Προς το περιεχόμενο

Drum Tabs/scores


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ρατσισμος ειναι αυτος θεε μου!!? Παντου ταμπλατουρες για κιθαρα, μπασο ακομα και πληκτρα(που οταν εψαχνα εν εβρησκα) ενω για ντραμς ελαχιστες και κακογραμμενες! :evil: Εχω φαει ωρες στο google αλλα δεν βρηκα τπτ καλο. Αν εχετε κανα καλο site με καλογραμμενες ταμπλατουρες για ντραμς μοιραστητε το μαζι μας! ε? Φανταστικοι noizates? :P

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tablatures kill Music!

 

Use your ears!

 

¶κου εκεί ταμπλατούρες για τύμπανα! :lol:

 

Εδώ χάρη σας κάνουμε που σας παίζουμε κι όλας! :lol:

 

Θέλετε και ταμπλατούρες :lol: :lol:

 

Βρε ούστ! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδώ χάρη σας κάνουμε που σας παίζουμε κι όλας! :lol:

 

Θέλετε και ταμπλατούρες :lol: :lol:

 

Βρε ούστ! :lol: :lol: :lol:

 

Καλά fleamail...

Να δω άμα δε μας παίζετε' date=' ποιον θα κοιτάς για να πωρώνεσαι !! 8) 8)

 

:lol: :lol:

 

btw, ωραίο το καινούριο avatar!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://drumbum.com/drumtabs/, http://rdeneau.free.fr/en/index.php3

 

Αυτά τα δύο τα ήξερα, αλλά και το Google μου έβγαλε αρκετά αποτελέσματα.

 

Μην δίνεις σημασία στον Fleamail, ζηλεύει επειδή τα δικά μας όργανα κάνουν πιο πολύ φασαρία απ' το δικό του. Και ας μη μιλήσω για το μέγεθος, γιατί θα εκληφθεί ως σεξουαλικό υπονοούμενο, και δεν μου το επιτρέπει η αγωγή μου. :-)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Don't worry! 'Εχω κι εγώ το μικρόβιο:

 

sonor.jpg

 

Αλλά είμαι γενικά κατά της ταμπλατούρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με fleamail για την ταμπλατούρα στα τύμπανα.Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να βγάλεις ένα κομμάτι απ'το να το ακούσεις απλά...το παίζεις και λίγο στα πόδια σου και είσαι έτοιμος :D Αν οπωσδήποτε χρειάζεσαι ταμπλατούρα για τύμπανα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το guitar pro(μη σε μπερδεύει ο τίτλος)και να καθαρίσεις μια και καλή με τις άθλιες ταμπλατούρες σε html και txts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To google βγαζει αποτελεσματα αλλα ως δια μαγειας οταν μπαινω στα sites ανακαλύπτω ενα κενο στην υποκατηγορια "drum tabs".

 

Fleamail αν εχεις προβλημα με τις ταμπλατουρες υπαρχουν και οι κλασικες παρτιτουρες με πενταγραμμο κτλπ(το ξερω οτι ειναι το ιδιο αλλα οι μεν ειναι γραμμενες σε αθλιο txt ενω οι δε σε pdf :lol:)

 

Αν και τα αφτια μου ειναι σαν τυγανιτες αλλα αμα περιμενω να κανω δουλεια ετσι καικα! :oops: Αμα υπηρχε μονο μποτα θα χα υσηχασει.. Απο την αλλη το σετ μου βγαζει αθλιο ηχο και δν μπορω να το συνδιασω ακουστικα με αυτο που ακουω απο ενα πανακριβο σετ και ενα γαματο ντραμερ.

 

Haris του δικό μου σετ του περισευει η φασαρια..!(αμα πρεπει να λιωσεις το ταμπουρο για να ακουστει σαν ταμπουρο και οχι τομ :wink: )

 

ΥΓ: Flemail ανταλασουμε σετ;;; :P

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα αφτια μου ειναι σαν τυγανιτες αλλα αμα περιμενω να κανω δουλεια ετσι καικα! :oops:

 

Αυτός πρέπει να γίνει ο επόμενος σου στόχος! Βγάλε τις τυγανίτες από τα αυτιά!

 

Αμα υπηρχε μονο μποτα θα χα υσηχασει.. Απο την αλλη το σετ μου βγαζει αθλιο ηχο και δν μπορω να το συνδιασω ακουστικα με αυτο που ακουω απο ενα πανακριβο σετ και ενα γαματο ντραμερ.

 

Aυτό που ακούς είναι περισσότερο καλή παραγωγή παρά πανάκριβο σέτ! Προσπάθησε να μάθεις να ακούς! Οι μεγαλύτεροι ντράμερ έγιναν ντράμερ λιώνοντας τους αγαπημένους τους δίσκους playing along!

 

 

Haris του δικό μου σετ του περισευει η φασαρια..!(αμα πρεπει να λιωσεις το ταμπουρο για να ακουστει σαν ταμπουρο και οχι τομ :wink: )

 

Mπορείς να ξεκινήσεις διαβάζοντας την "Βίβλο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 χρονια τωρα παιζω πληκτρα, εκανα θεωρια κτλπ αλλα στο ντικτε και σε ενα αλλο που δε θυμαμαι πως το λενε τα πηγαινα χαλια.. στις εξετασεις ειχα 6αρια! :P

Οποτε με τα ακουσματα εχω κακή σχεση..

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι μια φορα στις εξετασεις του ωδειου ειχα παει "πιωμενος"και

οταν η επιτροπη των καθηγητων μου ειπε "παιξε αυτην την bossa nova"

σε ψιλο prima vista στυλ,τους ειπα..."Η παρτιτουρα ειναι τυποποιημενη

μουσικη" :!:

Μετα απο αυτο ολοι στο ωδειο με φωναζαν καφενειο και ρεμπελο :cry:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου