Προς το περιεχόμενο

AMT "solid state" Tubes!!


grmuse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνοι... για τον κορεσμό τους, τις αρμονικές τους, τη γεμάτη γεύση τους, το διακριτικό, ξεχωριστό τους άρωμα κλπ.

.....και αυτή τη γλυκιά αναλογική ζεστασιά που μητρικά σε σκεπάζει την ώρα που ονειρεύσαι πλέοντας στα κύματα του ήχου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ τις επιφυλάξεις μου, κατά πόσο θα μπορούσαν οι συσκευές αυτές ν'αντικαταστήσουν επάξια τις λάμπες, στο κομμάτι που αφορά τον ήχο,αφού σε ότι αφορά τη διάρκεια ζωής τους και τη σταθερότητα λειτουργίας τους,θεωρητικά υπερέχουν των συμβατικών λυχνιών.

 

Σίγουρα θα μ'ενδιέφερε ένα Α/Β τέστ.

 

Κυκλοφορούν καιρό "solid state" tubes! Λυχνίες πάντως δεν είναι, όπως λένε και οι ίδιοι είναι κυκλώματα solid state. Υπάρχουν πολλοί ενισχυτές solid state εκεί έξω!  ;D

 

Μιλάς για "solid state"λάμπες προενίσχυσης ή τελικού? Αν μιλάς για τελικού ποιές άλλες εταιρείες έχουν? Υπάρχει κάποιο link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για "solid state"λάμπες προενίσχυσης ή τελικού? Αν μιλάς για τελικού ποιές άλλες εταιρείες έχουν? Υπάρχει κάποιο link?

Δεν έχω ιδέα για το ποιες αλλά εταιρίες έχουν, το ανέφερα απλά γιατί τo "solid state tube replacements" το έχω δει χρόνια να τριγυρνάει. Δεν το έχω ψάξει παρά πέρα, μόνο αν τύχει σε κάποια συζήτηση ή το πετύχω κατά λάθος μπροστά μου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου