Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκοπή για power suply σε POD XT Line 6.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλησπέρα παιδιά,χθες το βράδυ μου έπεσε κάτω το POD και από τότε η εγκοπή όπου μπαίνει το power suply έχει μπει προς τα μέσα.Κάποια στιγμή κατάφερα να τη βάλω στη θέση της,αλλά και πάλι δε δίνει ρεύμα.Τι μπορώ να κάνω για να φτιάξει;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπροσωπεία...

 

Το αδύνατο σημείο ΟΛΩΝ των Line 6. Δύο φορές μου χάλασε στο Pod XT και διαβάζω τα ίδια για το HD300. Μακριά από μάς...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπροσωπεία...

 

Το αδύνατο σημείο ΟΛΩΝ των Line 6. Δύο φορές μου χάλασε στο Pod XT και διαβάζω τα ίδια για το HD300. Μακριά από μάς...

 

Σόρρυ κιόλας, έχω πάρει μεταχειρισμένο το Pod X3 Live εδώ και 2 χρόνια και το δουλεύω πάρα πολύ (και στο σπίτι και σε πρόβες και σε live) και ο προηγούμενος το είχε άλλον ένα χρόνο με την ίδια χρήση. Πότε δεν μου παρουσίασε το παραμικρό, ειδικά αυτό που λες, και σκέψου πως θεωρείται πιο μάπα κατασκευαστικά από XT και HD. Ξέρεις γιατί; Την προσέχω ;D Βέβαια μηχανήματα είναι, δεν είναι απίθανο να χαλάσουν αλλά όταν σου λέει ο άλλος πως του έπεσε τι περιμένεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βέβαια μηχανήματα είναι, δεν είναι απίθανο να χαλάσουν αλλά όταν σου λέει ο άλλος πως του έπεσε τι περιμένεις...

 

Είναι αρκετά παλιό το μηχάνημα και ήταν η πρώτη φορά που έπεσε ή γενικά έπαθε κάτι.Δε λέω πως δεν φταίω εγώ,αλλά εντάξει...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pod X3 Live είναι πεταλιέρα. Είναι δύσκολο να πέσει από το πάτωμα... ;)

To Pod XT από το οποίο κρέμονται τουλάχιστον 4 καλώδια που πάνε σε διαφορετικές κατευθύνσεις είναι μαγνήτης πτώσεων.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,χθες το βράδυ μου έπεσε κάτω το POD και από τότε η εγκοπή όπου μπαίνει το power suply έχει μπει προς τα μέσα.Κάποια στιγμή κατάφερα να τη βάλω στη θέση της,αλλά και πάλι δε δίνει ρεύμα.Τι μπορώ να κάνω για να φτιάξει;

 

Aν έχεις εγγύηση, στην αντιπροσωπεία κατευθείαν. Αν δεν έχει εγγύηση, τότε έναs καλός ηλεκτρονικός θα σου κολλήσει τη βάση(εγκοπή) στην πλακέτα ακόμη κι αν έχει σπάσει κάποιο κομματάκι της. Θέλει προσοχή πάντως με αυτά τα μηχανήματα καθώς αν χαλάσει κάτι, τα pcb τους είναι πολύ πυκνά σε ηλεκτρονικά στοιχεία και τσιπ, άρα σπαζοκεφαλιά για το service...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pod X3 Live είναι πεταλιέρα. Είναι δύσκολο να πέσει από το πάτωμα... ;)

To Pod XT από το οποίο κρέμονται τουλάχιστον 4 καλώδια που πάνε σε διαφορετικές κατευθύνσεις είναι μαγνήτης πτώσεων.

 

Πωπωωω...συγνώμη για το λάθος :'( Λέω κι εγώ πως έγινε να έπεσε στο πάτωμα...ξέχασα τα "φασόλια"...και πάλι sorry...

 

Έχεις δίκιο, γιατί το βάρος των καλωδίων το ωθεί προς τα κάτω οπότε δεν είναι καθόλου απίθανο να πέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τέλος πάντων ό,τι έγινε έγινε.Το POD πάει για φτιάξιμο αύριο και παράλληλα θα πάρω και μια κάρτα ήχου για να κάνω τη δουλειά μου στο σπίτι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου