Προς το περιεχόμενο

Η "αλήθεια μου" για τις κιθάρες


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Κατα την ταπεινη μου γνωμη ομως το συντριπτικο ποσοστο των κιθαριστων παιζει με μια κιθαρα λογω του ΟΝΟΜΑΤΟΣ (& του vibe που συνεπαγεται αυτο)...οποτε η γνωμη μου περισσευει...(μολις προχθες ενας πολυ καλος μου φιλος παραδεχτηκε οτι η Johnson 335 που ειχα σπιτι επαιζε & ακουγοταν καλυτερα απο την Gibson 335 που ειχε αγορασει,οτι ειχε καλυτερα ταστα και κανενα ψεγαδι στο φιλετο της (εν αντιθεση με την Gibson του που το φιλετο ηταν ενα χαλι & το Orange peel εδεινε & επαιρνε :roll: ) ομως οπως χαρακτηριστικα που ειπε "Καλυτερα να πεθανω παρα να βγω με μια κιθαρα με ονομα ΣΑΜΠΟΥΑΝ στο live... :lol: "

 

 

Χαχα, μου θυμιζει συζητηση που ειχα κανει προσφατα με εναν φιλο, που συζητουσαμε για αν μια συγκεκριμενη λαβ-ροκ τοκαι ειναι πιο κοντα στις αυθεντικες ΛεςΠολ απ'οτι μια αλλη συγκεκριμενη συγχρονη γκιμπσον... και μετα η συζητηση εφτασε σε μια γιαμαχα που του αρεσει και μου λεει, "εγω κιθαρα που γραφει πανω οτι και ενα παπι town-mate δεν παιζω, ειδικα λαιβ"  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου