Προς το περιεχόμενο

Ο Chaostar σας ευχεται καλο καλοκαιρι!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τωρα detalis as promised :

 

πρώτα από όλα να πω τη το μέρος που μείναμε ήταν απίθανο...25 χλμ από την πιο κοντινή πολη μέσα στα βουνά. Ησυχία άνεση και κανένας θόρυβος από έξω. Μιλάμε για πλήρη nirvana το μέρος

 

Έμεινα μαλάκας από την τρόπο που δούλευε ο άνθρωπος. Πλήρη οργάνωση, επιμονη, καθόλου άγχος και συνεχώς μας έλεγε τι έκανε γιατί το έκανε, μας ηρεμούσε όταν τα οι τόνοι ανέβαιναν λίγο μεταξύ μας. Εκτος όμως από φοβερός επαγγελματίας έχω να πω ότι ότι και τρομερός άνθρωπος με την πλακα και το χαβαλέ στο στόμα και φαινόταν ότι αγαπούσε αυτό που έκανε.

 

Εντύπωση μου έκανε ότι μέσα στο πρόγραμμα που χρησιμοποιούσε (Digital Performer) άφηνε παντού σημειώσεις. Που ίνα το chorus που το verse που τα solo, intro, ούτρο. Αν έλειπε κάτι για να τόντι αργότερα. Νομίζω ότι όλοι σας είχατε την εμπειρια να ηχογραφείτε και να ζητάτε να ακουσετε λίγο το verse όπου ο ηχολήπτης ψάχνει αγωνιωδώς να το βρει για κάνα τέταρτο.

 

Από μηχανήματα είδα την κονσόλα τις yamaha (Ο2R) το finalizer τις yamaha νομίζω, E-Max sampler, κάτι triton κάτι nord rack, T-Amp προενισχητη για τα ηχεία, dynaudio monitors (ένα set μικρά και ένα set κάτι θηρία)

 

Το τελικό αποτέλσμα είναι μπόμπα!!!!!

 

Λογικά σε ένα δυο μήνες θα γίνει και το release party όπου σας περιμένω όλους να έρθετε να το ακούσουμε..

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου