Προς το περιεχόμενο

Πώς να ηχογραφήσουμε live?


Akeraio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, θα ήθελα να φτιάξουμε δείγματα της δουλειάς μας από live. Επειδή ο ήχος από πχ μια βιντεοκάμερα θα είναι μάπα, θα ήθελα να στείλω το σήμα κατ'ευθείαν απ' την κονσόλα (Behringer Xenyx1222). Ποιό μπλιμπλίκι χρειάζεται για να παίξει το ρόλο του εγγραφέα; Πληροφοριακά, στο live συνήθως στέλνουμε το RCA out σε RCA input του djάδικου μίκτη του μαγαζιού, οπότε τα main (xlr) out μας είναι ελεύθερα.

Τί λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να παρεις την εξοδο των phones ειτε και και τα main.

θελεις κατι σε στυλ m audio microtrack απλα να ξερεις οτι ετσι θα παρεις μια μιξη,αυτην που θα χετε.Πως μπορεις να γραψεις πολυκαναλα καθε καναλι ωστε μετα να μπορεις να κανεις μοντες αυτο δεν το ξερω θα σου πουν οι παλαιοτεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η xenyx  ειναι και usb interface δηλαδη καρτα ηχου.....οποτε με οποιο laptop μπορεις, με ενα cubase η οτι αλλο DAW θες να το γραψεις μια χαρα.....ελπιζω να βοηθησα....

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wyndorf νομίζω ότι η λύση που προτείνεις είναι η λιγότερο μπελαλίδικη, απορώ πώς παρά τη μεγαλοφυία μου δεν το είχα σκεφτεί κι εγώ ;D!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου