Προς το περιεχόμενο

we.own.the.sky debut EP


SlapGas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι του noiz!  :)

 

Μιας και είμαι μέλος του φόρουμ αρκετό καιρό, είπα να σας παρουσιάσω τη δουλειά της μπάντας μου.

Σύντομα θα κυκλοφορήσουμε το πρώτο μας ΕΡ (που ΟΚ, 40 λεπτά είναι, θα μπορούσε να λέγεται και LP), μετά μυρίων κόπων και βασάνων (και κούρασης -Αχ Ελλάδα-).

 

Παίζουμε instrumental rock, ή όπως θέλει να το πει κανένας.

Εν ουσία, μαζευόμαστε 5 άτομα, παίζουμε και βγαίνει αυτό.

 

Ελπίζω να σας αρέσει.

Περιμένω σχόλια και απόψεις.

Καλή ακρόαση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Wow!  :)

 

Οι περισσότεροι (για την ακρίβεια 3 από τους 5) ακούμε αρκετά post rock γενικά.

Ωστόσο, προσωπικά δεν είναι η φάση μου οι Russian Circles.

Αρέσουν σε άλλα μέλη της μπάντας όμως.

 

@ zeromancer

 

Ήσουν στο live με Long Distance Calling!?!?  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ημουν στην θεσσαλονικη

και ξερω οτι μπορει να σου φανει ψεμα τρελο αλλα μου αρεσατε πιο πολυ και απο του "δικους μας" και απο τους L.D.C

 

δεν ξερω για russian circles εμενα μου θυμίζει, με την καλη εννοια, κατι απο maybe.she.will (που τα δωσαν ολα το σκ) και godspeed you!black emperor(προφανως μιλαω για την αισθητική και τις κιθάρες και οχι για βιολια κτλ κτλ)

α και κατι απο and so I watch you from afar,ετσι μια πρεζα απο αυτους

 

μπα το ξανασκέφτηκα πιο κοντα σε red sparowes θα ελεγα τελικα..μπορω να αλλαξω και παλι αποψη σε 2 λεπτα :-X(το τονιζω οταν λεω μοθ θυμιζει εννοω με την καλη εννοια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ zeromancer

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια μαν (εγώ προσωπικά, αλλά και η μπάντα σίγουρα).

Δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω, αφού δεν με ξέρεις προσωπικά ώστε να έχει νόημα να μου πεις ψέμματα.  :)

 

Στην Θεσσαλονίκη είχαμε περάσει πολύ ωραία.

Πρώτη φορά έπαιζα στην πόλη σας, χάρηκα πολύ και αισθάνθηκα αρκετά τυχερός που μου δόθηκε η ευκαιρία να το κάνω (ας είναι καλά ο διοργανωτής).

Μου είχε κάνει και εμένα εντύπωση όταν κατέβηκα από το stage που 5-6 άτομα με ρώτησαν πού/πότε θα μπορέσουν να βρουν τη μουσική μας.

Κρίμα που μας πήρε τόσο καιρό.  :(

 

Σίγουρα έχουμε στοιχεία από post μπάντες (και από post rock, και από post metal) αλλά προσωπική μου άποψη είναι ότι χρησιμοποιούμε τις κιθάρες αρκετά διαφορετικά.

Όσον αφορά τα leads, μου φαίνεται πως περισσότερο έχουμε στοιχεία από Circa Survive.

Ένα άλλο στοιχείο της μπάντας, είναι οι έντονες ρυθμικές κιθάρες (εξού και οι τρείς κιθαρίστες).

Οι περισσότερες μπάντες του instrumental rock αυτής της φάσης, δεν έχουν τόσο βαριά ρυθμικά.

 

p.s.: Όταν παίρνεις εύσημα από Yameth που κουβαλάει 5000+ posts, περνάς αρκετά καλά.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια και απο μένα παίδες!Πολύ ενδιαφέρουσες μουσικές!Τσεκάρω και τα υπόλοιπα...Μεγάλος έρωτας το post rock οπότε είναι ευχάριστο να ακους νέες και ενδιαφέρουσες μπάντες... :)

 

Ηχογράφηση στο Unreal έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου