Προς το περιεχόμενο

Τοποθεσιες προβολης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θελατε να προβαλετε την μουσικη σας  ποιες  διευθηνσεις θα χρησιμοποιουσατε;Στην Αμερικη γινονται σεμιναρια  για ανεξαρτητους μουσικους για τους τροπους προβολης-προωθησης σε διαφορες ιστοσελιδες.

Νομιζω μια τετοια συγκεντρωση πληροφοριων ειναι ενδιαφερουσα.

Εκτος  τα γνωστα myspace,soundclik

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση είναι τοποθετημένη σε λάθος βάση, καθότι το ίντερνετ δεν είναι μέσο προβολής. Αλλά ακόμη και ήταν σωστή η ερώτηση, για τ' όνομα του θεού, πιστεύεις ότι αυτά που οι άλλοι πληρώνουν σε σεμινάρια για να τα ακούσουν, εσύ θα τα βρείς μέσα στο noiz και μάλιστα δωρεάν; Επιτέλους, καταλάβετε κάποιοι ότι το επίπεδο τεχνογνωσίας στην ελλάδα είναι ΕΜΕΤΙΚΟ και ερωτήσεις σαν αυτή εξηγούν και το γιατί: διότι όλοι προσπαθούν να κάνουν τη δουλειά τους τζάμπα.

 

Σόρυ που σε παίρνω από τα μούτρα, αλλά νομίζω ότι σου κάνω χάρη: όσο πιο γρήγορα καταλάβεις ότι πρέπει να κινείσαι σωστά για να δεις κάποια αποτελέσματα στη προσπάθειά σου, τόσο το καλύτερο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικό χωριό στο Πήλειο κάθε χρόνο το καλοκαίρι εδώ και 2 χρόνια.Φέτος αν θα γίνει 3η χρονιά πάνε να γνωρίσεις τπτ και να κάνεις τα κονέ σου.

 

Νο μάνι νο χάνι αυτό είναι δεδομένο.Σωστός ο ματάκιας εδώ και καλά κάνει και μας τα χώνει σ'αυτό το θέμα γιατι δεν γίνεται να είμαστε παντού τσαμπατζηδες.Νταξ τα mp3 και τα cubase και όλα αυτά που θέλουν πολύ πράμα αλλά για αυτό δεν χωράει άλλο αποδοτικό τσάμπα.

 

Η περίπτωση myspace και τα συναφή είναι ο μοναδικός ανέξοδος τρόπος αλλά χωρίς την αναμενόμενη μεγάλη προώθηση που επιδιώκουν πολλοί.

 

Κάνω τη διαφήμηση για παραδειγματικούς λόγους.Επίσης οτιδίποτε διοργανώνεται σε στύλ workshop ή φεστιβάλ(όχι τύπου κνε προς θεού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περίπτωση myspace και τα συναφή είναι ο μοναδικός ανέξοδος τρόπος αλλά χωρίς την αναμενόμενη μεγάλη προώθηση που επιδιώκουν πολλοί.

 

Όχι... πες το όπως είναι : το myspace δεν έχει καμία σχέση με προώθηση. Έχει εξελιχτεί σε ένα μεγάλο ανέκδοτο, όπου χάνει το παιδί και το παιδί τη μάνα. Σας λέω στα ίσα ότι έχω φτάσει στο σημείο να κακοχαρακτηρίζω όποιον βάζει τη σελίδα του στο myspace, παρότι παραδέχομαι ότι είναι κάπως υπερβολική αντίδραση.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίντερνετ δεν είναι μέσο προβολής

  ??? :o ???

 

Eίναι, και μάλιστα ανεπανόρθωτης όπως πολλάκις έχουμε διαπιστώσει.

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι είναι τόσο απίστευτα αποτελεσματικό, μοναδικά άμεσο και εύκολο μέσο προβολής που τελικά, η προβολή σε αυτό γίνεται εθιστική και αντί κάποιος να προσέχει αυτά που δίνει προς ιντερνετική "δημοσίευση", τα ανεβάζει ομαδόν, και αυτό τελικά έχει επίπτωση στο επίπεδο της ποιότητας του υλικού του που είναι διαθέσιμο προς όλους, από όλα τα μήκη και πλάτη της υφηλίου.

 

Εγώ πχ. βλέπω συναυλίες άγνωστων underground ονομάτων που είναι να γίνουν εδώ που μένω, πηγαίνω στα MySpace ή στο YouTube, τους ακούω και έτσι αποφασίζω αν με ενδιαφέρουν να τους δω (και πολύ περισσότερο, να αγοράσω κάποιο ντέμο ή άλμπουμ τους).

 

Πολύ ενδεικτικά, σαν απάντηση στο αρχικό ερώτημα θα βάλω από διευθύνσεις το www.tunecore.com και το www.last.fm (όπως πχ. στο θρεντ αυτό του Noiz που έμαθα το συγκρότημα και μου άρεσε, και είδα ότι είχαν δραστηριοποιηθεί σε αυτό το σάιτ που λέω: http://www.noiz.gr/index.php?topic=154989.0 )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια ότι αυτό το σημείο μου είναι εντελώς θολό... στη σημερινή εποχή λίγο - πολύ όλοι οι νεολαίοι είναι computer literate (όχι εις βάθος αλλά στο κλασσικό επιφανειακό επίπεδο), επομένως με ελάχιστη ενασχόληση κάποιος μπορεί να εκμεταλλευθεί τη φιλικότητα προς το χρήστη που έχουν γενικώς αυτά τα σάιτ. Τα σεμινάρια μάλλον είναι μια ακόμη μέθοδος για να τους παίρνουν τα ωραία τους λεφτάκια... εκτός κι αν γίνονται αφιλοκερδώς...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρις  να ξερω τι τους μαθαινουν στα σεμιναρια,αδυνατω να εκλογικευσω εναν διαφορετικο προσανατολισμο απο αυτον του myspace.Συμφωνω 100% με μπλαντι οσον αφορα στις συναυλιες κ εχω ξαναγραψει οτι απο τις πολλες συναυλιες που εχω παει φετος ,ενα ελαχιστο ποσοστο ηταν σε δισκογραφημενους καλλιτεχνες.Και ΔΕΝ το κανω για "να στηριξω τη φαση" γτ αυτα τα κοροϊδευω.

Μονο μερικες περιπτωσεις να αναφερω ,της Μονικας κ των Night on earth που απο το Myspace βρεθηκαν να ηχογραφουν επειδη ΑΞΙΖΟΥΝ κ οχι επειδη παρακολουθησαν καποιο σεμιναριο,οπως κ οι Cyanna,οι δικοι μας Happy dog project,oι Wanna be James και αλλοι που συμπεριληφθηκαν σε αρθρο του ΒΗΜΑgazino.(και ο δικος μας επισης LarryGus σε παλιοτερο αρθρο του ιδιου ΕΥΡΕΙΑΣ καταναλωσης περιοδικου)

 

Θα μπορουσα να κραζω με ΠΑΟΚιστικη συνειδηση την υπαρξη σεμιναριων για τετοια θεματα κ να δεχτω εκλεπτυσμενη πλην συμβιβασμενη κριτικη,αλλα θα σταματησω εδω αναφεροντας μονο τα αστεια αρχικα ECDL.

Οκ το Myspace βριθει απο home-μπουρδες που σπαμαρουν,αλλα αυτο δεν γινεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ κ στη δισκογραφια?(μονο που οι αφισες στις λεωφορους κ η προβολη του "δεν εχω τασεις αυτοκτονιας" πριν τα trailer στα Village cinemas δεν ονομαζονται spam)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου