Προς το περιεχόμενο

floyd rose help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia exw mia ibanez arz 300 k skeftome n valw floyd rose.3erei knc kanenan p na vazei kai ti timh 8a paixtei?

 

ΔΕΝ γίνεται, τόσο απλά!

Και θα ήταν κρίμα να πειράξεις μια τέτοια  lp style κιθαρούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia exw mia ibanez arz 300 k skeftome n valw floyd rose.3erei knc kanenan p na vazei kai ti timh 8a paixtei?

 

Θα χρειαστεί να πας σε μάστορα.

 

Η τιμή εξαρτάται από το τρέμολο που θα διαλέξεις.

 

"Φιλική παράκληση" αν μπορείς να τα γράφεις με Ελληνικούς χαρακτήρες. :)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστεί να πας σε μάστορα.

 

Η τιμή εξαρτάται από το τρέμολο που θα διαλέξεις.

 

"Φιλική παράκληση" αν μπορείς να τα γράφεις με Ελληνικούς χαρακτήρες. :)

 

Το τρέμολο που διάλεξε είναι floyd και η κιθάρα μια μέσου κόστος lp πολύς καλής ποιότητας.

Τι λες να ακούσει απ το μάστορα όταν του πει "θέλω να της βάλω floyd!" ?

 

Το παιδί έχει ανοίξει πολλά θέματα ρωτώντας για RR, V, explorer, Tele κλπ. Ας μην το μπερδεύουμε. Κάποια πράγματα είναι πολύ τρελά ή απλά ασύμφορα για να γίνουν σε μια κιθάρα(κι έχω κάνει μερικά τρελά projects...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Σώτο, το "δεν γίνεται" όμως δεν είναι ακριβής απάντηση.

Γίνεται και παραγίνεται.

Άλλο αν δεν είναι καλή ιδέα, αν δε συμφέρει, αν δεν, αν δεν...

 

Ο φίλος είναι λίγο πελαγωμένος και δεν ξέρει τι θέλει.

 

Αλλά μην ξεχνάμε ότι οι απαντήσεις μας μένουν και για άλλους χρήστες, που θέλουν και μπορούν και στο κάτω κάτω δικαίωμά τους είναι να κάνουν ό,τι θέλουν.

 

Τι λες να ακούσει απ το μάστορα όταν του πει "θέλω να της βάλω floyd!" ?

 

Θα ακούσει πόσο κοστίζει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρέμολο που διάλεξε είναι floyd και η κιθάρα μια μέσου κόστος lp πολύς καλής ποιότητας.

Τι λες να ακούσει απ το μάστορα όταν του πει "θέλω να της βάλω floyd!" ?

 

Το παιδί έχει ανοίξει πολλά θέματα ρωτώντας για RR, V, explorer, Tele κλπ. Ας μην το μπερδεύουμε. Κάποια πράγματα είναι πολύ τρελά ή απλά ασύμφορα για να γίνουν σε μια κιθάρα(κι έχω κάνει μερικά τρελά projects...).

 

O μάστορας θα του πει πιο από τα floud rose θέλει αν έχει ποικηλίες(Licensed,original κτλ),θα του πει αυτό τόσο εκείνο τόσο.

 

Θα συμφωνίσω μαζί σου στο ότι το παιδί έχει ένα μπέρδεμα και εκεί που θέλουμε να του δώσουμε γνώμες ώστε να βοηθιθεί μπορεί να του κάνουν ζημιά.

 

Δηλαδή να μπερδευτεί πιό πολύ και να επιλέξει κάτι που να μην του βολέψει τελικά και να έχει ξοδευτεί τζάμπα.

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μάγκα πάρε μια κιθάρα επιτέλους 15 μέρες τώρα δλδ...και όχι μη βάλεις floyd στη κιθαρα δλδ μίνιμουμ 150 ευρώ ένα shaller + ένα 60 ο μάστορας =κουστουμάκι

με γειά http://www.thomann.de/gr/kramer_guitars_assault_220_fr_aw.htm και έχεις 2 μάχημες κιθάρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον μας τρολάρει το παλικάρι και μείς απαντάμε τσεκάρετε τα μνμτα του..

 

 

Ποιος ξέρει...?

 

Γι αυτο κι εγώ απάντησα κοφτά(οκ, δεν ήταν σωστό αλλά) για να μη δίνουμε μεγάλη έκταση. Γενικα, όπως σωστά το είπες κι εσύ, καλύτερα να την αγοράσει έτοιμη και να μη χαλάσει όσα κάνει η νέα για να φτιάξει κάτι που ίσως δεν το λειτουργήσει. Κατά τ΄άλλα, υγεία και λ7 να 'χουμε κι όλα γίνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μάγκα πάρε μια κιθάρα επιτέλους 15 μέρες τώρα δλδ...και όχι μη βάλεις floyd στη κιθαρα δλδ μίνιμουμ 150 ευρώ ένα shaller + ένα 60 ο μάστορας =κουστουμάκι

με γειά http://www.thomann.de/gr/kramer_guitars_assault_220_fr_aw.htm και έχεις 2 μάχημες κιθάρες

 

+1

;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου