Προς το περιεχόμενο

Break but stay whole (video clip by Broken Tempo)


broken tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε συνεργασία με τον φωτογράφο και σκηνοθέτη Λουδοβίκο Κωνσταντίνο ολοκληρώσαμε την παραγωγή του παρακάτω video clip. Η μουσική ήρθε μετά την εικόνα, αφού το project είναι να ανταποκριθεί ο ήχος στην εικόνα, λειτουργώντας ως soundtrack.

 

To μοντέλο στο βίντεο είναι η Olia Dzikun και το φόρεμα της σχεδιάστριας Lora Dimoglou. Το make up επιμελήθηκε η Mara Mos.

 

Όποια σχόλια καλοδεχούμενα.

 

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αντίθεση με τα κοινότυπα θ' αρχίσω από τα καλά και θα συνεχίσω προς τα αδιάφορα (και κάτω).

Μ' άρεσε πολύ το κομμάτι (αν και ο ηλεκτρονικός ήχος δεν είναι το forte μου), ειδικά δε η μικρή αλλαγή στο 0.53-... ήταν εξαιρετική.

Το μοντέλο ήταν (μήπως δεν ήταν) μοντέλο;

Το αισθητικό μέρος του βίντεο δεν μου είπε τίποτε, και δεν κατάλαβα και τι ήθελε να "πει".

Το φόρεμα δεν το είδαμε όλο, οπότε τι να κρίνουμε περί της μοντελίστ.

Το φούμο που βάζαμε στο στρατό (στο νυχτερινό ανταρτοπόλεμο) δεν χρειζόμασταν μακιγιέρ για να μας το βάλει.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας σχόλια για τη μουσική αλλά και για τη διάθεσή σας να ακούσετε και να σχολιάσετε ένα κομμάτι ηλεκτρονικής μουσικής, ενώ ανήκετε μουσικά σε άλλο χώρο.

 

Όσον αφορά το βίντεο επισυνάπτω μερικές εικόνες από την Όλια για να απαντήσω στο ερώτημα του Νέστορα για το αν είναι μοντέλο. Αν δεν είναι ικανοποιημένος θα κανονίσουμε προσωπικό ραντεβού  ;) ;)

 

Επίσης μπορούμε να κανονίσουμε και προσωπικό ραντεβού με τον σκηνοθέτη, ο οποίος είναι και πρώην σφυροβόλος, για να του μεταφέρετε τις απόψεις σας.  :D :D ;D

 

Πέρα από την πλάκα, ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σχόλια.

olia1.jpg.312d3697001c616a6a7da063d80d9894.jpg

olia2.jpg.d06f70ef19a68b3ce3e89d765725ab55.jpg

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όσον αφορά το βίντεο επισυνάπτω μερικές εικόνες από την Όλια για να απαντήσω στο ερώτημα του Νέστορα για το αν είναι μοντέλο. Αν δεν είναι ικανοποιημένος θα κανονίσουμε προσωπικό ραντεβού  ;) ;)

 

2) Επίσης μπορούμε να κανονίσουμε και προσωπικό ραντεβού με τον σκηνοθέτη, ο οποίος είναι και πρώην σφυροβόλος, για να του μεταφέρετε τις απόψεις σας.  :D :D ;D

 

1) Eπειδή δεν επείσθην, κανόνισε ραντεβού όποτε μπορεί η κυρία. ;)

2) Επείσθην και το θέμα θεωρείται λήξαν. ::)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο το κομμάτι, τόσο ώστε προχώρησα και στο bandcamp σας να ακούσω περισσότερα, όπου άκουσα 4 κομμάτια που δεν έχουν σχέση με αυτό εδώ. Τελικά ποιοί είστε? ;D

 

Το βίντεο κι εμένα δε μου άρεσε  :-\

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ποιοί είστε? ;D

Ένα ερώτημα που μας κατατρέχει όλους........... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς blue,

 

Οι Broken Tempo ξεκίνησαν ως project ενός ατόμου (ο γραφων) με διάφορους guests. Εξελίχθηκε σε γκρουπ που έβγαλε ένα EP που έχει σαφώς downtempo, trip hop και funk χαρακτήρα, κάτι που με χαρακτηρίζει και εμένα σε μεγάλο βαθμό.

 

Στα τελευταία λάιβ μας έχουμε αλλάξει τον ήχο προς τον electro σε μεγάλο βαθμό, προσπαθώντας να συνδυάσουμε πολλά στυλ και ηχοχρώματα μαζί.

 

Ξέρω ότι αυτός ο συνδυασμός είναι πολύ δύσκολος για να πραγματοποιηθεί και δεν τρέφω αυταπάτες ότι είμαι αυτός που θα πετύχει έναν τέτοιο συγκερασμό.

 

Ηχογραφούμε ένα άλμπουμ αυτή την εποχή αλλά ένεκα οικονομικών προβλημάτων και έλευσης τέκνων σε μέλη της μπάντας και σε έμενα, υπάρχουν καθυστερήσεις.

 

Βάζω ένα κακοηχογραφημένο βίντεο από λάιβ μας (δυστυχώς δεν έχω βίντεο με καλό ήχο) που δείχνει όμως πώς αντιλαμβανόμαστε εμείς τη μουσική.

 

 

Ηλίας

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου