Προς το περιεχόμενο

Collinsia Verna-Lust For Illussion


pinhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε να ανεβασω και γω κατι.Με τα παιδια παιζω κανα μηνα και θελουμε γνωμες.Οι κιθαρες δεν ειναι γραμμενες-ηχοφραφημενες απο μενα αλλα πειτε τα ελευθερα μια και που κατα ενα μεγαλο βαθμο παιζω τα ιδια.Η μπαντα εχει δυο κιθαριστες εναν ακουστικη και μια ηλεκτρικη.

 

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταφέρατε να παρουσιάσετε ένα κομμάτι που να μην έχει μια ενδιαφέρουσα μελωδική γραμμή, μια αξιοπρόσεκτη ιδέα παρά τα 9 λεπτά και τόσες μα τόσες αλλαγές, είναι απορίας άξιο. Και να πει κανείς πως δεν ξέρετε να παίζετε; Ξέρετε και με το παραπάνω.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι ακολουθείτε την "πεπατημένη" του είδους πιστά.

Αλλά τόσο πιστά που δεν υπάρχει κάπου η δική σας φαντασία, μια ταυτότητα.

Όταν τελείωσε το κομμάτι δεν μου έμεινε τίποτα.

Σίγουρα μπορείτε καλύτερα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι ακολουθείτε την "πεπατημένη" του είδους πιστά.

Αλλά τόσο πιστά που δεν υπάρχει κάπου η δική σας φαντασία, μια ταυτότητα.

Όταν τελείωσε το κομμάτι δεν μου έμεινε τίποτα.

Σίγουρα μπορείτε καλύτερα.

Συμφωνώ  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx για το χρονο σας και για τη γνωμη!θα μεταφερθει στα παιδια.αν μπαινατε και σε πιο τεχνικες λεπτομερειες(πλην ντραμς) θα μας βοηθουσατε.πχ πιο πολυ πιο λιγο μπασο,κιθαρες κτλ λιγοτερες αλλαγες πιο δεμενα μεταξυ τους μερη κτλ.Τα παιδια αυτο που θελουν να κανουν ειναι τραγουδια που να ειναι σαν ιστοριες.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη σας ακουσα με προσοχη και συμφωνησα με τον Νεστορα θα ηθελα να προσπαθησετε λιγο πιο εμπεριστατωμενα στην εικονο-ενορχηστρωση των κομματιων σας .Αυτο θα τα βοηθησει να βγαλουν την ''εικονα'' που εσεις θελετε .Και επειδη εισαστε καλοι (+) παιχτες ειναι κριμα να μην το πετυχετε.Αρκετη δουλεια λοιπον και καποιες ιδεες που πιθανον εχετε ''σπρωχτετες''.Αντε και σε καλυτερα αποτελεσματα αν και στην εποχη μας ειναι πιο δυσκολα απο ποτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε αρκετά. Αν και οι γνώσεις μου στο σημερινό metal είναι ιδιαίτερα φτωχές...διακρίνω μια πολύ καλή προσπάθεια. Στα δικά μου ''μεταλλικά'' χρόνια, τα περισσότερα demos που κυκλοφορούσαν ήταν κάτι ''black metal'' με απαράδεκτο ήχο, ξεκούρδιστες κιθάρες και τύμπανα-κατσαρόλες...βέβαια από τότε η τεχνολογία προχώρησε πολύ, αλλά άλλαξε και η νοοτροπία και το μέσο επίπεδο των ελλήνων μουσικών, και σήμερα έχουν ξεπηδήσει πολλές αξιοπρεπείς ελληνικές μπάντες.

 

Αυτό το ''σουηδικό'' πάντρεμα μελωδικού μέταλ και black metal ήταν απ'ότι ξέρω πολύ στη μόδα τα τέλη της δεκαετίας του 90 - αρχές δεκαετίας 2000 και δεν ξέρω κατά πόσο το συγκεκριμένο υλικό σας ακούγεται πρωτότυπο σήμερα για να αναδειχθεί στον ανταγωνισμό. Πάντως είναι καλό. Αν είχε βγει τότε που ήταν στη μόδα θα έκανε πιο πολύ αίσθηση νομίζω. Αλλά εφόσον παίζετε τη μουσική που γουστάρετε και περνάτε καλά, δεν νομίζω ότι τα παραπάνω έχουν κάποια σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου