Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το KORG KARMA


MaNoS-4-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι μου καλησπερα..πριν λιγη ωρα πηρα να δοκιμασω το παραπανω οργανο.. ¨Σκαλιζοτνας το " διαπιστωσα οτι εχει ενα προβλημα που μαλλον οφειλεται στη version..ο κατοχος του προσπαθησε πιθανον να αλλαξει version αλλα οχι επιτυχως και ετσι τωρα για παραδειγμα προσπαθωντας να κανω edit η save...χρησιμοποιοντας τα κουμπια f1-f8 με πεταει απο το μενου και με στελνει στα combi σε ασχετους ηχους διαφορετικους καθε φορα..δεν πηρα και το manual μαζι μου και τωρα ειναι καπως ζορι..αν γνωριζει κανεις ας βοηθισει.. ευχαριστω παιδες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη άμεση λύση που μπορώ να σου δώσω είναι να μπείς στα www.korgforums.com, στην ανάλογη θεματική ενότητα και να δείς πω΄ς κάενι factory reset η αν δεν έχει thread βάλε ένα και ρώτα , στο triton το κάνει νομίζω πατώντας ταυτόχρονα 0+enter έχοντάς το σβηστό και το ανοίγεις, μπορεί να είναι το ;idio και στο κάρμα.

 

Δεν ξερω αν έχει στο μενού του την εντολή , load/preload demo data

 

δοκίμασε και αυτό.

 

δεν νομίζω οτι φταίει το version ,

 

Δεν μπορώ να σου πώ κάτι καλύτερο ,αλλα προσπάθησα να βοηθήσω γιατι ........................................................................... :lol: σε αγαπώ :!:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα φιλε μου :D Βασικα πριν λιγο καιρο το οργανο περασε απο service για τα κουμπακια του καθως μερικα κολλουσαν..δεν μπορω να πω στρωσανε και παιζουν κανονικα τα παντα..λες στο σημειο εκεινο που ειναι τα κουμπακια f1-f8 να εχουν κατσει στραβα απο κατω και να εχει μεινει κανενα μονιμως πατημενο και να δημιουργει το προβλημα?Για να καταλαβεις οταν παταω κατι απο κεινα τα κουμπια μου αναβουν και τα 4 τετραγωνα κουμπια απο αριστερα κατω απο το arpegiator εκεινα που παιζουν φρασεις...και γινεται ολο το μπερδεμα..πως το εξηγεις αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι αυτό, επειδή είχε πέσει τιποτα καφες ή κάτι τέτοιο, να το ξαναπάς στο service της Korg, εκεί στο στενάκι της Κωνσταντινουπόλεως,

 

είναι καλοί (αλήθεια, είναι καλοί) , τόσο καλοί που πληρώνονται αδρά για τις υπηρεσίες τους.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχε πεσει τπτ πανω απλα ισως ηταν ελλατωματικα τα λαστιχακια τι να πω..παντως δυσκολο να το στελνω καθε τοσο για σερβις απο καβαλα ειμαι και οπως καταλαβαινεις το λιγοτερο πρεπει να παει θεσσαλονικη..και απο κει αθηνα γιατι ειναι ψιλοασχετοι... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανει ρεσετ..απλα ξαναφορτωσα βερσιον μαζι με κατι αλλα αρχεια που ηθελε και παλι τα ιδια..λες να στρωσει με ρεσετ?Θα το δοκιμασω..να σαι καλα παντως... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εκανα ρεσετ και παλι τα ιδια..μηπως ειναι καμια ρυθμιση που παραπεμπει αυτα κουμπια να κανουν αλλες λειτουργιες..κανεισ δεν εχει καρμα εδω?Μονο οταν ειναι να πουλησουν εμφανιζονται 8) Παραπιπτοντως μηπως εχεις κανα λαικο σετακι να δοκιμασω γιατι ειναι μαμα το οργανο..ενα ηχο εκανα ολο και ολο 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου