Προς το περιεχόμενο

Vox ac4tv tone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον έχω κι εγώ αυτόν τον ενισχυτή και η αίσθησή μου είναι ότι το tone δεν κάνει κάτι το πολύ δραστικό. Αντίστοιχη παρατήρηση είχε κάνει και ο blue όταν τον απέκτησε. Αν παίζεις "καρφί" με διπλούς και "μπουκωμένη" είσοδο είναι πράγματι δύσκολο να σου φανεί χρήσιμο. Με single coil φαίνεται καλύτερα το τι κάνει το tone. Επίσης, μπορείς να βάλεις ένα πετάλι που να δημιουργεί πολλές αρμονικές (όπως μια οποιαδήποτε "βρώμα") σε χαμηλό output (για να ακούσεις τη βρώμα του πεταλιού και όχι του ενισχυτή) και δες αν δουλεύει.

 

Mystery solved...Συνήθως παίζω συνδεδεμένος με ένα πετάλι distortion για να κάνω τις καγουριές μου στο σπίτι  ;D και το πρωί ενώ έπαιζα με το πετάλι(και παράλληλα σκεφτόμουν που έχω βάλει την απόδειξη που είναι και εγγύηση για τον ενισχυτή για να την παώ απο εκεί που τον πήρα)γυρνάω το tone και ακούστηκε μεγάλη διαφορά.Μετά που το γύρισα στο μόνο κανάλι του ενισχυτή δεν είχε και καμία τρομακτική διαφορά.Όταν έπαιξα καρφί με τον ενισχυτή είχε λίγο περισσότερη διαφορά.Επίσης μάλλον και το γεγονός οτι παίζω με διπλούς μαγνητες emg να παίζει ρόλο στο tone.

 

Δεν νομίζω... λες τόσο καιρό να ακούω στραβά!  ???

 

 

στο 10 εγώ ακούω πρίμα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου