Προς το περιεχόμενο

Ride ή Crash/Ride;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ εχω τούτο δω:

Zildjian 21" A Sweet Ride Cymbal (A0079-1081011Q)

 

Το αγόρασα αποκλειστικά για ride μιας και έχω 2 άλλα crash, όμως λόγω του οτι είναι ενα medium-thin πιάτο crashάρει πάρα πολύ ωραία και απ ότι βλέπω στο ίντερνετ πολλοί είναι αυτοί που το χρησιμοποιούνε μόνο σαν full crash. Καθένας όπως βολέυεται..

 

Επίσης κάποιος μου χε πεί οτι αυτό το συγκεκριμένο είναι το ''ride του σκυλάδικου''! Τι ακριβώς εννοούσε βέβαια δεν κατάλαβα.... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εαν θες να κρασσαρεις κιολας με το ride θα σε συμβουλευα 20 ρι και ελαφρυ.Υπαρχουν πολλα jazz rides τετοια που κανουν τη δουλεια.Οπως εχει ειπωθει ομως με 2 crash ηδη εγω θα επαιρνα καθαρο ride απο 21'' και πανω...

 

Εαν θες να εμπιστευτεις μονο τα αυτια σου και οχι τα ματια σου πηγαινε σε ενα καταστημα με ενα drummer γυρνα πλατη και βαλτον να παιξει 7-8 ride και διαλεξε αυτο που σου αρεσε πιο πολυ ανεξαρτητου μαρκας και τιμης.Καλο θα ειναι να δεις ομως και πως ταιριαζουν συνολικα με τα αλλα crash και τα hihat.Δεν παιρνεις jazz ride με Rude για παραδειγμα.... :D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε και τιμές για τα τούρκικα...

 

Για Bosphorus ακούω καλά λόγια γενικότερα αν και σε στούντιο που δοκίμασα μια σειρά μου φάνηκαν πολύ bright. Τα crash ειδικά περισσότερο china θύμιζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια 34 χρονια zildjizn avedis  & K.επισης και paiste formula 602  Καποια 25 χρονια .Αυτες τις 3 σειρες δεν τις αλλαζω με καμμια αλλη .Συμβουλη μου στα Μαγαζια και δοκιμαζεις δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρης.

Οταν ηταν ν'αγορασω πιατινι παρ'ολη την πειρα μου παντα πηγαινα μαζι με καποιον αλλο ντραμμερ (φιλο παντα) δυο αυτια ειναι καλυτερα απο ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια 34 χρονια zildjizn avedis  & K.επισης και paiste formula 602  Καποια 25 χρονια .Αυτες τις 3 σειρες δεν τις αλλαζω με καμμια αλλη .Συμβουλη μου στα Μαγαζια και δοκιμαζεις δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρης.

Οταν ηταν ν'αγορασω πιατινι παρ'ολη την πειρα μου παντα πηγαινα μαζι με καποιον αλλο ντραμμερ (φιλο παντα) δυο αυτια ειναι καλυτερα απο ενα.

εννοεις 4 απο 2 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου