Προς το περιεχόμενο

οι noizαδες γουστάρουν πολεμικές τέχνες ?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

okinawa τελειωματα καφε ζωνης. χαλαρα απλα για γυμναστικη. μετα αρραβωνιαστικα και το αραιωσα και οταν παντρευτηκα η κοιλιτσα μεγαλωσε και οι στολες "εκαναν διαιτα".

 

αν και που και που παω να παρακολουθησω κανα μαθημα. φιλος ο δασκαλος.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I'm a lover not a fighter.  :-*

 

Αρα η απάντηση στο ερώτημα

οι noizαδες γουστάρουν πολεμικές τέχνες ?!

είναι "Όχι όλοι".   8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I'm a lover not a fighter.  :-*

 

Αρα η απάντηση στο ερώτημα είναι "Όχι όλοι".   8)

Αυτο το παιδι ειναι παντα μπροστα απο την εποχη του .....ειναι και lover ...oouaou !!!!!!!!!!!!!

:o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές αυτό που είπε κάποιος ισχύει: οι πολεμικές τέχνες δεν τα πάνε καλά με τους μουσικούς όχι γιατί σκληραίνουν όμως τα χέρια, αλλά γιατί υπάρχουν τραυματισμοί...

Να'ναι καλά το kick boxing, το χεράκι μου βγήκε off για 3 μήνες -.-

Παρ'ολα αυτά, με χαλαρές προπονήσεις και όχι πρωταθλητισμούς (καθώς και με λιγότερο "βίαιες" τέχνες) όλοι μπορούν να κάνουν διάφορα.

Από τι στιγμή που έκανες aikido έχεις πολύ καλές βάσεις αυτοάμυνας. Το θέμα είναι να διαλέξεις μία τέχνη η οποία να μπορεί να συνδυάζει και να δώσει κάτι ακόμα σε αυτό που έχεις. Με το muay tai το μόνο που θα κάνεις είναι αντοχή και παρκινσον (δυστυχώς δεν κάνω πλάκα). Οι τεχνικές είναι ανύπαρκτες (όσοι κάνουν Muay tai μη πέσετε να με φάτε  ;D) και το όλο θέμα προσδίδει στην ενδυνάμωση και νέκρωση κάποιων μερών του σώματος ώστε να αποδίδουν χτυπήματα με τη μέγιστη δύναμη. Οπότε (όπως είπε πάλι κάποιος πριν από εμένα) είναι το άκρος αντίθετο από το aikido.Μια καλή επιλογή θα ήταν το wing chun ή κάποιο άλλος είδος kung fu για τον λόγο του ότι θα προσδώσει στο aikido κάτι ακόμα. Τέλος, μία άλλη καλή επιλογή θα ήταν κάτι σαν το shotokan το οποίο θα δώσει μια διαφορετική προσέγγιση στη μάχη.

Αν τίποτα από αυτά δεν σε ελκει, τράβα στην ΑΡΜΑ HELLAS και κάνε μεσαιωνική σπαθασκία  8)

 

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε μουσικούς που ασχολούνται με πολεμικές τέχνες ?!

ελπίζω ναι  :)

προσωπικά μου αρέσουν οι πολεμικές τέχνες εδώ και χρόνια ..ημουν μόνο θεατής..

αποφασισα να ασχοληθώ ενεργά πριν ένα χρόνο..με Aikido.. :)

άλλοι noizάδες ?

 

 

 

εγω στο γυμναστήριο που ειμαι κάνουμε  μια μίξη kick box+muay thai+karate πιστευω οτι καλυτερο μπορεις να κανεις! και ξεσπας κιολας  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου