Προς το περιεχόμενο

Σας εχει συμβει κατι περιεργο/παραφυσικο ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, σίγουρα ήταν στο μυαλό σου... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αστειεύομαι φυσικά.:wink:

 

Σε κάποιες περιοχές τα ενεργειακά πεδία είναι πιο ισχυρά από κάποιες άλλες, οπότε πολλά μπορούν να παίξουν το ρόλο τους και συνήθως στα πιο ήσυχα μέρη μπορείς να ακούσεις διάφορα (ακόμη και να δεις...) για τον απλούστατο λόγο το ότι δεν επηρεάζονται από άλλους παράγοντες. (Ανθρώπους, αυτοκίνητα, φασαρία και γενικά οτιδήποτε εξωγενές.) Και φυσικά όλα τα "καλά" τη νύχτα συμβαίνουν... :wink:

 

Έχω αισθανθεί κάποιες φορές περίεργα σε σκοτεινές περιοχές, να βλέπω ανθρώπους και στη συνέχεια χωρίς να ακούσω (σε απολυτη ησυχία) καμμία πόρτα να κλείνει πίσω μου και να μην υπάρχει στενό να στρίψουν ξαφνικά να τους χάνω, ενώ αισθανόμουν ότι με παρακολουθούσαν... Σκυλιά να γαβγίζουν σε κάτι άγνωστο, χωρίς να φαίνεται κάτι στο δρόμο κλπ τέτοια. Φυσικά δεν μπόρεσα να δώσω καμμία εξήγηση γενικά σε όλα αυτά αν και δεν προσπάθησα τόσο πολύ να το κάνω....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, έχετε ακούσει για ένα σημείο κοντά στην Πεντέλη (αν θυμάμαι καλά) που αν αφήσεις το αμάξι με λυμένο χειρόφρενο σε μια ανηφορίτσα, αυτό αντί να πάει προς τα κάτω, πάει προς τα πάνω;

Αν ναι, πού ακριβώς είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' έχετε ακούσει για ένα σημείο κοντά στην Πεντέλη (αν θυμάμαι καλά) που αν αφήσεις το αμάξι με λυμένο χειρόφρενο σε μια ανηφορίτσα, αυτό αντί να πάει προς τα κάτω, πάει προς τα πάνω;

Αν ναι, πού ακριβώς είναι;[/quote']

Nαι,το σημειο αυτο υπαρχει και ειναι αν θυμαμαι καλα στην πισω πλευρα

του βουνου.(Βουνο δεν ειναι η Πεντελη?) :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας δεν μου εχει συβει καποια παραφυσικη εμπειρια οπως αυτη που υποννοει ο lost highway και δεν σκοπευω για τα επομενα 100 χρονια χε χε...

 

Σοβαρα τωρα εμενα μου εχει συμβει κατι που ισως δεν θα το πιστεψετε...οπως ανεφερα φετος εχασα την μητερα μου και ανημερα της κηδειας στης 10.30 το πρωι - ηταν για της 2 το μεσημερι - ημουνα στο σαλονι μαζι με τον αδερφο μου και τον πατερα μου και ετοιμαζομασταν οσπου χτυπαει το τηλ και το σηκωνει ο πατερας μου και τον ακουω να ρωταει επιμονα "ποιος ειναι" οσπου το κλεινει...μεχρι τωρα τιποτα το περιεργο ετσι ?...οταν λοιπον παω αμεριμνος να δω ποιος ειναι - το τηλ εχει αναγνωριση και ειχα μεχρι τοτε 9 τηλ/τα - μενω στηλη αλλατος γιατι τα τηλ ειχαν παραμεινει στο 9 !!! δηλ το συγκεκριμενο δεν ειχε καταγραφει ...επειδη και γω ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δυσπιστος στην αρχη ειπα μηπως το τηλ ειχε καποιο προβλημα και ζητησα απο τον αδερφο μου να παρει με το κιν στο σπιτι...φυσικα κανενα προβλημα το τηλ καταγραφηκε κανονικα...να πω εδω οτι εχω ενα σχετικο background με ψυχολογια και paranornal γενικοτερα - εχω σπουδασει ψυχολογια στην αγγλια - αμεσως καταλαβα οτι κατι δεν πηγαινε καλα και ζητησα απο τον πατερα μου να μου πει τι ακουσε στο τηλ - να πω εδω οτι η μητερα μου πεθανε απο πνευμονικο οιδημα αρα φοβερη δυσκολια στην αναπνοη - και εκεινος μου ειπε οτι ακουσε καποιον να βαριανασαινει και να προσπαθει να μιλησει ψυθιριστα...ε δεν ηταν και πολυ δυσκολο να του πω ποιος ηταν !!....φυσικα δεν με πιστεψε οπως και ο αδερφος μου και μου ειπαν οτι ειναι απο την φορτιση και τιποτε αλλο...λοιπον το φαινομενο αυτο ειναι αρκετα συχνο και ειναι ενας απο τους τροπους που διαλεγουν οι νεκροι για να πουν ενα τελευαιο αντιο προς τα αγαπημενα τους προσωπα και ειναι γνωστο ως "ghost calls"...απο τοτε δεν ειχα κατι αλλο εκτος απο τα γνωστα πχ το πρωι που πεθανε -να πω οτι μενω γερακα αρα λιγο εξοχη - τα καναρινια μου ειχαν τρελαθει να κελαηδανε και παρα πολλα σπουργιτια ειχαν περικυκλωσει το σπιτι για λιγα λεπτα επισης ενα περιστερι ηρθε στο παραθυρο της κουζινας και κοιτουσε μεσα κλπ...γενικα οτι ηταν ζωντανο γυρω απο το σπιτι ηταν ανυσηχο για μερικα λεπτα...επισης στην κηδεια εβρεχε παρα πολυ σε σημειο του να σκεφτομασταν πως θα γινει η ταφη...ε μολις φτασαμε στο νεκτροταφειο η βροχη σταματησε μεχρι να τελειωσουμε και μετα παλι τα ιδια - επισης "ετυχε" να υπαρχει μονο ενας ταφος διαθεσιμος σε ολο το νεκροταφειο κατω ακριβως απο ενα κυππαρισι (δεν της αρεσε ο ηλιος και πολυ)...δεν ξερω πως ακουγονται ολα αυτα αλλα σιγουρα ο ανθρωπος φαινεται να διατηρει καποια στοιχεια της προσωπικοτητας του αμεσως μετα τον θανατο τωρα για ποσο διαστημα αυτο δεν μπορω να το ξερω...ισως και αυτο που λεμε φαντασματα/στοιχεια η οτιδηποτε αλλο να ειναι μια ανωμαλια στην μεταβαση προς το αλλο οπως εχουμε την τερατογενεση εμεις...παντως σιγουρα ο ανθρωπος ειναι ψυχοσωματικη οντοτητα...αν συνεχισουμε το ποστ εχω και αλλα να αναφερω ισως με ΠΜ...

 

Φιλικα

Πανος

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' έχετε ακούσει για ένα σημείο κοντά στην Πεντέλη (αν θυμάμαι καλά) που αν αφήσεις το αμάξι με λυμένο χειρόφρενο σε μια ανηφορίτσα, αυτό αντί να πάει προς τα κάτω, πάει προς τα πάνω;

Αν ναι, πού ακριβώς είναι;[/quote']

 

Tέτοια σημεία υπάρχουν σε πολλά μέρη τις Ελλάδας αλλά είναι οφθαλμαπάτες! Απλά δεν είναι ανηφόρες αλλά κατηφόρες που φαίνονται για ανηφόρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τηλ εχει αναγνωριση και ειχα μεχρι τοτε 9 τηλ/τα - μενω στηλη αλλατος γιατι τα τηλ ειχαν παραμεινει στο 9 !!! δηλ το συγκεκριμενο δεν ειχε καταγραφει ...

 

Δεν θέλω να φανώ δύσπιστος αλλά μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές να μην έχει καταγραφεί κλήση στο σταθερό...

 

Ανατρηχιαστική η ιστορία σου αλλά (χωρίς πάλι να θέλω να φανώ δυσπιστός) έχω ακούσει πάρα πολλές παρόμοιες! :roll:

 

Τρελένομαι για ghost tales!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις man και εγω ειμαι ΠΟΛΥ δυσπιστος σε κατι τετοιο γιατι αντιβαινει στην λογικη μου αλλα ειναι πιστευω μεχρι να σου συμβει...απλως το κατα θετω εδω σαν μαρτυρια και να ξερεις οτι ψαχνω παρα πολυ τετοια θεματα σε σχετικα sites εξωτερικο η και βιβλιογραφια...σιγουρα τα περισσοτερα ειναι απατες για να πουλησουνε κανενα βιβλιο αλλα σκεψου οτι εστω το 1% να ειναι αληθεια...επσης πιστεβω οτι δεν ειχα κατι αλλο ισως γιατι εξηγησα στους δικους μου το μηνημα...οποτε εληφθη...εξαλλου τα ορια μεταξυ των 2 κοσμων -αν υπαρχει κατι - δεν ειναι και πολυ σωστο να τα υπερβαινουμε - βλ. white noise - ...

 

cheers

Panos

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το τηλ εχει αναγνωριση και ειχα μεχρι τοτε 9 τηλ/τα - μενω στηλη αλλατος γιατι τα τηλ ειχαν παραμεινει στο 9 !!! δηλ το συγκεκριμενο δεν ειχε καταγραφει ...επειδη και γω ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δυσπιστος στην αρχη ειπα μηπως το τηλ ειχε καποιο προβλημα και ζητησα απο τον αδερφο μου να παρει με το κιν στο σπιτι...φυσικα κανενα προβλημα το τηλ καταγραφηκε κανονικα...

 

 

επισης στην κηδεια εβρεχε παρα πολυ σε σημειο του να σκεφτομασταν πως θα γινει η ταφη...ε μολις φτασαμε στο νεκτροταφειο η βροχη σταματησε μεχρι να τελειωσουμε και μετα παλι τα ιδια - επισης "ετυχε" να υπαρχει μονο ενας ταφος διαθεσιμος σε ολο το νεκροταφειο κατω ακριβως απο ενα κυππαρισι (δεν της αρεσε ο ηλιος και πολυ)...

 

 

δεν ξερω πως ακουγονται ολα αυτα αλλα σιγουρα ο ανθρωπος φαινεται να διατηρει καποια στοιχεια της προσωπικοτητας του αμεσως μετα τον θανατο τωρα για ποσο διαστημα αυτο δεν μπορω να το ξερω...ισως και αυτο που λεμε φαντασματα/στοιχεια η οτιδηποτε αλλο να ειναι μια ανωμαλια στην μεταβαση προς το αλλο οπως εχουμε την τερατογενεση εμεις...παντως σιγουρα ο ανθρωπος ειναι ψυχοσωματικη οντοτητα...

 

 

1. Το ενδεχόμενο αυτός που κάλεσε να πήρε με απόκρυψη από το κινητό του ή το σταθερό του το εξέτασες;

 

2. Βροχή είναι και κάποια στιγμή σταματάει. Έτυχε να σταματήσει εκείνη τη στιγμή. Επίσης, όλα τα νεκροταφεία είναι γεμάτα με κυπαρίσσια. Τί πιο φυσιολογικό να αναπαυτεί κάτω από ένα κυπαρίσσι.

 

3. Ο άνθρωπος δεν είναι μόνο σώμα. Το σώμα στην ουσία κρατά φυλακισμένο τον άνθρωπο στον γήινο κόσμο που έχει αρχή και τέλος. Ο άνθρωπος διατηρεί όλα τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς του αφού φύγει από τη γη. Η μητέρα σου, όπως και όλοι όσοι έχουν φύγει από αυτόν τον κόσμο, να είσαι σίγουρος ότι ζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' έχετε ακούσει για ένα σημείο κοντά στην Πεντέλη (αν θυμάμαι καλά) που αν αφήσεις το αμάξι με λυμένο χειρόφρενο σε μια ανηφορίτσα, αυτό αντί να πάει προς τα κάτω, πάει προς τα πάνω;

Αν ναι, πού ακριβώς είναι;[/quote']

 

Tέτοια σημεία υπάρχουν σε πολλά μέρη τις Ελλάδας αλλά είναι οφθαλμαπάτες! Απλά δεν είναι ανηφόρες αλλά κατηφόρες που φαίνονται για ανηφόρες!

 

Ακριβώς. Απλά το γενικότερο σκηνικό γύρω γύρω τα κάνει να μοιάζουν για ανηφόρες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου