Προς το περιεχόμενο

Πού μπορεί να μάθει κανείς μπάσο στη Θεσσαλονίκη;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν γεια σας, είμαι καινούρια εδώ... :oops:

 

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν η ερώτησή μου έχει ήδη απαντηθεί κάπου, αλλά έκανα αναζήτηση και δε βρήκα τίποτα...

 

Ρωτάω, λοιπόν: γνωρίζετε κάποιο Ωδείο στη Θεσσαλονίκη στο οποίο να παραδίδονται μαθήματα μπάσου; Όσο και να έχω ψάξει δε βρίσκω κάτι ή βρίσκω κάτι εξωφρενικά πράγματα, όπως για παράδειγμα με 10-12 υποχρεωτικές ώρες διδασκαλίας την εβδομάδα, με Ιστορία της Μουσικής και τέτοια. Γνωρίζω ήδη μουσική, έπαιζα πιάνο για 6 χρόνια, κι έτσι δε μου χρειάζονται τέτοια... extreme πράγματα :lol: Συν το ότι δεν έχω και τόσο χρόνο, λόγω σπουδών.

 

Anyway! Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά... :lol:

e swim the silent seas of sanity gone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θέλεις απαραίτητα ωδείο ή βολεύεσαι και με κάποιον καθηγητή για ιδιαίτερα μαθήματα; Αν και κάτι θα βρούμε, δεδομένου ότι έχω γνωστό στη Θεσσαλονίκη που είναι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα...

 

Υ.Γ. Καλώς ήρθες στο Noiz! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... Κοίταξε, δε θέλω ιδιαίτερα για 3 λόγους:

α. Οικονομικό. Εξαρτάται βέβαια, αλλά γνώρισα 2 τύπους που ήθελαν 25 ευρώ την ώρα. Αλλά όπως και να έχει, συμφέρει περισσότερο στο Ωδείο, φοιτητούδι είμαι η καημενούλα :P

β. Στεγαστικό. Σπίτι μου δεν παίζει να κάνω και μάθημα και εξάσκηση γιατί την έξωση την έχω στο τσεπάκι.

γ. Δεν ξέρω πώς να το θέσω μονολεκτικά, αλλά με την ιδέα ότι θα έρχεται ένας εντελώς άγνωστος σπίτι μου, φρίττω λίγο :P :oops:

 

Αν γνωρίζετε λοιπόν τίποτα σε Ωδέιο φάση... Θα ήταν τέλειο.

 

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα :wink:

e swim the silent seas of sanity gone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γ. Δεν ξέρω πώς να το θέσω μονολεκτικά' date=' αλλά με την ιδέα ότι θα έρχεται ένας εντελώς άγνωστος σπίτι μου, φρίττω λίγο :P :oops:

[/quote']

 

Χμμμ.... μμμ.... :roll: 8)

 

Το να πας εσύ στο δικό του; Το σκέφτηκες; :P 8) :lol: :lol:

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι σε πειράζω... :wink:

 

Καλωσόρισες λοιπόν... κοίταξε τι γίνεται...

 

Η δική μου γνώμη είναι να μείνεις μακριά από Ωδεία, κι'αυτό δες το σαν συμπέρασμα των όσων έγραψες η ίδια.

 

Από τη στιγμή που έχεις μουσικές γνώσεις, αυτό που νομίζω ότι χρειάζεσαι είναι κάποιος να σε βάλει 'στο σωστό δρόμο' με το μπάσσο και από κει και πέρα να 'παρακολουθεί' την εξέλιξή σου, όσο και όπως εσύ επιθυμείς. Φαντάζομαι ότι, αν όχι τώρα, κάποια στιγμή θα παίζεις μαζί με άλλους, σε κάποιο γκρουπάκι, κλπ.

 

Στο φόρουμ έχουμε μπασσίστες από Θεσ/κη που θα μπορούσαν να σε συμβουλέψουν σωστά... και προφανώς χωρίς να προσπαθούν να στ'αρπάξουν (ή να σε πιάσουν γκόμενα... :P )

 

Ό,τι και να αποφασίσεις πάντως stick around, δεν έχουμε και πολλές κοπέλες μπασσίστριες στο φόρουμ.... χμμ... τώρα που το σκέφτομαι δεν έχουμε κοπέλες γενικώς... 8) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φόρουμ έχουμε μπασσίστες από Θεσ/κη που θα μπορούσαν να σε συμβουλέψουν σωστά... και προφανώς χωρίς να προσπαθούν να στ'αρπάξουν (ή να σε πιάσουν γκόμενα... :P )

 

Αμαν πια :cry: Μια κουβέντα είπα και η ειρωνεία πάει σύννεφο :cry:

 

Τεσπα! :wink:

 

Έχεις δίκιο σε αυτά που είπες για τα Ωδεία... Χμμμ... Πάντως θα χρειαστώ σίγουρα μια επανάληψη στη Θεωρία' date=' έχω ξεχάσει κάποια πράγματα γιατί το πιάνο το έχω παρατήσει κάτι χρόνια τώρα. Θα δω. Όσο για τους μπασίστες που έχετε στο φόρουμ, άντε να εμφανιστούν να μου δώσουν τα φώτα τους! :D :wink:

 

Ό,τι και να αποφασίσεις πάντως stick around, δεν έχουμε και πολλές κοπέλες μπασσίστριες στο φόρουμ.... χμμ... τώρα που το σκέφτομαι δεν έχουμε κοπέλες γενικώς... 8) :lol:

 

ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΛ... Γιατί δεν έχετε κοπέλες στο φόρουμ; Τόσο κάφροι είστε; Γυναικοδιώκτες... :wink: :lol: :)

e swim the silent seas of sanity gone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΛ... Γιατί δεν έχετε κοπέλες στο φόρουμ; Τόσο κάφροι είστε; Γυναικοδιώκτες... :wink: :lol: :)

 

κι όμως έχουμε άλλες δύο νομίζω... αλλά πρέπει να έχουν 5-6 ποστς η καθε μία?Δεν είχαμε τουλάχιστον μία πληκτρού ρε παιδιά εδω πέρα?

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να έχω ψάξει δε βρίσκω κάτι ή βρίσκω κάτι εξωφρενικά πράγματα' date=' όπως για παράδειγμα με 10-12 υποχρεωτικές ώρες διδασκαλίας την εβδομάδα, με Ιστορία της Μουσικής και τέτοια.[/quote']

 

:lol: :lol:

Mάλλον αναφαίρεσε στο Σύγχρονο Ωδείο! Οι 5 από τις 10 Κουβέντες που σου λένε εκεί μέσα είναι γιατί η "Συγχρονη" μουσική είναι καλύτερη από την Κλασσική! :lol:

 

Και εγώ σου προτίνω να μείνεις μακριά από Ωδεία και να συγκροτηθείς και να την ψάξεις από μόνη σου! Τώρα αν πιστεύεις πως χρειάζεσε κάποιον για να σε βάλει στο σωστό δρόμο δεν αντιλέγω!

 

Ξέρω μερικούς μπασίστες (2 για την ακρίβεια) που κάνουν μαθήματα αλλά την έχουν δεί λίγο και αυτοί και πέρνουν 25 ευρώ την ώρα!

 

Ξέρεις πόσα βιβλία μπορείς να αγοράσεις αν κρατάς αυτά τα 25 ευρώ στην άκρη? :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......Δεν είχαμε τουλάχιστον μία πληκτρού ρε παιδιά εδω πέρα?

 

Κατά το καφετζού??????

 

Ρε Arpegios, τώρα συνειδητοποίησα ότι ο αβατάρ σου είναι ένας γεγές και όχι κάποιο χέρι που κουνάει μαντήλι!!!!!!!!!!! :D :lol: :lol:

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου