Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Group


BlackScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτα απ ολα φιλε μου εχεις την τυχη να εισαι ντραμμερ. Πραγμα που σημαινει οτι αυτοματα εισαι πιο περιζητητος απο κιθαριστες και μπασσιστες. Γενικα πιστευω οτι δεν πρεπει να μπαινεις στη διαδικασια να ψαχνεις μια μπαντα που να γουσταρεις. Για αρχη βρες εναν κιθαριστα που να βγαζετε μια στοιχειωδη συνεννοηση, να τζαμαρετε, να ανταλλαζετε ιδεες και να γουσταρετε και τα πραγματα θα παρουν τον δρομο τους. Δεν ειναι αναγκη να εχετε τα ιδια ακριβως γουστα ουτε να κολλατε σε "ειδη" κτλ, απλα να παιζετε μουσικη. Αν δεσετε και δειτε οτι μπορειτε να πατε ενα βημα πιο περα ψαχνετε και για τα υπολοιπα μελη ειτε αυτα ειναι απο αγγελιες ειτε απο τον κυκλο του καθενος.

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τυχερός? Μπα! Όσοι ψάχνουν για ντράμερ θέλουν τον portnoy να βρούν, άσχετα με το αν εκείνοι δε ξέρουν ούτε πόσες είναι οι νότες...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τυχερός? Μπα! Όσοι ψάχνουν για ντράμερ θέλουν τον portnoy να βρούν, άσχετα με το αν εκείνοι δε ξέρουν ούτε πόσες είναι οι νότες...  ;D

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό.Έψαχνα κάποια στιγμή για πλάκα τις αγγελίες για κιθαρίστες και μια death metal μπάντα(!) ζητούσε κάποιον που να ''ξέρει να κάνει'' (έτσι το έγραφε) tapping,120+ bpm shredding σε 16α,feeling,κλπ. Άμα ήμουν ο Petrucci δε θα έψαχνα αγγελίες!  ;D :D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο θεμα

 

απο την εμπειρια μου θα ελεγα οτι αυτο που ψαχνω και εχω την τυχη να το εχω βρει ειναι με το τελος της προβας να εχω ενα χαμογελο ευχαριστησης και ικανοποιησης.

Δεν ξερω εαν αυτο οφειλεται στην καλη συνεννοηση, στη φιλια , στο μουσικο δεσιμο , η σε κατι αλλο αλλα αυτο μετραει για εμενα.Επισης το αξιοσημειωτο στη μπαντα ( ειμαστε μονο 3) ειναι οτι το επιπεδο δεν ειναι το ιδιο....Γουσταρουμε ομως ολοι το ιδιο.

 

Οταν φιλε Scorpio το αισθανθεις αυτο με μια δυο προβες με καποιο γκρουπ μεινε..Οσο για το θεμα της ηλικιας για μενα δεν παιζει κανενα ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..σου εύχομαι να βρείς πρόσχαρο έδαφος το οποίο να δημιουργεί φιλία,σύμπνοια και σεβασμό του ενός απέναντι στον άλλο για τον χρόνο που αφιερώνει ο καθένας.

Με αποτέλεσμα στην πραγμάτωση των προσωπικών σου στόχων που ελπίζω να είναι κοινοί με τα άλλα μέλη, και όχι μια όμορφη πρωϊα να αποτελεί ανάμνηση το όποιο εγχείρημα.

Μπάντες και κατώφλια θα βρεις.

 

 

Τα παραπάνω που σου γράφω είναι δυσέυρετα.

 

Πρόσεξε μην χάνεις χρόνο ανούσιο σε μπλα μπλα και δήθεν απραγματοποίητα όνειρα, και πρόσεξε τα όποια κόστη σου δημιουργούνται.

 

Δεν ξέρω πόσο χρονών και τι εμπειρία έχεις, αλλά αν δεν με εννοείς τωρα, θα με ενοοείσεις στο μέλλον.

 

Καλή επιτυχία στο διάβα σου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό νομίζω ψάχνουμε όλοι φίλε. Να τελειώνουμε την πρόβα και να φεύγουμε ευχαριστημένοι. Ή να μη φεύγουμε. Να πηγαίνουμε για μπυροποσίες... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..σου εύχομαι να βρείς πρόσχαρο έδαφος το οποίο να δημιουργεί φιλία,σύμπνοια και σεβασμό του ενός απέναντι στον άλλο για τον χρόνο που αφιερώνει ο καθένας.Με αποτέλεσμα στην πραγμάτωση των προσωπικών σου στόχων που ελπίζω να είναι κοινοί με τα άλλα μέλη, και όχι μια όμορφη πρωϊα να αποτελεί ανάμνηση το όποιο εγχείρημα.Μπάντες και κατώφλια θα βρεις.Τα παραπάνω που σου γράφω είναι δυσέυρετα.

Πρόσεξε μην χάνεις χρόνο ανούσιο σε μπλα μπλα και δήθεν απραγματοποίητα όνειρα, και πρόσεξε τα όποια κόστη σου δημιουργούνται.Δεν ξέρω πόσο χρονών και τι εμπειρία έχεις, αλλά αν δεν με εννοείς τωρα, θα με ενοοείσεις στο μέλλον.Καλή επιτυχία στο διάβα σου.

Σε ευχαριστώ φίλε Κώστα. Να είσαι καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ζητάς είναι φαινομενικά απλό. Θέλεις ανθρώπους που να μπορείς να επικοινωνήσεις και μουσικά και κοινωνικά. Welcome to the club.

Δεν είναι εύκολο αλλά μπορεί να γίνει, ίσως όχι 100% και στα δύο επίπεδα, αλλά σε μία ανεκτή αναλογία. Συνέχισε να ψάχνεις, να παίζεις όποτε και όπου σου δίνεται η ευκαιρία, και, ναι, βοηθάει να γίνεις όσο πιο καλός μπορείς/θέλεις/σου επιτρέπει ο χρόνος σου/η διάθεσή σου κ.λπ.

 

Και μην ψαρώνεις με αυτά που λέει ο Κώστας ειδικά για τους ντράμερ (έχει τραβήξει ζόρια στο συγκεκριμένο τομέα... ;)).

Έχει δίκιο, αλλά εν μέρει. Μια μπάντα είναι "σε έναν τεράστιο βαθμό" μια μπάντα. Απλά αν ο ντράμερ δεν τραβάει δεν πρόκειται να τραβήξει τίποτα. Γι' αυτό φρόντισε να "τραβάς" και όλα θα 'ρθουν.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Και μην ψαρώνεις με αυτά που λέει ο Κώστας ειδικά για τους ντράμερ (έχει τραβήξει ζόρια στο συγκεκριμένο τομέα... ;)).

 

 

 

Μια χαρά τα λέει... Δείξε μου τον ντράμερ σου, να σου πω την μπάντα σου  ;D

 

Πάντως όπως σωστά ειπώθηκε από πολλούς, το ιδανικό θα ήταν μια χαλαρή κατάσταση με τα φιλαράκια σου- εάν φυσικά παίζουν κάτι  :D

 

Χαλαρά, χωρίς πολλές- πολλές απαιτήσεις για να μπεις και εσύ πιο εύκολα στα «παπούτσια» του ρόλου σου.

 

Δυστυχώς, το θέμα είναι (και το έθιξε σωστά ο Κώστας) όταν είσαι από μια ηλικία και επάνω, λογικά θα αναζητήσεις σχετικά συνομήλικους για να παίξεις...

 

Όμως σε αυτές τις ηλικίες, οι περισσότεροι (όχι βέβαια όλοι) έχουν τέλος πάντων ένα επίπεδο παιξίματος. Δεν λέω ότι όλοι θα... οργώνουν  ;D, αλλά θα έχουν ένα επίπεδο.

 

Αν το δικό σου επίπεδο δεν ματσάρει με το δικό τους, τότε εκεί θα υπάρχει πρόβλημα. Γενικότερα όταν σε μια μπάντα δεν υπάρχει ένα «κοινό μουσικό επίπεδο», τότε αρχίζουν τα όργανα  ;)  :D

 

Για αυτό καλό είναι να υπάρχει ένα balance στο επίπεδο για να μην υπάρχουν γκρίνιες.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου