Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Group


BlackScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο δύσκολο είναι για κάποιον να βρεί ένα group που να του κάνει? Εσείς παίζετε? Πόσο καιρό κάνατε να βρείτε αυτό που ψάχνατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Να σου πώ, εγώ δεν μπόρεσα να βρω αυτό που περιγράφεις…αλλά πλέον δεν το ψάχνω.

 

Ένα γκρούπ μουσικό είναι, όπως όλες οι κοινές ανθρώπινες δραστηριότητες, εξ ορισμού δύσκολο να "δέσει" , πόσο μάλλον όταν μπαίνει και το «καλλιτεχνικό» στοιχείο μέσα.

 

Αν δεν υπάρχει και κάποιο ισχυρό κίνητρο (π.χ. οικονομικό), δύσκολα μπορείς να καταπιέσεις τον εγωισμό σου…και να συμπράξεις με τρίτους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να του κάνει? Σαν τι? Σαν πουκάμισο?  :P

Πέραν της πλάκας... Κάποιος μπορεί να ψάχνει ένα γκρουπ για να βγάλει λεφτά... Κάποιος άλλος για να παίξει την μουσική που θέλει... Άλλος για να έχει επιτυχία στις ερωτικές επαφές... Υπάρχουν άπειροι λόγοι για να πάει κάποιος σε ένα γκρουπ... Αν ζητάς ένα γκρουπ που να είναι όπως στις ταινίες (φιλαράκια που να κάνουν τα πάντα μαζί και να ζουν ο ένας για τον άλλον και στο τέλος να λένε και "to the band") τότε μάθε τους φίλους σου να παίζουν τα όργανα που σου λείπουν... Δεν δένει έτσι εύκολα το γλυκό!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ένα group που να συννενοείστε στη μουσική. Αυτό! Εγώ πάντως εδώ και ένα χρόνο δε μπορώ να το βρώ. Ακόμα ψάχνω και θα συνεχίσω να το κάνω. Δε τα παρατάω απο τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ένα group που να συννενοείστε στη μουσική. Αυτό! Εγώ πάντως εδώ και ένα χρόνο δε μπορώ να το βρώ. Ακόμα ψάχνω και θα συνεχίσω να το κάνω. Δε τα παρατάω απο τώρα...

Πόσο χρονών είσαι?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βρε συ στα 32 σου μετά από ένα χρόνο που ψάχνεις? Αφού ξέρεις πως είναι τα πράματα!!! Απλά να πω πως όσο μεγαλώνουμε ανεβαίνουν και τα στάνταρς μας!!! Ίσως να φταίει κι αυτό ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να λεμε αμα στο υποτηθεμενο "γκρουπακι" δεν μπορειτε να συννενοηθειτε "μουσικα" τοτε δεν γινεται τιποτα....

 

Αν ενας που εχει βγαλει το ωδειο κιθαρας παει να μπλεξει με τους φιλους του που απλως γρατζουνανε τοτε θα υπαρχει προβλημα - οπως και το αντιθετο

Λογω οτι εχω περασει απο αυτα τα σταδια (οχι οτι ειμαι καμια μουσικαρα) εχω δει και εχω παθει  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά παίζω με την παρέα που παίζαμε από το λύκειο (πάνε καμιά δεκαριά χρόνια τώρα που παίζουμε μαζί).

Πάντως μη βιάζεσαι. Έχε υπομονή και επιμονή. Θα βρεθούν κάποια στιγμή τα κατάλληλα άτομα. Μην το ζορίζεις και πολύ το πράμα, με το στανιό δεν γίνονται αυτά.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ παιδιά είμαι 17 χρονών και παίζω με τους κολλητούς μου από το Δημοτικό εδώ και 3 χρόνια.Μπορεί να είμαστε αυτοκόλλητοι αλλά από μουσικής άποψης έχουμε εντελώς διαφορετικό γούστο.Θέλω να καταλήξω ότι το να είσαι σε μια μπάντα φίλων δεν είναι πάντα η ιδανική λύση...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου