Προς το περιεχόμενο

Ποιά πεταλιέρα να αντικαταστήσει το Amplitube3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως την gt8 έσπευσε να τη ζητήσει κάποιος τσίφτης από δω πριν από μένα.  ;D  ;D

 

Ξανατονίζω πως με ενδιαφέρουν μόνο vintage/SRV/Gilmour κατάλληλοι για το σκάσιμο μιας Strat ήχοι, από βαρύτερα πράγματα θα με κάλυπτε και η ξεπερασμένη 606.

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=92509 (δεν έχω σχέση με τον πωλητή φυσικά)

 

Πιστεύω πως για 20 ευρώ παραπάνω, αν μπορείς να τα δώσεις, αξίζει πολύ περισσότερο απ' όλες τις άλλες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ, θα την ψάξω κι αυτή... Πάντως η gt8 έχει εδώ και χρόνια φτιάξει ένα βαρύ όνομα, και σαν τη Mercedes στα αυτοκίνητα...

 

Χωρίς να έχω σχέση με τον πωλητή.

 

Αξίζει να την δοκιμάσεις μου είχε μηλίσει με πολύ καλά λόγια ένας ο οποίος έχει την gt8(δεν είμαι απολύτος σίγουρος αλλά αυτή ή κάποια άλλη digitech που φέρνει σε αυτή πρέπει να είναι).

 

Να φανταστείς εγώ παίζω με tonelab σου την προτίνω και αυτή. 8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, θα την ψάξω κι αυτή... Πάντως η gt8 έχει εδώ και χρόνια φτιάξει ένα βαρύ όνομα, και σαν τη Mercedes στα αυτοκίνητα...

 

Ισχύει, απλά πιστεύω πως είναι πλέον ξεπερασμένη (είναι ήδη 2 γενιές πίσω, με GT-10 και GT-100), αλλά δεν παύει να είναι μια καλή οικονομική λύση. Tην είχα παλιότερα για 1 χρόνο και την είχα δουλέψει αρκετά. Έχει εξαιρετικά εφέ και για αυτό που τη θες είναι μια χαρά, απλά για τις μεταλιές δε με ικανοποίησε καθόλου, βρήκα τα distortion της κάπως "πλαστικά". Ακόμα και η Korg AX3000G ήταν καλύτερη σε αυτόν τον τομέα (και τρομερό value for money γενικότερα, πάρα πολύ καλή). Στην εποχή της ήταν αξεπέραστη πάντως, είναι και τανκ από θέμα κατασκευής. Λίγο ευκολότερη στο χειρισμο να ήταν...

 

Με την RP500 ούτε συζήτηση για σύγκριση πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου