Προς το περιεχόμενο

προτασεις για μαγνητες


doken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας. Η κιθαρα μου ειναι η  esp ltd ec 1000 vb και θελω να βγαλω τους emg 81-60 και να φορεσω passive. Ο λογος ειναι οτι δε με ενδιαφει καθολου το μεταλ αλλα η ροκ με vintage ηχοχρωμα κ μου αρεσει ο ηχος των γκιμπσον les paul και ο αερας κ το σκασιμο που εχουν. Δεδομενο οτι τα ξυλα της κιθαρας μου ειναι μαονι σωμα, μαονι μπρατσο κολητο κ εβενος ταστιερα θα ηθελα τις προτασεις σας για μαγνητες που να ταιριαζουν με τα ξυλα και η κιθαρα να γινει πιο clasic rok-λοξοκοιταω προς burst becker 1-2,η 2-3, ειμαι σε καλο δρομο?αλλη προταση? Ευχαριστω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SD Alnico II

SD Seth Lover

Dimarzio PAF

 

Όλοι αυτοί θα σε βάλουν στο σωστό vintage δρόμο παιδί μου μακριά από τις ποζεριές με τις νεκροκεφαλές και τις νορβηγίδες τραγουδίστριες... :D :D :D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα ,ειμαι φαν των seymour duncan  μαγνητων ,η προταση μου για classic rock ειναι http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/medium-output/custom_5_sh14_a/ για bridge ,και http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/vintage-output/59_model_sh1_an/για λαιμο,αυτους εχω στην les paul μου και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος .

μια αλλη προταση ειναι το σετακι του slash http://www.seymourduncan.com/products/electric/sets/alnico_ii_pro_s_3/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτους τους μαγνητες θα ειμαι οκ με το μαονι κ τον εβενο? Ρωταω γιατι η esp στην εκδοση της ιδιας κιθαρας με  passive jb-59 φοραει τριανταφυλλο ταστιερα που ειναι πιο γλυκο ξυλο απο τον εβενο,εχουμε θεμα με αυτο ???

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτους τους μαγνητες θα ειμαι οκ με το μαονι κ τον εβενο? Ρωταω γιατι η esp στην εκδοση της ιδιας κιθαρας με  passive jb-59 φοραει τριανταφυλλο ταστιερα που ειναι πιο γλυκο ξυλο απο τον εβενο,εχουμε θεμα με αυτο ???

 

 

 

 

 

γιατι εχεις θεμα?μια χαρα vintage ηχο θα εχεις και με τον εβενο.αν σε παιρνει οικονομικα τσιμπα τους seth lover που λεει ο ray και θα εισαι  8) ,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από SD μου αρέσει πολύ ο sh-4 γέφυρα και ο 59 σε neck αλλά και ο pearly gates είναι καλή φάση.

 

Απλά ο 59  είναι αντίγραφο από Gibson. 8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, μου κανει εντύπωση παντος που τους burstbacker gibson που σκεφτόμουν αρχικα δεν τους προτείνει κανείς σας, όλοι μου δείχνετε τον δρόμο toy seymour.....

 

αυτό γιατί? ειναι ή θεωρείτε καλυτεροι οι seymoyr σε αυτο το ειδος απο τους gibson?

 

αν ειναι μονοδρομος οι sd τοτε λιγοστεύουν οι επιλογες και η τελικη γινεται ευκολότερη, γιατι ακόμα ειμαι ψιλομπερδεμενος λόγο των πολλων επιλογων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ οψιν θα χρειαστουν αλλαγη και τα pots υποχρεωτικα να ξερεις.

 

ναι οκ αλλα εκει θα παμε μετα, πρωτα μια καλη επιλογη μαγνητη, (2 μαλλον!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου