Προς το περιεχόμενο

Τα φτυσε ο ενισχυτης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Εχω ενα Roland Microcube. Σημερα τον ανοιγω για να παιξω και δεν ακουγοταν τιποτα...ενω το λαμπακι του οn αναβει κανονικα, δεν ακουγεται καθολου ηχος. Χθες καηκε μια ασφαλεια στο σπιτι μου και επεσε το ρευμα αλλα δε μπορω να θυμηθω αν τον ειχα ανοιχτο η κλειστο(μαλλον ανοιχτος θα ηταν δεν εξηγειται αλλιως η ζημια)... Οπως και ναχει τι κανω τωρα? Αξιζει να τον φτιαξω η να παω για καινουριο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχει ληξει η εγγυηση,μπορεις να απευθυνθεις εκει που τον αγορασες και φανταζομαι θα σε εξυπηρετησουν(επισκευη,αντικατασταση η οτι αλλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ειχα παρει απτο musicstore πριν 6 μηνες, στο site λεει οτι εχει εγγυηση 3 χρονια(EDIT:δε βρισκω καποιο χαρτι που να το πιστοποιει).

Απλα εχω ακουσει οτι ειναι καπως μπελας να μπλεξω με επιστροφες κτλ.

Εχετε ιδεα τι μπορει να εχει παει στραβα στον ενισχυτη? Ηχειο? Καποια αντισταση η δεν ξερω και εγω τι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς μπορεί να είναι τα πάντα. Από το μεγάφωνο ως και κάτι στην πλακέτα του. Αν δεν το δει κάποιος δεν μπορεί να βγάλει συμπεράσματα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να τσεκαρεις αρχικα το πιο απλο σεναριο,να εκαψε δηλ καποια ασφαλεια,την ποια αλλαζεις και εισαι ΟΚ(βεβαια το λαμπακι λες πως αναβει...).Αν δεν φταιει αυτο,επικοινωνησε με το musicstore και κατα πασα πιθανοτητα θα σου πουν να τους τον στειλεις πισω για αλλαγη(ελπιζω να εχεις κρατησει τη συσκευασια!).Απ οσο ξερω τα e-shops εχουν πολιτικη να αλλαζουν τα ελατωμματικα χωρις πολλα πολλα.Απλα αυτο θα παρει καποιο χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι του εφυγε για ανακυκλωση λογω ασχετοσυνης μολις τον πηρα :-X Χωρις αυτο δεν γινεται επιστροφη ε? Θα μου πεις, πως θα τον στειλω ξεβρακωτο στα ξενα ;D  Θα τον παω σε καποιον εδω Αθηνα αμα ειναι να τον κοιταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βεβαιωθείς ότι η βλάβη είναι στον ενισχυτή (και όχι στη κιθάρα η το καλώδιο), τότε μπορείς να κανεις διαφορους ελεγχους για να δεις τι συμβαίνει. Συνήθως από υπέρταση παθαίνουν ζημια, από διακοπή σπανια. Δες αν έχει καπάκια για ασφάλειες πίσω, και αν αυτές είναι ok. Αν είναι ok, μπορείς να ψάξεις αλλου μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου