Προς το περιεχόμενο

G3 Steve Vai Joe Satriani Steve Morse


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν και πρέπει να αναρτιθεί στα Δελτία τύπου για even αλλά το ανάρτισα εδώ γιατί αφορα κυρίως κιθαρίστες.

 

G3 Steve Vai Joe Satriani Steve Morse  :o

 

Τα λόγια είναι περιτά!

 

Child in Time - G3 in concert - Joe Satrinai, Steve Vai, Steve Morse (deep purple).wmv

 

G3 Steve Vai Joe Satriani Steve Morse Guitare en scène 2012

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superb! (που λεει και ο Gillan) 8)

Και οι 3 ειναι τερατα. Θα γουσταρα να τους δω μαζι. Οσον αφορα το πρωτο κλιπ που εβαλες, Deep Purple με Satriani, τα lives που εκαναν το 1993-4 ηταν απιστευτα. Αν και ο Satriani εμαθε τα κομματια της tour στον...αερα (πετωντας με την μπαντα προς Ιαπωνια) κατεφερε να μπει γρηγορα στο κλιμα και να ταιριαξει με τους υπολοιπους.

 

Εχω το διπλο Bootleg "Deep Purple - Flying In A Purple Dream" που ηχογραφηθηκε στη Yokohama στις 5/12/1993 και ο Joe δινει ρεστα. Κριμα γιατι ο ηχος ειναι μαπα. Και κριμα που δεν εκλεισε συμβολαιο με την μπαντα για αλμπουμ, αλλα απ'την αλλη οι DP πηραν καπακι τον Steve Morse, οποτε "ουδεν κακον αμιγες καλου". ;)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι τρεις υπέροχοι...

Ήθελα να πάω στις 22 του μηνός στην Ιταλία να τους δω, αλλά οικογενειακοί λόγοι δεν μου το επιτρέπουν...

Κρίμα  :'(

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superb! (που λεει και ο Gillan) 8)

Και οι 3 ειναι τερατα. Θα γουσταρα να τους δω μαζι.

 

Έτσι έτσι!!!Καλά τα λες!!! ;)

Superb! (που λεει και ο Gillan) 8)

Οσον αφορα το πρωτο κλιπ που εβαλες, Deep Purple με Satriani, τα lives που εκαναν το 1993-4 ηταν απιστευτα.

 

Το ξέρω αλλά δείχνει το εισητήριο κτλ για να πιάσουμε πιο καλά το νόημα! ;D

 

Και οι τρεις υπέροχοι...

Ήθελα να πάω στις 22 του μηνός στην Ιταλία να τους δω, αλλά οικογενειακοί λόγοι δεν μου το επιτρέπουν...

Κρίμα  :'(

 

Καλά η οικογένια πάνω απ'όλα,αλλά κρίμα όμως. :-\

 

Ο blackmore έχει αφήσει καλό στίγμα το παιξιμό του και τα σόλα του σε αγγίζουν.

Αλλά ο morse είναι πιο βιρτουόζος κατά την γνώμη μου! ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο ενδιαφερον g3 απο αυτο του 1998 με roth-satriani-schenker δε μπορει να υπαρξει...

 

Satriani-Vai-Fripp...

 

Ξεβράκωμα των 2 από το τέρας

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο ενδιαφερον g3 απο αυτο του 1998 με roth-satriani-schenker δε μπορει να υπαρξει...

 

Tώρα που το είπες

 

 

Το cry του Uli πιθανόν είναι το Cry Baby 535Q Wah που φέρνει χροιά από το c,b 95 με vox 847 μαζί.(παρασήρθικα λόγο τραγουδιού)

 

Η φάση είναι ότι τώρα άκουγα Uli μέσο youtube το Sky Overture,Live που το έχει καλά ο άνθρωπος ΔΕΝ παίζεται.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο blackmore έχει αφήσει καλό στίγμα το παιξιμό του και τα σόλα του σε αγγίζουν.

Αλλά ο morse είναι πιο βιρτουόζος κατά την γνώμη μου! ;)

Ειναι, αλλα αυτο απο μονο του δεν λεει πολλα. Βιρτουοζοι υπαρχουν απειροι, αλλα ο Morse ειναι και καλος συνθετης επισης. Να ακουσεις τις δουλειες του με τους Dixie Dregs αν δεν το εχεις κανει ηδη, μιλαμε για φανταστικο Fusion.

Ο Blackmore απ'την αλλη ειναι ο...Blackmore. ;D Δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Blackmore απ'την αλλη ειναι ο...Blackmore. ;D Δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο.

 

Πολύ σωστά το είπες.

 

Ειναι, αλλα αυτο απο μονο του δεν λεει πολλα. Βιρτουοζοι υπαρχουν απειροι, αλλα ο Morse ειναι και καλος συνθετης επισης. Να ακουσεις τις δουλειες του με τους Dixie Dregs αν δεν το εχεις κανει ηδη, μιλαμε για φανταστικο Fusion.

 

Εκεί μηλάμε για πολύ τεχνικουρίστηκα κομμάτια απο όλη την μπάντα (το λέω με καλό λόγο πάντα).

Ειδικά ο τύπος με το βιολί,τοκάνει κιθάρα. ;)

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου