Προς το περιεχόμενο

Behringer Behritone C5A Studio Monitor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τα έχει δοκιμάσει κανένας;;;;

Μου φαίνονται ιδανικά για ένα επικουρικό ζεύγος , προκειμένου να ελεγχθεί το όποιο mix/ master.

Δεν τα βρίσκω φθηνά βέβαια *, αλλά μου έχουν κολλήσει.

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_behritone_c5a_studio_monitor.htm

 

edit* (Price per Pair) λέει, αν είναι έτσι καλά είναι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή είναι active, η τιμή δεν είναι άσχημη.

Εγώ πάντως αν και δεν τα έχω ακούσει (είχα επιλέξει παλιότερα τα passive Avantones) νομίζω ότι είναι τόσο απλή κατασκευή που δεν τίθεται θέμα ποιότητας (τη δουλειά τους θα την κάνουν μια χαρά).

Επίσης τσέκαρε την περίπτωση να πάρεις μόνο ένα ηχείο και όχι ζεύγος (στην ουσία ένα mono check χρειάζεται να κάνεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Επίσης τσέκαρε την περίπτωση να πάρεις μόνο ένα ηχείο και όχι ζεύγος (στην ουσία ένα mono check χρειάζεται να κάνεις).

 

Ναι σε αυτό δεν έχεις άδικο…..

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ανησυχούσα τόσο για την ποιότητα κατασκευής, τη behringer την ξέρω καλά σαν εταιρία και έχω πάρει ουκ ολίγα πράγματα, όσο ενδιαφερόμουν να μάθω (αν είχε χρησιμοποιηθεί από κάποιον) κατά πόσο τελικά τους έδωσε (το ηχείο) την εικόνα (ήχο) του «μέσου χρήστη» , και του τι ακούει αυτός στο σπίτι του (π.χ το 99% των youtube users σε ηχεία pc ακούν) ;) :D  ή την εικόνα "car stereo"....και εν γένει lo-fi καταστάσεις, ξέρεις.

 

Θα μου πεις (και σωστά) πάρε και εσύ ένα ζεύγος ηχεία για pc….αλλά αυτό αποκλείεται….προτιμώ να τραβιέμαι με flash-άκι και να test-άρω mix/ master όπου βρώ από δ’ άυτα….παρά να βάλω τέτοια στο studio μου… ;D ;D ;D ;D

 

Κάποτε είχα σκεφτεί για την ίδια δουλειά και το  Focusrite VRM Box  (το είχα κάνει και θέμα τότε  ;D), αλλά καταλήγω μάλλον στη  Behringer και το ηχείο.

 

Πάντως συμφωνώ μαζί σου, μια χαρά θα την κάνει τη δουλεία του κατά πάσα πιθανότητα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου