Προς το περιεχόμενο

floyd rose saddles problem


Xtasy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας, εχω ενα floyd rose licensed , στο οποίο για να το καθαρίσω έβγαλα ολα τα saddles, και τωρα δεν μπορώ να θυμηθώ την σειρά τους που πρέπει να τα ξανα βάλω,

απο κατω απο τα saddles γραφει μονο αριθμους, εχω δυο με το νουμερο 1, δυο με το νουμερο 2 και δυο που δεν γράφουνε τιποτα, με ποια σειρά πρεπει να ξανα μπουνε αν γνωρίζει κανείς ?

ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας, εχω ενα floyd rose licensed , στο οποίο για να το καθαρίσω έβγαλα ολα τα saddles, και τωρα δεν μπορώ να θυμηθώ την σειρά τους που πρέπει να τα ξανα βάλω,

απο κατω απο τα saddles γραφει μονο αριθμους, εχω δυο με το νουμερο 1, δυο με το νουμερο 2 και δυο που δεν γράφουνε τιποτα, με ποια σειρά πρεπει να ξανα μπουνε αν γνωρίζει κανείς ?

ευχαριστώ..

 

Γειά σου φίλε μου το 1 ειναι τα δύο ακριανά οι δύο ΜΙ το 2 είναι τα αμέσως επόμενα ΛΑ και ΣΙ και τα άλλα δύο τα μεσαία.

 

Αυτά με το 1 πρέπει να έχουν το ίδιο ύψος το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα.

 

Είναι έτσι τοποθετημένα ώστε οι χορδές να σχηματίζουν καμπύλη όπως το  radius της ταστιέρας (για να το τσεκάρεις).

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου