω; Δηλαδή πλέον το έχουμε χάσει τελείως. Αλλά προφανώς, κι εγώ είμαι σε οικογένοια με 4 σπίτια και 3 αυτοκίνητα, και σπουδάζω δωρεάν γιατί είχα την ευκαιρία να πάρω μια καλή παιδεία από το σπίτι μου και το σχολείο μου. Μια χαρά. Έδωσα και 2000¤ για κιθάρα. Ωραίος ε; Αλλά επειδή εδώ μέσα ορισμένοι είναι πολύ μαλάκες προφανώς (συγνώμη για την έκφραση αλλά τρελάθηκα με αυτά που διάβασα) ξέρετε πόσα γαμίσια είναι αυτά τα λεφτά που εμείς οι έξυπνοι δίνουμε για κιθάρες και μικρόφωνα;;;;; Ή μήπως θα καθόμασταν να μας πηδήξουν όλοι οι δύσμορφοι, βρώμικοι και παραμορφωμένοι της αθήνας για να πάρουμε την κιθάρα μας;;;; ¶ντε να σοβαρευτούμε λίγο! Ok, οι περισσότεροι από εμάς έχουμε δουλέψει στη ζωή μας για ό,τι καταφέραμε, αλλά πόσοι από εμάς γεννήθηκαν ΑΦΡΑΓΚΟΙ;;; Τουλάχιστον είχαμε την ευκαιρία και την επιλογή να δουλέψουμε αξιοπρεπώς ώστε να ζούμε καλά. ¶λλοι δεν έχουν καν αυτή την επιλογή (και προφανώς άλλοι την έχουν και την πετάνε στα σκουπίδια, στην οποία περίπτωση δε χαίρουν και μεγάλου σεβασμού από εμένα).

 

Disclaimer: δεν ωραιοποιώ την κατάσταση βέβαια, και δε λέω ότι όσες έγιναν πόρνες είναι άγιες. Αλλά ας μην είμαστε ρατσιστές σε ανθρώπους που (σε μεγάλο ποσοστό) δεν είχαν και πολλές επιλογές, και ας σκεφτούμε ότι κάνουν μια τίμια δουλειά, και ότι δεν ΚΛΕΒΟΥΝ όπως θα μπορούσαν εναλλακτικά (και πολύ πιο ανώδυνα) να κάνουν.

 

Όσο για τον john (ενδιαφερον λογοπαίγνιο της αγγλικής αργκώ), είναι σαν αυτούς που σαμποτάρουν τις εργασίες του μετρο στα εξάρχεια. Θεωρεί "ενδιαφέρουσες και ουσιώδεις απόψεις" μόνο όσες συμφωνούν μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου