Προς το περιεχόμενο

Πριν καταστρέψω μια gibson les paul!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

vasika kalispera sas (oloi kseroume apo pou to eklepsa)

 

exw mia gibson les paul studio kai opws kathe katoxos mias pou sevete ton eafto tou espase to headstock! anyway meta apo 2-3 kollimata apofasisa na min ksanaplirwsw gia afto to thema gt se ligw tha m vgoun ta 2plasia lefta apo oti tn peira! evala loipwn kai kolisa to head stock ola kala kai wraia! to thema einai to xroma tis to opoio thelei ftiaksimo gt einai kai arketa palia (tou 93) kai exoun arxisei na fenonte kati grames epanw pou den mou aresoune kathilou! loipwn thelw ta fwta sas! tis symvoules sas kai oti allo mporei na prwsferei o kathenas gia na mn paei xamenh (ksexasa na pw oti den exw idea tou pws mporw na kratisw to Gibson les paul logotipo)

 

βασικά καλησπέρα σας (όλοι ξέρουμε από που το έκλεψα)

 

έχω μια gibson λες paul studio και όπως κάθε κάτοχος μιας που σέβεται τον εαυτό του έσπασε το headstock! anyway μετά από 2-3 κολλήματα αποφάσισα να μην ξαναπληρώσω για αυτό το θέμα gt σε λίγο θα m βγούν τα 2πλάσια λεφτά από ότι τη πείρα! έβαλα λοιπών και κόλλησα το head stock όλα καλά και ωραία! το θέμα είναι το χρώμα τις το οποιο θέλει φτιάξιμο gt είναι και αρκετά παλιά (του 93) και έχουν αρχίσει να φαίνονται κάτι γραμμές επάνω που δεν μου αρέσουνε "καθιλου"! λοιπών θέλω τα φώτα σας! τις συμβουλές σας και ότι άλλο μπορεί να προσφέρει ο καθένας για να μη πάει χαμένη (ξέχασα να πω ότι δεν έχω ιδέα του πως μπορώ να κρατήσω το Gibson λες paul λογότυπο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σωστα βαλε μια φωτο.βασικα το οργανο τωρα λειτουργη κανονικα?και το μονο που σε χαλαει ειναι η φθορα στο χρωμα?αν παιζη γιατι να παει χαμενη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paizei kanonika, otan lew tha paei xamenh enow emfanisiaka! edw exw kai kapoies photos. prwspa8isa na tis vgalw wso kalytera gynotan apo to kinito mou, h grames einai katw apo to verniki kai sthn afh den to katalaveneis alla nai! prwta apo ola xalaei emena, elega na tn vapsw olh to aspro-kitrino tou randy rhoads alla exw akousei polla sxetika me to lefko se kithares (oti xalaei grigora klp)

 

παίζει κανονικά, όταν λέω θα πάει χαμένη ενός εμφανισιακά! εδώ έχω και κάποιες photos. προσπάθησα να τις βγάλω όσο καλύτερα γινόταν από το κινητό μου, η γραμμές είναι κάτω από το βερνίκι και στην αφή δεν το καταλαβαίνεις αλλα ναι! πρώτα από όλα χαλάει εμενα, έλεγα να τη βάψω όλη το άσπρο-κίτρινο του randy rhoads αλλα έχω ακούσει πολλά σχετικά με το λευκό σε κιθάρες (ότι χαλάει γρήγορα κλπ)

IMG20120827_001.thumb.jpg.312429e600e5900758be6a9a46394569.jpg

IMG20120827_002.thumb.jpg.d9d86a423a018634514507671a85a7a6.jpg

IMG20120827_003.thumb.jpg.56222c618606a8c73ae00d242d51db74.jpg

IMG20120827_004.thumb.jpg.337f72ee9831802bdbce6fa3c6887a6c.jpg

IMG20120827_005.thumb.jpg.fb5eb9eb0523c2bc013329d31a4af4fa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω φιλε μου,εγω θα την αφηνα ως εχει,relic και φυσικο μαλιστα! Αλλα εγω ειμαι και φαν του relic εσυ μαλλον οχι.Εχει ενα καποιο "χαρακτηρα" το οργανο σου (για τα δικα μου ματια). Και για το βαψιμο που λες ...το εχεις ξανακανει ?γιατι εαν ειναι πρωτη φορα χμμμ πολυ δυσκολα να σου αρεσει το αποτελεσμα ,δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση!

Εαν εισουν σιγουρος οτι κατω απο το χρωμα κρυβεται ενα αντε 2 κομματια ομορφου μαονιου θα σου ελεγα να την ξεβαψεις εντελως εκτος απο το μπροστα μερος του headstock(για να κρατησεις και το λογοτυπο)και μετα λαδακι ,και οχι περιπετειες με χρωματα και λουστρα.Αλλα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ειναι ενα κομματι...κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχεις πάει 2-3 φορές σε μάστορα να την κολλήσει και παρ'όλ'αυτά ξαναφεύγει??

περίεργο γιατί νόμιζα πως σε τέτοιες περιπτώσεις είναι μόνιμη η επισκευή....

 

όσον αφορά το λευκό χρώμα...αν κάνεις σωστή δουλειά, χαλάει όσο και κάθε χρώμα....τώρα αν εννοείς ότι λεκιάζει....πλύσιμο στο χέρι και καθάρισες....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου είναι δύο λεπτά να βάλεις ελληνικά σε οποιοδήποτε λάπτοπ. Πάντως και στη Θεσσαλονίκη όταν ήσουν greeklish έγραφες...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=194223.msg673985#msg673985

 

(Τώρα για τη δυσλεξία να μην το σχολιάσω - είναι τεράστια η επιδημία στην Ελλάδα...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afto pou me xalaei einai to pisw meros kai sto headstock, exw ksanavapsei mia ibanez xiphos se van halen frankenstein xroma, ok htan ligw manikh kai meta apo 3 fwres pou tn evapsa telika eixa kati sto epithimito apotelesma! kata ta alla an deis tin thikh tis kitharas pistevw oti tha exeis 3plasio apotelesma apo to na vlepeis tin tenia tis pamela anderson me ton tommy lee! einai kati parapanw apo vintage! to thema me to spasimo kai ksanaspasimo einai oti taxidevw syxna me aeroplano (athina-londino) kai malwn den tis ferwntai me ton apetoumeno sevasmo! etsi espase prwth fwra etsi espase kai tn defterh kai h trith htan thelima tou ozzy! etoixe na vriskete pisw apo tn karekla tou pc mou kai egw na sikwthw kapws aprosekta... :P

 

αυτό που με χαλάει είναι το πίσω μέρος και στο headstock, έχω ξανανάψει μια ibanez ξίφος σε van halen frankenstein χρώμα, ok ήταν λίγο μανική και μετά από 3 φορες που τη έβαψα τελικά είχα κάτι στο επιθυμητό αποτέλεσμα! κατά τα αλλα αν δεις την θήκη τις κιθάρας πιστεύω ότι θα έχεις τριπλάσιο αποτέλεσμα από το να βλέπεις την ταινία τις pamela anderson με τον tommy lee! είναι κάτι παραπάνω από vintage! το θέμα με το σπάσιμο και "ξανασπασιμο" είναι ότι ταξιδεύω συχνά με αεροπλάνο (αθηνα-λονδίνο) και μαλών δεν τις φέρονται με τον απαιτούμενο σεβασμό! έτσι έσπασε πρώτη φορα έτσι έσπασε και τη δεύτερη και η τρίτη ήταν θέλημα του ozzy! έτηξε να βρίσκετε πίσω από τη καρεκλα του pc μου και εγώ να σηκωθώ κάπως απρόσεκτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου