Προς το περιεχόμενο

Νέο YouGroove Session με Στέφανο Δημητρίου


ex-drummarios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ο ηχος ηταν καλος γιατι τον εβγαζαν και καλα χερια (κτυπημα παιδια ..κτυπημα το λενε).

 

+1000

 

50% ο ηχοληπτης και ο εξοπλισμος +50% ο ντραμμερ .

 

20% - 80%  κατα την ταπεινη μου γνωμη... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ο ηχος ηταν καλος γιατι τον εβγαζαν και καλα χερια (κτυπημα παιδια ..κτυπημα το λενε).50% ο ηχοληπτης και ο εξοπλισμος +50% ο ντραμμερ .

 

Προφανως !!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειχαν ξεκινησει αυτα τα βιντεο θυμαμαι οτι ειχα ζητησει περισσοτερο drumming και λιγοτερο talking...Τωρα διαπιστωνω οτι θελω το αντιθετο ! Τοσο χρησιμα αυτα που λενε ολοι αυτοι οι εμπειροι drummer ! Μαθαινω κατι νεο καθε φορα.Συγχαρητηρια για μια ακομη φορα !!!!

 

btw το υπεροχο ταμπουρο supraphonic  ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπαμπη αγορι μου μην πιανεσαι απο τα ονοματα και τις μαρκες  ;DΔωσε στον Δημητριου ΕΝΑ ΤΑΜΠΟΥΡΟ ΜΕΤΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΕΛΑΙΔΑΕΙ. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική σειρά για όλους τους μουσικούς και όχι μόνο τους ντραμερς. Τι καλά που θα ήταν αν το έκανε κάποιος αυτό και με κιθαρίστες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο τον Στέφανο (υπήρξαμε κάποτε συμμαθητές στο Ωδείο Αθηνών στην τάξη του θρυλικού κου Κορατζίνου) και τα καταπληκτικά του παιξίματα, παραθέτω λίγα ιστορικά στοιχεία. Το ταμπούρο πού ακούτε είναι ένα LUDWIG SUPRAPHONIC 5X14 του 1969, καί μάλλον είναι αυτό που εγώ πούλησα στο στούντιο αυτό, μιάς και είχα 4 τέτοια !!!!! απο διάφορες παλίες χρονολογίες (απο 1964 έως και 1975). Ειναι εκπληκτικά ταμπούρα και παίζουν τα πάντα. Με τετοια έπαιζαν και ακόμα παίχουν διάφοροι μεγάλοι (Gadd, Colaiuta, Bohnam κλπ). Τωρα έχω 2. Τα καινούργια LUDWIG δέν έχουν τόσο γεμάτο ήχο γιατί τα κάνουν πιό στενα (δεν είναι ακριβώς 14αρια) για λόγους οικονομίας . Βέβαια δεν πρέπει να παραβλέψουμε και την δουλεία των ηχοληπτών.

 

Συγχαρητήρια σε όλους για την καταπληκτική δουλειά.

 

Βλαδίμηρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπαμπη αγορι μου μην πιανεσαι απο τα ονοματα και τις μαρκες  ;DΔωσε στον Δημητριου ΕΝΑ ΤΑΜΠΟΥΡΟ ΜΕΤΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΕΛΑΙΔΑΕΙ. ;D ;D ;D

 

Συμφωνω απολυτα

 

Ειδες ομως με τα λεγομενα του Βλαδιμηρου οτι επεσα μεσα ?  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως από μικρός που τον θυμάμαι ήταν πολύ μακρυά από ήχο από όλους.

Ε ρε πατρίδα τι βγάζεις....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου