Προς το περιεχόμενο

Guthrie Govan and the Aristocrats


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H αγάπη μου και η εκτίμηση μου για τον Govan δεδομένη.... Το cd των Aristocrats το πήρα στο σεμινάριο που είχε δώσει ο Guthrie στον Κεραμεικό..

 

Δυστυχώς, δεν μου άρεσε καθόλου το απολέσμα... Πολύ κουραστικό και φλύαρο... Σε όλο το cd μου αρέσει μόνο το Bad Asteroid χωρίς να είναι και κανένα αριστούργημα...

 

Από μένα χαλαρά -1  ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι το βλέπω και εγώ....

Και είναι μεγάλο κρίμα ένα τέτοιο ταλέντο (αδιανόητο για εμάς τους κοινούς θνητούς) να αναλώνεται κατά αυτόν τον τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έγραψα "ακούω γνώμες", δεν ήταν χωρίς λόγο.

Είμαι πολύ κοντά στην άποψη του govanmaniac, ειδικά σε αυτό

Πολύ κουραστικό και φλύαρο...

θα συμπλήρωνα και το "χωρίς ουσία" τουλάχιστον για τα γούστα μου, παρ' όλο που οι μουσικοί παίζουν απίστευτα πράγματα.

Μου δίνουν την αίσθηση ενός φοβερού χειριστή της γλώσσας που όμως δεν έχει κάτι να πει, παρ' όλο που μιλάει υπέροχα.

 

Απλά η γνώμη μου.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έγραψα "ακούω γνώμες", δεν ήταν χωρίς λόγο.

Είμαι πολύ κοντά στην άποψη του govanmaniac, ειδικά σε αυτόθα συμπλήρωνα και το "χωρίς ουσία" τουλάχιστον για τα γούστα μου, παρ' όλο που οι μουσικοί παίζουν απίστευτα πράγματα.

Μου δίνουν την αίσθηση ενός φοβερού χειριστή της γλώσσας που όμως δεν έχει κάτι να πει, παρ' όλο που μιλάει υπέροχα.

 

Απλά η γνώμη μου.

 

Eνας εξαιρετος χειριστης της γλωσσας μπορει νομιζω να σε καθηλωσει,αν τα λεγομενα του εχουν ουσια και "περιεχομενο".

Σε αντιθετη περιπτωση απλα σε εντυπωσιαζει αρχικα και στο τελος σε κουραζει.

Ειναι οπως ολοι αυτοι οι παικταραδες που βλεπουμε καθημερινα στο tube και παιζουν φοβερα και τρομερα πραγματα αλλα σου αφηνουν αδιαφορη-το λιγοτερο-γευση διοτι δε σου εχει μεινει τελικα σχεδον τιποτα απ το παιξιμο τους.

Και νομιζω οτι συμβαινει γιατι συχνα η τεχνικη τους υπερκαλυπτει τα κομματια που παιζουν η γραφουν.

Εγκλωβιζονται στην εικονα που εχουν ως σπουδαιοι παικτες και χανουν μερικες φορες το νοημα.

Ισως αυτος ειναι και ο λογος που συνηθως"μενουν"εκεινοι που περα απ το παιξιμο τους,γραφουν και καλα κομματια.

Ο Govan ειναι τεραστιος παικτης!

Για τα υπολοιπα μαλλον θα δειξει ο καιρος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε ότι ήταν μια κακή παρένθεση στην καριέρα του Govan.. Θεωρώ ότι έχει πολλά να δώσει ( όχι μόνο τεχνικά αλλά και μουσικά !!!!) ... Θα ήταν κρίμα να χάνει χρόνο από 'δω και πέρα με τόσο ανούσιες ( +1 fusiongtr) και ανώριμες δουλειές...

 

Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω ρε γαμώτο, καλός ντράμερ ο Μίνεμαν αλλά πολύ χαζοχαρούμενο το παληκάρι.... Κάτι μου βγάζει ρε παιδί μου, πως το λένε... :P  ;D ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου