Προς το περιεχόμενο

To LimeWire στο στόχαστρο της δισκογραφικής βιομηχανίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι περισσότεροι έλληνες δουλεύουν χωρίς να πληρώνονται. Οπότε πως θα πληρωθείς από κάποιον που δεν πληρώνεται;

 

Τι λες πάλι ρε Flipper;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ας πούμε οι πωλητές και οι υπάλληλοι με τον βασικό μισθό πιστεύεις ότι πληρώνονται;

 

Δε μου λες ρε συ Flipper' date=' έχει κατουρήσει η γάτα σου πάνω στο πληκτρολόγιο; Γιατί ειλικρινά δε βρίσκω άλλο σοβαρό λόγο να μην ασχολείσαι [b']σχεδόν ποτέ[/b] με το να γράψεις μια ολοκληρωμένη άποψη...

 

Εκτός αν θέλεις να γεμίζεις το noiz με μικρές επεξηγηματικές στιχομυθίες...

 

Περιμένω εκ νέου την προσέγγιση σου στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως άρχισα να αγοράζω πολλά CD μετά το Napster. Για όσους δεν ξέρουν' date=' το Napster ήταν το πρώτο Ρ2Ρ πρόγραμμα. ¶ρχισα να αγοράζω μετά το Napster για τον απλούστατο λόγο ότι μέσα από το Napster άκουσα καινούριους καλλιτέχνες που δεν τους ήξερα οι οποίοι με ενδιαφέρουν ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΣΑ.[/quote']

 

 

Αδυνατώ να πιστέψω αυτή τη δήλωση - συνεπώς δεν συμφωνώ με κανένα από τα επόμενά της συμπεράσματα.

 

 

 

8O 8O 8O

 

 

 

Δε θα ήθελα να προσθέσω τίποτα παραπάνω διότι πιστεύω ότι με το post μου έγινα κατανοητός. Αυτό όμως που με εκπλήσει, είναι ο τρόπος με τον οποίο ο Wow! αντιτίθεται στην επιχειρηματολογία μου. Είναι πιο έυκολο για σένα Wow! να λέω εγώ ψέμματα από το να έχεις εσύ άδικο??? Για ποιό λόγο να πώ ψέμματα??? Τί έχω να κερδίσω ή να κρύψω??? Στο post μου επειδή ακριβώς δεν ήθελα να μπώ στη διαδικασία να σχολιάσω τι κάνουν οι άλλοι, επειδή το φαινόμενο της πειρατείας είναι πολυδιάστατο, μιλησα ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!

 

 

Ακόμη και αν δεχτώ ότι στο Napster ήταν διαφορετικά τα πράγματα (δηλαδή ότι υπήρχε μεγαλύτερη ποικιλλία) σίγουρα το να ψάχνεις να βρεις το My Funny Valentine προϋποθέτει ότι το ξέρεις σαν τίτλο από πριν. Που το έμαθες όμως; Όχι μέσα από το Napster. Όχι εξαιτίας του Napster.

 

 

Το Napster μου δίνει την δυνατότητα ψάχνοντας το τραγούδι που ΗΔΗ ξέρω ή κάπου έχω ακούσει όπως λες, να ανακαλύψω τυχαία ποιοι άλλοι το έχουν πει-παίξει με αποτέλεσμα να μάθω καινουριους μουσικούς σε ένα γνωστό τραγούδι (στην προκειμένη my funny valentine). Θα μπορούσα να δώσω τουλάχιστον 100 παραδείγματα για το ποιους ανακάλυψα έτσι και πως, αλλά ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΛΕΩ το έχει ΗΔΗ καταλάβει.

 

 

Και ξαναλέω, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΑ Ρ2Ρ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΔΙΣΚΟΥΣ.

Όποιος δεν με πιστέυει πρόβλημά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μας είναι η κλοπή ( και όχι μόνο ) που υφίστανται οι μουσικοί από τον κάθε αλήτη ( ας μου επιτραπεί η έκφραση ) που μπαίνει στο internet και με 1-2 κλικ ρημάζει την περιουσία του ξένου ανθρώπου και η πολιτεία τον αφήνει ανεξέλεγκτο. Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ!!!

 

σα δε ντρέπεστε ρε... αλήτες' date=' βάρβαροι, απολίτιστοι!!

να πάτε να κλέψετε τις κότες στα χωριά σας ρε, όχι το πνευματικό πόνημα του ξένου ανθρώπου

[img']http://140.232.1.5/~abrown/pictures/random/communism.jpg[/img]

 

...είστε κομμουνισταί ρε (ας μου επιτραπεί η έκφρασις), αυτό είστε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το φαινόμενο της πειρατείας είναι πολυδιάστατο

 

Ε, και εμείς πολυδιάστατοι φαίνεται ότι είμαστε, γι' αυτό.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...είστε κομμουνισταί ρε (ας μου επιτραπεί η έκφρασις), αυτό είστε!!

 

Οχι απλως κομμουνισται,ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΟΣΥΜΜΟΡΙΤΕΣ!

 

(οι οποιοι ελαβαν μερος στον κομμουνιστοσυμμοριτοπολεμο δηλ. τον πολεμο μεταξυ κομμουνιστων & συμμοριτων! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τελει ακουσα πως τελικα αυτο το "κηνυγητο" προς site σαν το

limewire,θα λαβει χωρα στα επομενα 2 χρονια.Ο,τι αποψεις κι αν

εχουμε εδω...Οι (=ΜΕΓΑΛΟΙ ? )αποφασιζουν.Βλεποντας και

κανοντας,κοινως!

ΑΑΑΑχχχχ....Τι ωραια που ηταν τοτε,με τις κασετουλες...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου