Προς το περιεχόμενο

To LimeWire στο στόχαστρο της δισκογραφικής βιομηχανίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To LimeWire στο στόχαστρο της δισκογραφικής βιομηχανίας

 

http://tech.pathfinder.gr/tech/205396.html

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και πολύ καλά κάνει η Δισκογραφική Βιομηχανία. Πρέπει επιτέλους να μπει μια τάξη στο χάος του διαδικτύου. Για να στεγαστείς, πληρώνεις, για να φας, πληρώνεις, για τις μεταφορές σου πληρώνεις, γιατί ρε φίλε να μην πληρώσεις και για τη μουσική;;; Η μουσική γίνεται ανέξοδα από εξωγήινους οι οποίοι είναι υπεράνω χρημάτων;;; Κάθε χρήστης που κατεβάζει παράνομο μουσικό υλικό είναι τουλάχιστον κλέφτης. Πρέπει και εύχομαι να πληρώσει η LimeWire και η όποια LimeWire για παραδειγματισμό μελλοντικών παρόμοιων κινήσεων. Το ίδιο ακριβώς πρέπει να γίνει και με τα software μουσικά προγράμματα κλπ κλπ..

 

Και μή μου αρχίσετε τις μαμακίες περί ακριβών Cds κλπ, γιατί έχουμε φτάσει να χρησιμοποιούμε αυτή την ατάκα απλά επειδή μας συμφέρει και μας κάνει να αισθανόμαστε λιγότερο ( ? ) ένοχοι όταν κλέβουμε ( ναι, είναι κλοπή ) από τον συνάνθρωπό μας που επαγγέλεται μουσικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ καλά κάνει η Δισκογραφική Βιομηχανία. Πρέπει επιτέλους να μπει μια τάξη στο χάος του διαδικτύου. Για να στεγαστείς' date=' πληρώνεις, για να φας, πληρώνεις, για τις μεταφορές σου πληρώνεις, γιατί ρε φίλε να μην πληρώσεις και για τη μουσική;;; Η μουσική γίνεται ανέξοδα από εξωγήινους οι οποίοι είναι υπεράνω χρημάτων;;; Κάθε χρήστης που κατεβάζει παράνομο μουσικό υλικό είναι τουλάχιστον κλέφτης. Πρέπει και εύχομαι να πληρώσει η LimeWire και η όποια LimeWire για παραδειγματισμό μελλοντικών παρόμοιων κινήσεων. Το ίδιο ακριβώς πρέπει να γίνει και με τα software μουσικά προγράμματα κλπ κλπ..

 

Πες μου και αλλα τετοια.....σοφο αγορι..με αναβεις!!! :D :D :D

 

Θελω να σ ακουσω να με λες ...ληστη...λωποδυτη...απατεωνα.... 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαγγέλεται μουσικός.

 

Θεωρεις τη μουσική επαγγελμα;;; :?

 

Όποιος πληρώνεται από τη μουσική τέχνη, ονομάζεται επαγγελματίας μουσικός. Ακόμα και εδώ στο noiz, υπάρχουν επαγγελματίες μουσικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλε Σάκη δεν θα σου πω τίποτα από όσα αναφέρεις. Θα σου πω μόνο κάτι που αν θυμάμαι καλά είχε πει ο Eyeprotocol (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος) σε κάποιο παρόμοιο topic.

 

Το διαδίκτυο έδωσε την ευκαιρία στον κόσμο να έχει πάρα μα πάρα πολλή μουσική στον υπολογιστή του. Ακόμα και τώρα όμως, πουλιούνται CD και μάλιστα αρκετά. Εμένα αυτό μου λέει ότι πλέον μπορεί κανείς να κατεβάσει δεκάδες gigabytes με MP3 αλλά τα περισσότερα θα είναι σαβούρα. Αυτό που πραγματικά αξίζει θα πάει και θα το αγοράσει. Και συμφωνώ με αυτό.

 

Θα μου πεις "γιατί να κλέψεις τη δουλειά του άλλου, ας είναι και σαβούρα" και θα έχεις δίκιο κι εσύ. Προσωπικά προτιμώ να αγοράζω αυθεντικά τα CD που γουστάρω πολύ. Αλλά αν είχα τιμές Amazon στο Metropolis τότε θα αγόραζα ακόμα κι αυτά που απλά μου αρέσουν.

 

Υ.Γ. Δεν κατεβάζω μουσική από το Net, προτιμώ να παίρνω από φίλους! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πες μου και αλλα τετοια.....σοφο αγορι..με αναβεις!!! :D :D :D

 

Θελω να σ ακουσω να με λες ...ληστη...λωποδυτη...απατεωνα.... 8O

 

:lol: Έχουμε εξελίξεις , antouan_z ;;; Σε ανάβουν πλέον τα αγοράκια σαν κι εμένα ;;; Ή μήπως αυτό συνέβαινε ανέκαθεν και οι κοπελίτσες που βλέπουμε στο avatar σου ήταν απλά η μάσκα που έπεσε απόψε ;;; :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πες μου και αλλα τετοια.....σοφο αγορι..με αναβεις!!! :D :D :D

 

Θελω να σ ακουσω να με λες ...ληστη...λωποδυτη...απατεωνα.... 8O

 

:lol: Έχουμε εξελίξεις ' date=' antouan_z ;;; Σε ανάβουν πλέον τα αγοράκια σαν κι εμένα ;;; Ή μήπως αυτό συνέβαινε ανέκαθεν και οι κοπελίτσες που βλέπουμε στο avatar σου ήταν απλά η μάσκα που έπεσε απόψε ;;; :wink:[/quote']

 

Ακριβως ετσι...... :D

 

Συνεχισε..... :D

 

Ο Θειος Αντωνης...σε ακουει.... 8O 8O .....και θα σε βοηθησει να απενοχοποιησεις την εννοια της μουσικης....που εχεις βαθια μες την ψυχη σου... 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να απενοχοποιήσω την έννοια της μουσικής ;;; Επειδή έχω φτάσει μόνο μέχρι ΑΕΙ και όχι παραπάνω και δεν καταλαβαίνω και πολλά, μπορείς να μου το εξηγήσεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: Έχουμε εξελίξεις ' date=' antouan_z ;;; Σε ανάβουν πλέον τα αγοράκια σαν κι εμένα ;;; Ή μήπως αυτό συνέβαινε ανέκαθεν και οι κοπελίτσες που βλέπουμε στο avatar σου ήταν απλά η μάσκα που έπεσε απόψε ;;; :wink:[/quote']

 

Ποτέ δεν ξέρεις... δεν ανεβάζεις καμμιά φωτογραφία σου; Ειδικά αν είναι σε αποκαλυπτική στάση... μόνο φρόντισε να κάνεις κάτι με το copyright, δεν θέλουμε να μας κυνηγάει κανείς μετά για παράνομα downloads... ΟΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου