Προς το περιεχόμενο

Jon Lord RIP


zappa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι από τι άλλο θα πήγαινε από την μ :-X :-X :-Xνη αρώστια που τέτοιο πράμα ούτε στον εχθρό σου.

 

http://www.newsbomb.gr/diethnh/story/218877/efyge-o-john-lord--melos-toy-thrylikoy-sygkrotimatos-deep-purple

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πωπωπω, αυτη η εισαγωγη με τον ηχο του overdrived Hammond με Leslie ειναι θρυλικη! Και το κομματι επισης. Αρχοντα Lord, ησουν κορυφη. :(

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deep Purple - Perfect Strangers[/url]

Εδω σε εμα κομματι που ειναι χαρακτηριστικη η εισαγωγη του 1000000% John Lord ..ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΣ.

 

Perfect Strangers σωστός ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο καλο μεγαλε!  :(

 

σε αυτο το Live τα δινει ολα

 

Deep Purple - New York 1973 (Full Concert)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aaa.jpg

 

"We are saddened to note the passing of a true Pioneer of the Hammond Organ, JON LORD of Deep Purple.

He was an innovator who took the Hammond into the arenas of Hard Rock-bypassing a Leslie and pumping his C-3 directly into Marshall Stacks, instantly creating an iconic sound and accompanying style that has become Lingua Franca among all Hammond Players, and propelling Deep Purple to Platinum heights. 

 

Jon was a World-Wide Hammond Artist, and appeared in support of our new SK series at the Frankfurt Musik Messe last year, which he gave his blessing to. We all owe a debt of gratitude to this Master for showing us that you don't necessarily need a guitar to Rock with the best of them. His unique and distinctive sound and music will live on.

Keep Rocking Jon!"

 

www.hammondorganco.com

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα, ένας μουσικός που πάντα ήθελα να μοιάσω (αν και δεν είμαι πληκτράς). Ένας σπουδαίος άνθρωπος, που επηρέασε την μουσική που ακούμε και θα ακούμε για πολύ ακόμα. Δυστυχώς, δεν έχω λόγια να περιγράψω το μέγεθος του.

 

Τεράστια θλίψη για το θηρίο της rock που έφυγε. Όπου και να είναι να είναι καλά. Ευχαριστούμε για όλα Jon Lord. Θα ζεις για πάντα μέσα από το έργο σου.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

RIP

αν χρειαζόταν να καταρτίσω rock "dream team" σίγουρα με αυτόν θα ξεκινούσε...

 

ένα μέρος από το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ του Sarabande όπου συγκεράζεται ευφυώς το τεράστιο ταλέντο του...

(στην εφηβεία μου έγινε αφορμή για αιματηρές οικονομίες μηνών για να αποκτήσω ένα μεταχειρισμένο Naκamichi 1000 ώστε να το ακούω ευπρεπώς από κασέτα μια και ο τυχερός φίλος που είχε το lp όχι μόνο δεν μου το πουλούσε ούτε καν το μου δάνειζε.. αργότερα που το απέκτησα μού μεινε το κασετόφωνο αλλά μου είχε φύγει η γκόμενα..χαλάλι του φυσικά... ;D)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου