Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι η αξία ενός επισκευασμένου οργάνου?


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι 5 ήταν ήδη σπασμένες όταν τις αγόρασα.Οι υπόλοιπες 2 όμως ήταν "in house" υπόθεση...  Για τη μία φταίω εγώ που όταν ήθελα να την βάλω στη θήκη της μου "ξέφυγε" και χτύπησε ίσα-ίσα ώστε να σπάσει και για την άλλη φταίει ένα μικρό...rottweiler 55 κιλών που "τράκαρε" πάνω στο stand που ήταν ακουμπισμένη και η κιθάρα...απογειώθηκε.  (Μετά έγινε φιλικός διακανονισμός διότι το rottweiler είχε μικτή ασφάλεια και παραδέχτηκε το λάθος του.    )

 

ήταν αρχές νοέμβρη όταν η μάνα μου αποφάσισε να βάλει συναγερμό στο σπίτι... φυσικά και μιλάμε για τα αυτοκολλητάκια τον 2 euro του jumbo! το ένα ξεκόλλησε... ήμουν στο δωμάτιο... η κιθάρα ήταν στον υπολογιστή διπλα στην μάνα μου... η μάνα μου πετάχτηκε από την φασαρία.... έτσι κλάψαμε το headstock μιας washburn dime!!! σε νοιώθω!!! φυσικά και τη έβαλα να πλήρωση την ζημια αφού πρώτα έβγαλα φασιστικά όλα τα γα@@@@@@ αυτοκολλητάκια από πόρτες και παράθυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν διαβασα ολο το thread αλλα στη vintage αγορα μια Gibson με σπασμενο headstock χανει περιπου το 25% της αξιας της.

 

Πέστα γιατι κάποιοι ονειρεύονταιι μισές τιμές ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τιμή πώλησης καθορίζεται από την ζήτηση.

Το αν θα πωληθεί η κιθάρα καθορίζεται από πολλούς παράγοντες και κυρίως πόσοι βρίσκονται εκεί έξω που θέλουν και μπορούν να αγοράσουν την κιθάρα σου.

Το ζήτημα της επισκευασμένης ζημιάς είναι κάτι που θα αξιολογήσει ο αγοραστής.

Η τιμή θεωρώ ότι είναι προσωπική σου υπόθεση.

Με το νετ ο καθένας έχει την ευχέρεια να την αξιολογήσει αναλόγως.

 

Η υποχρέωσή σου (ως καλόπιστος πωλητής) είναι να πεις ότι είναι επισκευασμένη και να δείξεις με πολλές φωτό την κατάστασή της.

Ακόμα περισσότερο μπορείς να επιμένεις μόνο σε κατ΄ιδίαν επιθεώρηση του αγοραστή.

Από κει και πέρα ενεργούν τα κριτήρια του καθενός, τα οποία όπως διαβάζεις και αντιλαμβάνεσαι, είναι διαφορετικά στον καθένα μας.

 

IMNSHO.... 8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου