Προς το περιεχόμενο

Οι 50 σπουδαιότεροι ντράμερ


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητηρια για το θρεντ...μια προταση που κανω ειναι,αν θες στο τελος σκαναρε κ ποσταρε τις σελιδες του περιοδικου...!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Είχα δει τον Baker στο Αν πριν πολλά χρόνια. Βαρέθηκα απίστευτα.

Το ίδιο βαριέμαι και τον (κατά τα άλλα συμπαθέστατο μακαρίτη) Keith Moon (το λέω τώρα γιατί μέχρι ο τραμπούκος να φτάσει στο Μ εγώ θα είμαι στην Π(αραλία).

 

Ίσως γιατί ασύστολα βαριέμαι τα σόλα ντραμς ή μπάσου εκτός κι αν είμαι στο Jazz μπαρ πίνοντας το rusty nail μου και δείχνω στο κορίτσι που βγήκαμε έξω μαζί, πως "προσέχω και κατέχω" τι κάνει ο μουσικός εκείνη τη στιγμή. Sophisticated ποζεριές......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη παιδες αλλα μια βλαβη στο pc δεν μου επετρεψε να προχωρησω το θεμα .Τωρα μολις το εφτιαξα και συνεχιζω ... :oοχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα να πρεπει και ο κουφοκωστας (συγνωμη audiokostas ηθελα να πω ) να παει παραλια ...ε δεν πρεπει να τον εξυπηρετησουμε  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Terry Bozzio εδω σε ενα μικρο σολο μεσα στο αλπουμ των korn (i will protect you ) οπου εγραψε αυτος αντι για τον ντραμμερ τους που ειχε βαρεσει αναποδες εκεινη την εποχη και αρνιοταν να κατεβει απο το δεντρο.Ο bozzio ηταν απο τους λαμπρους ντραμμερς που περασαν απο την μπαντα του FRANK ZAPPA και μαλιστα το black page  το ειχε γραψει ο zappa για τον Τερρυ .ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ.Ειναι το κομματι που εχω ανεβασει στο προηγουμενο βιντεο.ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ META TON ΖΑΠΠΑ ΟΠΩΣ:Brecker brothers Heavy metal bebop ,UK, Guitar shop -Jeff beck 1989 (AΠΟΚΤΗΣΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ),SEX & RELIGION -STEVE VAI (1993),BLS -BOZZIO-LEVIN -STEVENS (2 CD )1997-1999 .

Eιχε φτιαξει και το δικο του group τους Missing Persons 1983-1986 οπου και απεκτησε μεγαλη αναγνωρισημοτητα στον κοσμο της POP .Aπο clinics χιλιαδες οπως και ντουετα με αλλους κορυφαιους ντραμμερς .Ο Bozzio ειναι γεννημενος το 1950 (62 ζωη ναχει )και γυριζει ολο τον κοσμο με το τεραστιο σετ του παιζοντας με συνφωνικες & κλασσικες ορχηστρες προωθωντας παντα την δικη του ας πουμε εφευρεση των ostinatos στα drum-patterns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΔΗΜΟΝΟΥΝ ..ΠΑΙΔΙΑ ΝΕΑ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ PC με αναγκαζει να αναβαλω για καποιες ωρες την συνεχιση του thread μεχρι να το επισκευασω ..ελπιζω μεχρι το βραδυ να το κανω.

Ζητω συγνωμη απο ολους ( ρε συ audiokosta γκαντεμη με ματιασες  >:( >:()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας από τους σπουδαιότερους ντράμμερ είναι και ο παρακάτω:

 

Δε γίνεται να είσαι τόσο κόκκαλο από τη μαστούρα και να μπορείς να παίξεις έτσι, και μάλιστα χωρίς να πέφτεις κι από το σκαμπώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακληση μην ανεβαζετε videos (Aν διαβαζατε απο την αρχη το thread θα βλεπατε οτι αυτοι οι 50 που θα αναφερω ΕΙΝΑΙ οι σπουδαιοτεροι χωρις να ειναι ανγκαια και οι καλυτεροι ) Αφηστε να τελειωσει το thread και μετα να γινει συζητηση αν το επιθυμουν καποια μελη μαζι με βιντεος που κατα την γνωμη τους εκπροσωπουν καποιους ντραμερς με μεγαλη Ιστορια.

Επαναλαμβανω οτι αυτη η ''λιστα ''ειναι ιστορικης σημασιας και εχει αναφερθει στο περιοδικο Drum

σε special collectors edition Δεν αποτελει δικες μου εκτιμησεις γι'αυτο ΑΛΛΗ μια φορα ΠΑΡΑΚΑΛΩ μην ανεβαζεται βιντεος με δικης σας εκτιμησης αναφορες απο ντραμμερς .Ελπιζω να εγινα αντιληπτος.

@audiokostas :αγαπητε Κωστα εχω λαβει μηνυματα απο μελη του forum που διαμαρτυρονται για την  παρεμβαση σου σε χρονο ανυποπτο με κριτικη σταση για τα σολος των εκαστοτε ντραμερ που βαριεσαι ν'ακους .Ωραια μην τ'ακους λοιπον  αλλα μην χαλας και την ροη του thread.Tα μελη αυτα ως επι το πλειστον ειναι ντραμμερς και αναρωτιουνται αν θ'αρεσε σε καποιους κιθαρομπασιστες που θα κανουν ενα παρομοιο thread να μπαινουνε μεσα και με ταση ξενερωματος να χαλανε την ροη του .

Ευχαριστω για την κατανοηση που περιμενουμε να δειξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή, στο είχα ξαναπεί και παλιά σε άλλο παρόμοιο θρεντ, αλλά το να θεωρείς ότι μπορείς να επιβάλεις αυτό που θέλεις εσύ σε ένα ανοιχτό θρεντ στο Noiz με τόσους χιλιάδες συνφορουμίτες είναι απλά αδύνατο. Πόσο μάλλον αν περιμένεις να βάλεις 50+ ποστς χωρίς να στραβώσει το θρεντ. Καλύτερα κάνε ένα "άρθρο" και άνοιξε ένα θρεντ για συζήτηση. Τεσπαν καλή επιτυχία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου