Προς το περιεχόμενο

Μια Ηλεκτρο-Ακουστική έως 200 ευρώ;


Sitsena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... οι περισσοτερες ειναι απο πεπιεσμενο χαρτόνι ούτε καν μασιφ

...ενώ στα 89 ευρώ που σκέφτεσαι να πάρεις... 8)

Πάρε μία, στα 200 ευρώ που έχεις στόχο, ΟΛΕΣ θα σου φανούν θεϊκές μπροστά σε αυτή που έχεις...πέρνα κανα 2 χρόνια...και εδώ είμαστε ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γι αυτον εδω εχεις γνωμη?

Όχι...αλλά θα σου πώ ένα μυστικό. Δεν ξέρω για τι χρήση το θέλεις...αλλά η προσωπική μου άποψη και εμπειρία είναι ότι (για ηχογράφηση), αυτά τα μαραφέτια χρειάζονται και ένα τέτοιο από δίπλα

http://www.fishman.com/products/view/pro-eq-platinum-preampeqdi

για να αποδώσουν σωστά.

 

Εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180005.0

μπορείς να ακούσεις ένα δείγμα που είχα φτιάξει πειραματικά παλιά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ενώ στα 89 ευρώ που σκέφτεσαι να πάρεις... 8)

 

κοίτα δν λέω οτι η δικιά μου θα είναι ποιότητας ασχετα που λέει οτι είναι απο έλατο το καπακι και απο τριανταφυλλιά η ταστιέρα (ένας θεος ξέρει κατα πόσο αληθεύουν αυτα)... αλλα όπως και να έχει μαζι με μεταφορικά και τα σχετικά θα μου βγεί 115 ευρώ ένω μία stagg απο μαγαζί ξεκινάει απο 140 150€ και ανεβαίνει...

 

άν είναι να δωσω τόσα λεφτά γιατι να μν πάρω μία fender σειρα CD που εχω ακούσει πολύ καλα λόγια ή οπως είπαν και καποιοι δικοί μου γιατι να μν δώσω 50€ επιπλέον αν θέλω πια τόσο πολύ να παρω την αυθεντική την ovation :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που εχω ακούσει πολύ καλα λόγια ή οπως είπαν και καποιοι δικοί μου γιατι να μν δώσω 50€ επιπλέον αν θέλω πια τόσο πολύ να παρω την αυθεντική την ovation :)

Γιατί...έχεις ακούσει αυτά που είπαν οι άλλοι και όχι με τα δικά σου αυτιά....Εσύ θα παίζεις και όχι οι άλλοι...και όπως θα είδες με την Applause, ο καθένας μας, έχει τα δικά του-προσωπικά- κριτήρια

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι...αλλά θα σου πώ ένα μυστικό. Δεν ξέρω για τι χρήση το θέλεις...αλλά η προσωπική μου άποψη και εμπειρία είναι ότι (για ηχογράφηση), αυτά τα μαραφέτια χρειάζονται και ένα τέτοιο από δίπλα

http://www.fishman.com/products/view/pro-eq-platinum-preampeqdi

για να αποδώσουν σωστά.

 

Εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180005.0

μπορείς να ακούσεις ένα δείγμα που είχα φτιάξει πειραματικά παλιά...

 

σιγουρα ετσι ειναι ποιο ολοκληρωμενο..Αλλα me fishman pro blend βγαινουν κανα 500αρι..μονο σε κιθαρα 2000 χιλιαδων θα τα δινα..Με τη καψα ομως φενεται καλη περιπτωση και οικονομικη.τεσπα μη χαλαω το θεμα αλλο.

.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να διαθέσεις τα 200, πήγαινε να δοκιμάσεις τη lag που πρότεινε ο metalmike στην αρχή.. Αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρουλάκι που θα δώσεις! 160€ η απλή, 200κάτι η ηλεκτροακουστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί...έχεις ακούσει αυτά που είπαν οι άλλοι και όχι με τα δικά σου αυτιά....Εσύ θα παίζεις και όχι οι άλλοι...και όπως θα είδες με την Applause, ο καθένας μας, έχει τα δικά του-προσωπικά- κριτήρια

 

Φίλε marathon δέν διαφωνώ στο θέμα του προσωπικου γούστου και κριτηρίων.. απλα επειδή δν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω πολλές κιθάρες απο αυτές που βλέπω και μου αρέσουν ή μου έχουν προτείνει γιαυτό προσπαθώ να μαζέψω γνώμες και να διασταυρώσω γνώμες με δικά μου γουστα και κριτήρια ωστέ τα υποτιθέμενα 100€ ή 200€ που για κάποιους είναι ψίχουλα για κιθάρα αλλα για μένα είναι πολλά λεφτα γιατι αυτη τη στιγμή δν δουλεύω ωστε να έχω την ικονομική δυνατότητα να τα δώσω για το χόμπι μου ενώ μπορώ να τα αξιοποιήσω κάπου καλύτερα σε έξοδα που τρέχουν... γιαυτο ρωτάω και λέω τι μου έχουν προτείνει ωστε να μπορώ να κρίνω καλύτερα για μένα που να δώσω αυτα τα λεφτα..

 

Αν μπορείς να διαθέσεις τα 200, πήγαινε να δοκιμάσεις τη lag που πρότεινε ο metalmike στην αρχή.. Αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρουλάκι που θα δώσεις! 160€ η απλή, 200κάτι η ηλεκτροακουστική.

 

φιλε atav τα 200 ευρώ με τις παρούσες συνθήκες θα καθυστερήσω πάρα πολύ να τα μαζέψω και δν ξέρω αν θα αντέξει μέχρι τότε η κιθάρα σαν επισκευασμένη ή θα ξανα σκευρώσει σε κάνα μήνα... οποτε μάλλον θα πάω για την harley μιας και μάρεσε και σαν εμφάνιση  και σαν ήχος...

 

Αν τυχει ποτε να εχω την οικονομική δυνατότητα πάντος θα δω για lag και για vintage (μαρεσε ο ήχος της απ ότι είδα σε βιντεακια...)

 

Τέλος πάντων... όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες σας και για το χρόνο που φάγατε με το θέμα μου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ο μαστωρας μου μου ειπε οτι εκτος του οτι δν ειναι καλα σεταρισμενες δν ειναι και απο καλο υλικό... οι περισσοτερες ειναι απο πεπιεσμενο χαρτόνι ούτε καν μασιφ

 

Ε ναι, είναι σαν τις τυρόπιτες που πουλάνε στα σχολεία, φτιαγμένες από το κατακάθι τις δεξαμενής που έφτιαξαν τις υπόλοιπες τυρόπιτες. ;D

 

Δες και τις Lag είναι πολύ καλή επιλογή. Δεν έχω να σου προτείνω συγκεκριμένο μοντέλο αλλά είναι γνωστό ότι είναι εξαιρετικές.

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια μικρη βοήθεια γιατι είδα στις αγγελιες κάτι μεταχειρισμενες με ενδιαφερουσες τιμές και δν μπορω να συνδεθω ωστε να επικοινωνήσω με τον πωλητή... δοκίμασα να κάνω εγγραφή απο την αρχή αλλα δν δέχεται το κανονικό μου εμαιλ... ενω έδωσα αλλο εμαιλ περιμένω να μου έρθει μνμ ωστε να ολοκληρώσω την εγγραφή αλλα δν μου έχει ερθει ακομα κάτι... τι πρεπει να κάνω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου