Προς το περιεχόμενο

Οι 50 σπουδαιότεροι ντράμερ


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περικλή, στο είχα ξαναπεί και παλιά σε άλλο παρόμοιο θρεντ, αλλά το να θεωρείς ότι μπορείς να επιβάλεις αυτό που θέλεις εσύ σε ένα ανοιχτό θρεντ στο Noiz με τόσους χιλιάδες συνφορουμίτες είναι απλά αδύνατο. Πόσο μάλλον αν περιμένεις να βάλεις 50+ ποστς χωρίς να στραβώσει το θρεντ. Καλύτερα κάνε ένα "άρθρο" και άνοιξε ένα θρεντ για συζήτηση. Τεσπαν καλή επιτυχία.

Ray ευχαριστω για την παρεμβαση ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ..ΕΝΤΑΞΕΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ..τοση δουλεια εχει να γινει ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@audiokostas :αγαπητε Κωστα εχω λαβει μηνυματα απο μελη του forum που διαμαρτυρονται για την  παρεμβαση σου σε χρονο ανυποπτο με κριτικη σταση για τα σολος των εκαστοτε ντραμερ που βαριεσαι ν'ακους .Ωραια μην τ'ακους λοιπον  αλλα μην χαλας και την ροη του thread.Tα μελη αυτα ως επι το πλειστον ειναι ντραμμερς και αναρωτιουνται αν θ'αρεσε σε καποιους κιθαρομπασιστες που θα κανουν ενα παρομοιο thread να μπαινουνε μεσα και με ταση ξενερωματος να χαλανε την ροη του .

Σόρρυ που στο λέω αλλά καμία κατανόηση.

Είναι ένα thread ανοιχτό σε όλους και δεν χρειάζομαι διαπιστευτήρια (για να μην πούμε τελικά -όχι πάλι τα ίδια  ;) - ποιά είναι αυτά τα "διαπιστευτήρια") για να συμμετάσχω.

 

Αναφέρθηκα (με προσωπική άποψη και θέση και όχι απόλυτη αλήθεια) σε έναν ντράμερ που ήδη έχεις αναφέρει και σε έναν που πιθανότατα θα αναφέρεις. Αντίθετα τη ροή του thread μπορεί να την χαλάνε οι "και αυτός ρε σεις" "και ο φίλος μου ο Σωτηράκης γαμεί αλλά κανείς σας δεν τον ξέρει" "αυτόν γιατί δεν τον λέτε ρε κότες;" και άλλα όμορφα τινά.

 

Το να κάτσεις να παραθέτεις τουλάχιστον 50 βίντεο με δικά σου (μεταφρασμένα; ) και μόνο σχόλια σχετικά με μία λίστα ντράμερ που έκανε κάποτε ένα περιοδικό χωρίς τίποτε άλλο πέραν του "μπράβο ρε συ, καλά τα λες", "πωω τεράστιος", "άκου και εδώ τον Μεγαθήριο", "καλά σπέρνει και όποιος δε γουστάρει δεν καταλαβαίνει μία" είναι κάτι που ούτε με ενδιαφέρει, ούτε είναι μέσα στο ύφος ενός ανοιχτού forum. Όλες οι απόψεις κόσμια διατυπωμένες είναι όχι απλώς ευπρόσδεκτες αλλά και φυσιολογικές σε ένα, επαναλαμβάνω, ανοιχτό forum.

 

Αν έχουν πρόβλημα με αυτό κάποιοι συμφορουμίτες, δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Μπορούν να το εκφράσουν όμως ανοιχτά. Να επισημάνω ότι δεν θα δεχτώ pm που θα με "εγκαλούν στην τάξη" ειδικά όταν εξέφρασα (και μάλλον κόσμια) μια προσωπική μου άποψη σχετικά με ειωθότα στο thread.

 

Αν ήθελες, μπορούσες να αναφέρεις τη λίστα (επισύναψη του σκαναρισμένου άρθρου μάλλον δεν συνίσταται για λόγους copyright) μονοκοπανιας με τα σχόλια σου και να αφήσεις να βγάλει/πει ο καθένας τα συμπεράσματά του.

 

Ξέρεις πόσα άρθρα με μπασίστες μπορώ ευχερέστατα να μεταφράσω και να αρχίσω να αραδιάζω στολισμένα με δεκάδες γιουτουμποβίντεα; Ουουουουου, όρεξη να χεις.

Θα χε κάποιο νόημα;

 

Με πολύ καλοκαιρινή αγάπη  :-* , Κώστας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King Crimson - Indiscipline

Eπομενος ο Bill Bruford ENAΣ πραγματικα πολυσυνθετος κρουστοντραμερ.Αρχικα με τους YES και μετεπειτα (1972) με τους Κing Krimson .Ειναι χαρακτηριστικα τα πολυ σφιχτα του Feels και οι επιθετικοι αυτοσχεδιασμοι του.Μετα τους krimson δοκιμασε διαφορα σχηματα και συμετειχε σε σχεδον ολες τις επανασυνδεσεις των Krimson kai se merikew tvn ΥΕΣ.ΕΦΤΙΑΞΕ και την δικη του μπαντα τους BRUDFORD  .Τωρα πλεον παιζει στο σχημα EARTHWORKS (jazz etc.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δει τον Baker στο Αν πριν πολλά χρόνια. Βαρέθηκα απίστευτα.

Το ίδιο βαριέμαι και τον (κατά τα άλλα συμπαθέστατο μακαρίτη) Keith Moon (το λέω τώρα γιατί μέχρι ο τραμπούκος να φτάσει στο Μ εγώ θα είμαι στην Π(αραλία).

 

Ίσως γιατί ασύστολα βαριέμαι τα σόλα ντραμς ή μπάσου εκτός κι αν είμαι στο Jazz μπαρ πίνοντας το rusty nail μου και δείχνω στο κορίτσι που βγήκαμε έξω μαζί, πως "προσέχω και κατέχω" τι κάνει ο μουσικός εκείνη τη στιγμή. Sophisticated ποζεριές......

Για άλλη μια φορά είσαι απαράδεχτος...ΔΕΝ μπορείς να γειώνεις ολόκληρες σχολές επειδή εσένα τα ακούσματα σου είναι περιορισμένα και η αντήληψη σου ακόμη πιο περιορισμένη...Ευτυχώς που οι μουσικοί σ αυτή την χώρα ως επι το πλήστον έχουν ανοικτούς ορίζοντες και δεν έχουν τις απόψεις σου...Έχεις κάθε δικαίωμα να μείνεις στο 1-5-7 αλλά ΔΕΝ έχεις δικαίωμα να μειώνεις έτσι άλλους

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά είσαι απαράδεχτος...

Για άλλη μια φορά είσαι θρασύς και αγενής και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις την προσωπική άποψη που ο καθένας μπορεί να έχει, με την αξιωματικά δεδομένη αλήθεια που νομίζεις ότι διακατέχεις.

 

Ξαναδιάβασε. Είπα τι μου άρεσε και ΟΧΙ πόσο ικανοί είναι δύο κολοσσοί της ροκ.

 

Είναι 1-4-5 παρεμπιπτόντως.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι 1-4-5 παρεμπιπτόντως.

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου..Εσύ παίξει 1-4-5 και εγω θα παίζω 1-5-7

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dennis chambers Drum solo - Buddy Rich Memorial -Complete Video

 

Και τωρα ο Dennis Chambers MONO δυο λογια οπως και το Περιοδικο γραφει.Το παιξιμο του Chambers ειναι ενα μιγμα δυναμης και τεχνικης.Τα εχει ΟΛΑ  :ανεξαρτησια ,ταχυτητα και γουστο!!

 

Το με ποιους εχει παιξει η εχει γραψει δεν το επιχειρω ειναι πολυ μακρυς ο καταλογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ενα πραγμα δε καταλαβαινω...οταν ανοιγει ενα θρεντ τυπου 'Ποιες ειναι καλυτερες,οι ibanez ή oi esp' ή 'Ποια καλη κιθαρα για μεταλ' ολοι δυσανασχετουμε και λεμε οχι παλι ενα τετοιο θρεντ!!!

Οταν ανοιγει κατι διαφορετικο,δε μπορουμε να κανουμε ΟΛΟΙ μας υπομονη και αφου τελειωσει ,να κανει οτι σχολια θελει ο καθενας????Δε μπορουμε να κρατηθουμε ουτε για τοσο λιγο?Εχει αλλα 1.000 θεματα που μπορουμε να γραψουμε...στο κατω κατω το συγκεκριμενο,απαιτει ενα κοπο απο τον o.p και στο κατω κατω αυτο ειναι κατι που απαιτει καποιο σεβασμο απο μας,ειτε μας ενδιαφερει το θεμα,ειτε οχι...

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά είσαι θρασύς και αγενής

 

Είναι 1-4-5 παρεμπιπτόντως.

 

 

 

Και επειδή είμαι και θρασύς και αγενής και δεν μ αρέσει να φαίνομαι ημιμαθής το 1-5-7 που έγραψα δεν έχει σχέση με πτώση(1-4-5 ή καλύτερα 4-5-1)το οποίο έγραψες εσύ...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κάτσεις να παραθέτεις τουλάχιστον 50 βίντεο με δικά σου (μεταφρασμένα; ) και μόνο σχόλια σχετικά με μία λίστα ντράμερ που έκανε κάποτε ένα περιοδικό χωρίς τίποτε άλλο πέραν του "μπράβο ρε συ, καλά τα λες", "πωω τεράστιος", "άκου και εδώ τον Μεγαθήριο", "καλά σπέρνει και όποιος δε γουστάρει δεν καταλαβαίνει μία" είναι κάτι που ούτε με ενδιαφέρει, ούτε είναι μέσα στο ύφος ενός ανοιχτού forum. Όλες οι απόψεις κόσμια διατυπωμένες είναι όχι απλώς ευπρόσδεκτες αλλά και φυσιολογικές σε ένα, επαναλαμβάνω, ανοιχτό forum.

ΚΩΣΤΑ δεν με καταλαβες μαλλον γιατι εισαι παπατρεχας.Εγραψα παρακαλω μην ανεβαζετε βιντεο μεχρι να τελειωσω  ;D μετα και βεβαια οποιος θελει να ανεβασει οτι θελει να γινει και συζητηση (γι'αυτο το κανω αλλωστε) μετα την ιστορικη αυτη αναδρομη ελατε να τα κουβεντιασουμε ...και βεβαια ειναι ανοιχτο το forum  ;D Και αν περιμενετε να ολοκληρωθει η λιστα θα δειτε οτι εχουν μεινει απ'εξω μεγαλοι ντραμερς .. :o :o Οσο για τα σχολια (ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑ )

Απλα μεταφραζω τα σχολια -διαπιστωσεις του περιοδικου .Το εχω δηλωσει 2 φορες μεχρι τωρα και μια τωρα 3 ...φτανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου