Προς το περιεχόμενο

RIP Κώστας Κλάββας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν το έχει η μέρα, όμως με μεγάλη λύπη πληροφορήθηκα ότι έφυγε ο μεγάλος συνθέτης και μαέστρος Κώστας Κλάββας. Πραγματικά μια τεράστια μουσική προσωπικότητα για την χώρα μας. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΑΛΟΣ  οντως ο Κλαββας.Αν θυμαμαι καλα ειχε μια μικρη σχολη μουσικης καπου στην οδο Νικης στο Συνταγμα.Εκει φοιτησαν για ενα διαστημα αρκετοι μουσικοι της ροκ &μοντερνας μουσικης την δεκαετια του 70 .Θεος χωρεστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΑΛΟΣ  οντως ο Κλαββας.Αν θυμαμαι καλα ειχε μια μικρη σχολη μουσικης καπου στην οδο Νικης στο Συνταγμα.Εκει φοιτησαν για ενα διαστημα αρκετοι μουσικοι της ροκ &μοντερνας μουσικης την δεκαετια του 70 .Θεος χωρεστον.

 

Ακριβώς, στην οδό Νίκης ήτανε. Πιτσιρικάδες τότε είχαμε πάει όλοι να γραφτούμε με την τότε ροκ μπάντα μας. Είχε την φήμη μοντέρνου ωδείου για την εποχή του. Εγώ προσωπικά τότε είχα φύγει από το Εθνικό Ωδείο γιατί ως πιτσιρικάς ήθελα άλλα πράγματα από την εκμάθηση κιθάρας και στα συμβατικά ωδεία μας είχανε πεθάνει για χρόνια στο υποπόδιο (κλασσική γαρ) και στο αρπεζ με χάρη. :) Τι θυμήθηκα τώρα, σαν να βλέπω τον δάσκαλο μου, με είχανε λυσάξει  :-\. Ενω στον Κλάββα μάθαινες ακριβώς αυτό που ήθελες στην κιθάρα αλλά και γενικότερα στην μοντέρνα μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ΑΝ και αν ναι, πως μπορεί να βρεθεί η δισκογραφία του με έργα για πιάνο και μουσική δωματίου?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ΑΝ και αν ναι, πως μπορεί να βρεθεί η δισκογραφία του με έργα για πιάνο και μουσική δωματίου?

Έχεις επικοινωνήσει με την: Λέσχη του Δίσκου Ε.Π.Ε. ;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα νομίζω ότι έκλεισε. Δεν ξέρω αν διατηρούν ακόμα το μαγαζάκι στο μέγαρο μουσικής, αλλα αυτο στην στοά της όπερας δεν υπάρχει πια.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα νομίζω ότι έκλεισε. Δεν ξέρω αν διατηρούν ακόμα το μαγαζάκι στο μέγαρο μουσικής, αλλα αυτο στην στοά της όπερας δεν υπάρχει πια.

Αν ισχύει αυτό, με έχεις εσύ διορθώσει.

Δεν το ήξερα.

(Πωπωπω, έχω καιρό να περάσω από το κέντρο της Αθήνας), συγγνώμη.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου