Προς το περιεχόμενο

Σας εχει συμβει κατι περιεργο/παραφυσικο ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Πάνο εξακολουθώ να είμαι όπως πάντα πολύ δύσπιστος, και έχε υπ'όψιν σου ότι προσωπικά έχω τσακωθεί άπειρες φορές με φίλους για πάρα πολλά θέματα γιατί δε μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να δεχθώ τις πολύ ισχυρές ΕΝδείξεις ως ΑΠΟδείξεις. Πάντως να είσαι σίγουρος ότι δεν σε βλέπω καθόλου ειρωνικά, και θα με ενδιέφερε να ακούσω και ό,τι άλλο έχεις να πεις. Απλά για να είμαι ειλικρινής μαζί σου, να ξέρεις ότι γενικώς είμαι πολύ δύσπιστος. Όμως όντως με ενδιαφέρει πολύ το θέμα, οπότε αν μπορείς θα με ενδιέφερε να ακούσω κι άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γενικότερα συμβαίνουν αρκετά πράγματα που δεν είμαστε σε θέση να κατανοήσουμε και εξηγήσουμε προς το παρόν. Αν σας πω ότι άνθρωποι που έπασχαν από καρκίνο θεραπεύτηκαν χωρίς ιατρική περίθαλψη, ακτινοβολίες κλπ, αν σας πω ότι άνθρωποι που έπασχαν απο aids έγιναν επίσης υγιείς κλπ κλπ ( υπάρχουν πολλά περιστατικά καταγεγραμμένα ) θα με πιστέψετε; Όχι. Κι όμως, είναι γεγονότα! Και οι γιατροί μένουν με ανοιχτό το στόμα, αναρωτώμενοι "μα, που πήγε η ασθένεια, αφού εδώ ήταν μέχρι χτες"! Ο γιατρός απορεί και αποκαλεί την θεραπεία του ασθενούς ανεξήγητο και τυχαίο συμβάν, ο πρώην ασθενής, όμως, ξέρει!

Ο άνθρωπος, από την φύση του, θα πρέπει να δει, να ακούσει, να αγγίξει ο ίδιος κάτι για να βεβαιωθεί γι αυτό, διαφορετικά δεν πιστεύει απολύτως τίποτα. Μόνο αν συμβεί σχετικό περιστατικό στον ίδιο ή σε πολύ προσφιλές του πρόσωπο θα πειστεί.

Το - προς το παρόν - ανεξήγητο βρίσκεται παντού, μας περιτρυγιρίζει, ώσπου να το καταλάβουμε και το κατανοήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κι εγω ημουνα δυσπιστος ως προς ολα αυτα...Ηταν ομως μεχρι να μου

τυχει προσωπικα.Εξαλλου απο την αμφιβολια γεννιεται η γνωση...

 

Φιλε Πανο μπορει ολα αυτα που ανεφερες να ειναι οντως σημαδια...Μπορει

ομως απλα ο εγκεφαλος σου να τα εκλαμβανει ετσι.

Σαν ψυχολογος,σκεψου μονο ποσο μεγαλο ειναι το ποσοστο του ανθρωπινου

εγκεφαλου που δεν εχει -δεν μπορει- να "εξερευνηθει"...

Εγω παλι στο ιδιο μερος -και μαζι με αλλα 2 ατομα,μεσα στο σπιτι,εχουμε

και on camera ενδειξεις για υπαρξη πνευματων.Ντουλαπες ανοιγουν μονες

τους,κουρτινες κλεινουν μπροστα στα ματια μας,και διαφορα αλλα που αν

τα αναφερω ισως καταντησω γραφικος...

Ξαναλεω πως προσωπικα ειμαι πεπεισμενος οτι υπαρχει ενας παραλληλος

κοσμος στον οποιο ζουν ολα αυτα,απλα οι πολεις δεν ειναι και τα πλεον καταλληλα μερη για να τα δουμε...

Φιλικα για οποιαδηποτε διευκρινιση

Count D.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω πως προσωπικα ειμαι πεπεισμένος οτι υπαρχει ενας παραλληλος

κοσμος στον οποιο ζουν ολα αυτα' date='απλα οι πολεις δεν ειναι και τα πλεον καταλληλα μερη για να τα δουμε...[/quote']

 

Σε πολλές θεωρίες (όχι συνομωσίας) γίνεται λόγος για πολλές παράλληλες πραγματικότητες και όχι για μόνο μια.

Το έχω συναντήσει πολλές φορές σε βιβλία και μάλιστα άσχετα μεταξύ τους (άλλος συγγραφέας, άλλος εκδοτικός, άλλη θεματολογία...)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε πολλές θεωρίες (όχι συνομωσίας) γίνεται λόγος για πολλές παράλληλες πραγματικότητες και όχι για μόνο μια.

Το έχω συναντήσει πολλές φορές σε βιβλία και μάλιστα άσχετα μεταξύ τους (άλλος συγγραφέας' date=' άλλος εκδοτικός, άλλη θεματολογία...)[/quote']

 

Ναι ,ναι...Και βλεπω οτι σιγα σιγα και η συγχρονη επιστημη (κυριως φυσικη)

εχει αρχισει να ασχολειται με αυτα τα ζητηματα...

Σκεφτομαι πως πραγματα που πριν 100 χρονια θεωρουνταν "εξωγηινα"και

ακαταλαβιστικα,σημερα ειναι αιωνιες αληθειες της επιστημης...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά στη σπηλιά του Νταβέλη στην Πεντέλη, τα πράγματα ξεκαθάρισαν μετά απο έρευνες του ΝΑΤΟ το 79-81, οπου απλά διαπιστώθηκε πως κοντά στην κορυφή του βουνού υπάρχει ενα αρκετά μεγάλο κομμάτι μαγνητίτη, το οποίο κάπου κάπου μπορεί να διαταράξει κανα ρολογάκι ή κάτι τέτοιο.

Πάπαλα τα μυστήρια στη Πεντέλη.

Εκεί που πραγματικά έχει ενδιαφέρον όμως είναι στην Ευρυτανία. Εχω ακούσει πολλά, κι αν δεν ήμουν αρκετά σκεπτικιστής θα είχα αρκετές ιστορίες τρίτων να μοιραστώ, αλλά δεν έδωσα σε καμμία ιδιαίτερη σημασία !

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που πραγματικά έχει ενδιαφέρον όμως είναι στην Ευρυτανία. Εχω ακούσει πολλά' date=' κι αν δεν ήμουν αρκετά σκεπτικιστής θα είχα αρκετές ιστορίες τρίτων να μοιραστώ, αλλά δεν έδωσα σε καμμία ιδιαίτερη σημασία ![/quote']

 

Στην Ευρυτανια (απο τους Ευρυτανες γιγαντες)υπαρχουν απειρες μαρτυριες

και περιστατικα...Στο χωριο που εμενα ας πουμε ΟΛΟΙ οι κατοικοι εχουν να πουν απο ενα...Περιεργη ενεργεια το μερος.Το πιο gothic μερος που εχω παει.

Επισης απο τα πιο ομορφα...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε ολοι μαζι με σταυρους, σκορδα, παλουκια, παπαδες, εξορκιστες να διξουμε τι σημαινει συγχρονη επιστημη! 8O

 

ΥΓ: Εχω ανατριχιασει μ'αυτο το τοπικ... Παλι θα παρω χαπια το βραδυ για να κοιμηθω..! :evil:

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια

 

ειμαι απο τους τελευταιους που θα πιστεψουν σε οτι τους λενε...και αυτο οχι μονο για αυτα τα θεματα αλλα γενικα σαν σταση ζωης...πραγματικα η προθεση μου δεν ειναι να πεισω καποιον για ολα αυτα που ετσι και αλλιως ακουγονται απιστευτα απλα να καταθεσω τι μου συνεβη προσωπικα... να προσθεσω στο ποστ οτι ζητησα αναλυτικη λογαριασμου και φυσικα δεν υπαρχει τηλ για αυτη την ωρα παρα 1 ωρα αργοτερα και να πω οτι αποκλειεται να πηρε καποιος με αποκρυψη γιατι και αυτη καταγραφεται με ενα κενο στην συσκευη...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν πιστευω σε παρα πολλα που διαβαζω και ειμαι απιστευτα σκεπτικιστης σε οτι μπορει να καταχραστει τον ανθρωπινο φοβο η αγνοια οποτε δεν θα τολμουσα να το αναφερω καν και ιδιαιτερα για ενα τοσο αγαπημενο προσωπο οπως ειναι η μητερα μας...οπως δεν μπορουμε να αποδειξουμε την υπαρξη της αλλης ζωης ετσι και δεν μπορουμε να την καταργησουμε....παντως το σιγουρο ειναι οτι ολοι θα περασουμε απο εκει οποτε θα το μαθουμε...δυστυχως -η ευτυχως - κανενας δεν γυρισε για να μας πει...παντως μιλωντας γιαυτο το θεμα με διαφορους ειδα οτι πολλοι εχουν να πουν κατι αλλα δεν το λενε παρα μονο αν τους ανοιχτεις εσυ και γιατι ειναι περιπου σαν τα ΑΤΙΑ μονο που ειναι για μενα πολυ πιο απιστευτο αν και στην επιστημη μου εχω μαθει οτι δεν υπαρχουν ορια στον ανθρωπο παρα μονο καινουρια στοιχεια που ερχονται να ανατρεψουν την δεδομενη γνωση...

 

Πανος

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΝΟ με την συνεχη ερευνα ο κοσμος παει μπροστα...πριν 100 χρονια ο ηλεκτρισμος ηταν επισης αγνωστος αλλα τωρα ειναι κατι δεδομενο οποτε γιατι οχι και ολες αυτες οι ενεργειακες μορφες - πιστευω οτι η αρχη διατηρησης της ενεργειας ειναι κατι που ισχυει στο συμπαν - να ειναι καποτε δεδομενες στις γενιες που θα ερθουν...μαλλον ειμεις θα εχουμε περασει απεναντι χε χε...

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου