Προς το περιεχόμενο

Ποιά πεταλιέρα να αντικαταστήσει το Amplitube3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι καινουριες πεταλιερες τις Line6 (hd300-400-500) δεν εχουν καμια σχεση με οτι κυκλοφορει μεχρι σημερα στα δικα μου αυτια... Ειναι μακραν πιο ποιοτικες ως προς τις εξομειωσεις ενισχυτων κτλ...

 

Ας ειναι κομοτηνη το παλικαρι... Θα μοιραστειτε τα μεταφορικα με τα ελτα που θα ειναι καπου 10 ευρω και εκλεισε το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καινουριες πεταλιερες τις Line6 (hd300-400-500) δεν εχουν καμια σχεση με οτι κυκλοφορει μεχρι σημερα στα δικα μου αυτια... Ειναι μακραν πιο ποιοτικες ως προς τις εξομειωσεις ενισχυτων κτλ...

 

Σε τι ακούσματα;

 

Τα γούστα μας είναι αντιδιαμετρικά, με ενδιαφέρει μόνο low-gain ή NO-gain.

 

Αυτό στο οποίο εσύ εστιάζεις, εγώ το παραμερίζω.

 

Από Κομοτηνή δεν αγοράζω γιατί προφανώς πρέπει να δοκιμάσω πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ακούσματα;

 

Τα γούστα μας είναι αντιδιαμετρικά, με ενδιαφέρει μόνο low-gain ή NO-gain.

 

Αυτό στο οποίο εσύ εστιάζεις, εγώ το παραμερίζω.

 

Από Κομοτηνή δεν αγοράζω γιατί προφανώς πρέπει να δοκιμάσω πρώτα.

 

εχει εκπληκτικους καθαρους ολοκαθαρους και κραντσι ηχους... Αν υπαρχει καποιος νακας κοντα σου κανε τον κοπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καινουριες πεταλιερες τις Line6 (hd300-400-500) δεν εχουν καμια σχεση με οτι κυκλοφορει μεχρι σημερα στα δικα μου αυτια... Ειναι μακραν πιο ποιοτικες ως προς τις εξομειωσεις ενισχυτων κτλ...

 

 

 

Απ'όσο άκουσα την 500 έχειι καθαρές παραμορφώσεις χωρίς πολλά ξξξξσσσσσσσσσ πιάνει αρκετά καλά την προσομοίωση αλλά πάλι σε μένα τουλάχιστον ακούγεται ψεύτικος ήχος όχι κάτι το τρομερό αλλά είναι.

 

Δηλαδή αυτή η έλειψη των ξξξσσσσσ της παραμόρφωσης που έχει η 500(αυτή έχω ακούσι μόνο)αν ήταν στην tonelab θα είχαμε πολύ ωραία αποτελέσματα κατά την δική μου γνώμη. 8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταφέρεις να βρεις HD300 στα 150, την παίρνεις άμεσα. Έψαχνα καιρό πεταλιέρα και τελικά κατέληξα σε αυτήν. Πολύ καλοί και ρεαλιστικοί ήχοι σε όλο το εύρος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως την gt8 έσπευσε να τη ζητήσει κάποιος τσίφτης από δω πριν από μένα.  ;D  ;D

 

Ξανατονίζω πως με ενδιαφέρουν μόνο vintage/SRV/Gilmour κατάλληλοι για το σκάσιμο μιας Strat ήχοι, από βαρύτερα πράγματα θα με κάλυπτε και η ξεπερασμένη 606.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου