Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Group


BlackScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θέλω να καταλήξω ότι το να είσαι σε μια μπάντα φίλων δεν είναι πάντα η ιδανική λύση...

Εδώ εγώ παίζω σε μέταλ μπάντα!!! Αν υπάρχει καλή διάθεση όλα γίνονται καλά!!! :D

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ εγώ παίζω σε μέταλ μπάντα!!! Αν υπάρχει καλή διάθεση όλα γίνονται καλά!!! :D

 

Βγαίνω off topic τώρα,αλλά για να καταλάβεις εγώ θέλω να παίξω metal,ο ντράμερ funk,ο μπασίστας electronic rock και ο ρυθμικός κιθαρίστας prog rock.Άντε βγάλε άκρη!  :P ::)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα πράγματα είναι σαν την ευτυχία: αν την ψάχνεις πολύ δεν θα τη βρεις ποτέ [πωωω τι είπα ο θεός ο ίδιος (ναι καλά, ο Thoreau το είπε  :P)]

Έχω κάνει ένα σωρό μπάντες από τότε που ξεκίνησα να ασχολούμαι πιο σοβαρά με την κιθάρα κι έχω γνωρίσει ένα σωρό κόσμο από αγγελίες και μη. Με άλλους δέσαμε μουσικά, με άλλους πιο πολύ σαν παρέα. Με την προηγούμενη μπάντα ήμασταν πολύ καλά μια εποχή και μετά για κάποιο λόγο που δεν κατάλαβα ποτέ αλλάξανε όλα. Με τις τωρινές μπάντες μια χαρά όλα, και δέσιμο και παιχτικά και τα πάντα.

Γενικά, κοινό σκοπό να έχετε και με λίγες υποχωρήσεις όλων (σε οποιαδήποτε μορφή) και όλα καλά θα πάνε...Απλά δεν θεωρώ (ούτε είναι και ωραίο φυσικά) να μην υπάρχει καλό κλίμα μέσα και έξω από τα στούντιο. Αν δεν μπορείς να πιεις μια μπύρα με τον άλλο τι να το κάνω που παίζει τέλεια....

Έχουν τύχει βέβαια και τα "άσχημα" αλλά ποτέ τόσο άσχημα ώστε να θες να τα παρατήσεις :Ρ

 

Παίξε τη μουσική που θες και όλα θα έρθουν. Ξεκίνα με κάποιον φίλο που να μπορείτε να συνεννοείστε στο μπλαμπλα πρώτα για να σας έρθει η όρεξη. Μετά όλο και κάπου θα βρεις κάποιον που να ψάχνεις κλπ ή κάποιον που θα ξέρει κάποιον άλλο και ...βλέπεις πως το πάω  ;D

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι το βλέπω το θέμα Steve. Γιαυτο και δεν απογοητεύομαι. Drummer είμαι με αγγελία εδώ μέσα. Έχω κάνει πρόβες με κάποιους, αλλα δε προχώρησε. Θα βρώ, που θα πάει?  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως μη σε απασχολεί....δεν είσαι ο μόνος  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν απογοητεύομαι. Έχω κάνει πρόβες με κάποιους, αλλα δε προχώρησε. Θα βρώ, που θα πάει?  ::)

Εγώ πάντως εδώ και ένα χρόνο δε μπορώ να το βρώ. Ακόμα ψάχνω και θα συνεχίσω....

Rock θέλω να παίζω και να κάνω live. Αυτά τα "πολλά". Ευελπιστώ όμως...

Δεν θέλω να σε πληγώσω αγαπητέ αλλά πέρα από το "θέλω" υπάρχει και το "μπορώ".

Και σε έναν ντράμερ ή μάλλον ειδικά στον ντράμερ (και στα 32 του), μια μπάντα τσεκάρει πρώτα το "μπορώ". Το "θέλω" έπεται....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε πληγώσω αγαπητέ αλλά πέρα από το "θέλω" υπάρχει και το "μπορώ".

Και σε έναν ντράμερ ή μάλλον ειδικά στον ντράμερ (και στα 32 του), μια μπάντα τσεκάρει πρώτα το "μπορώ". Το "θέλω" έπεται....

Αν εννοείς "μπορώ" απο άποψη τεχνικής, δε ψάχνω να παίξω με τους dream theater. Είμαι άπειρος και αρχάριος, όχι ανίδεος όμως. Ψάχνω λοιπόν κάποιους αναλόγων προσόντων. Σίγουρα δε θα είναι όλοι οι 30άρηδες βιρτουόζοι σε αυτά που παίζουν... Άν τώρα το λές απο άποψη υποχρεώσεων και αφοσίωσης στη μουσική, θα σου πώ ότι και όρεξη υπάρχει και θέληση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς "μπορώ" απο άποψη τεχνικής, δε ψάχνω να παίξω με τους dream theater. Είμαι άπειρος και αρχάριος, όχι ανίδεος όμως. Ψάχνω λοιπόν κάποιους αναλόγων προσόντων. Σίγουρα δε θα είναι όλοι οι 30άρηδες βιρτουόζοι σε αυτά που παίζουν... Άν τώρα το λές απο άποψη υποχρεώσεων και αφοσίωσης στη μουσική, θα σου πώ ότι και όρεξη υπάρχει και θέληση...

Κακά τα ψέματα, δεν είναι πόσο βιρτουόζοι είναι οι άλλοι αλλά τι απαιτήσεις έχουν οι άλλοι από εσένα. Και αν αναλογιστείς το γεγονός ότι η μπάντα είναι σε έναν τεράστιο βαθμό ο ντράμερ της, καταλαβαίνεις ......

Εάν απουσιάζει και ο παράγοντας της παλιάς φιλίας...

 

Τα 30+ είναι και μια περίεργη ηλικία. Το γιατί δεν θα το αναπτύξω τώρα.

 

Τα παραπάνω βέβαια, επ' ουδενί δεν συνιστούν πρόταση εγκατάλειψης των προσπαθειών σου (αντιθέτως συμφωνώ απόλυτα και επικροτώ την επιμονή σου) αλλά μια απόπειρα ερμηνείας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου