Προς το περιεχόμενο

Επιτελους!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που να δεις αυτό....

Ακολούθα με το χέρι σου το αυτοκίνητο' date=' γιατί αφού οδηγήσει ανάποδα περίπου 500 μέτρα ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΛΩΡΙΔΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ μετά ΚΟΒΕΙ ΚΑΘΕΤΑ 3 ΛΟΥΡΙΔΕΣ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ!!!!

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-8313214417167422577&q=attiki[/quote']

 

Καλά αυτός ο τύπος είναι για κλωτσές μέχρι θανάτου... 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι βεβαια πως οι πεζοι

 

 

ειναι καλυτεροι,σαν να ειναι χαπακωμενοι προχωραν στο δρομο (το πεζοδρομιο βεβαια το αγνοουν..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις αυτό....

Ακολούθα με το χέρι σου το αυτοκίνητο' date=' γιατί αφού οδηγήσει ανάποδα περίπου 500 μέτρα ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΛΩΡΙΔΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ μετά ΚΟΒΕΙ ΚΑΘΕΤΑ 3 ΛΟΥΡΙΔΕΣ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ!!!!

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-8313214417167422577&q=attiki[/quote']

 

Καλά αυτός ο τύπος είναι για κλωτσές μέχρι θανάτου... 8O

Οχι...Οχι κλωτσιες...ΚΛΩΤΣΕΣ!

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρακτηριστική χριστιανοδίαιτη-φασίζουσα ιδεολογία!

 

Τι θα γίνει που θα πάει πολλά χρόνια φυλακή δηλαδή ρε μεγάλε;;

 

Θα ικανοποιηθεί το κοινό περί δικαίου αίσθημα;;;

 

Θα αισθανθείς εσύ καλά που η κοινωνία θα τον έχει εκδικηθεί;;

 

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ;;

 

ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ;;;;

 

:evil: :evil: :evil:

 

Καλά σοβαρά μιλάς τώρα; Είναι φασισμός να απαιτήσω να τιμωρηθεί κάποιος που για παράδειγμα φεύγει να πάει ταξίδι τύφλα στο μεθύσι; Λοιπόν' date=' μάθε λίγο τι σημαίνουν οι λέξεις που λες πριν τις χρησιμοποιήσεις. Τι πάει να πει φασισμός; Έχεις καμία ιδέα; Ήμαρτον, δηλαδή όσοι διαφωνούν μαζί μας είναι φασίστες; Κι εγώ συμφωνώ με πολύ αυστηρές ποινές, και για λόγους τιμωρίας (ναι, άμα κάποιος σκοτώσει τη γυναίκα μου ή το παιδί μου ΘΕΛΩ να τιμωρηθεί, είμαι παράλογος;;; ) και για λόγους μελλοντικής αποφυγής τέτοιων φαινομένων. ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ αυτό για να διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά χρειάζεται ΚΑΙ αυτό. Για πες μου τώρα ΓΙΑΤΙ είμαι φασίστας, με σοβαρά επιχειρήματα, και αφού μου πεις την έννοια της λέξης φασίστας, γιατί λέμε ό,τι θέλουμε εδώ μεσα!!

 

Όσο για το trolling, είναι όρος που χρησιμοποιούν αρκετοί για να χαρακτηρίσουν την κριτική που δεν μπορούν να αντέξουν.

 

Επίσης είναι το να γράφεις παπαριές σε ένα θέμα όπου άλλοι συζητάνε σοβαρά! Ρε παιδιά, για πλάκα το κάνει, γιατί ασχολούμαστε;

 

ΕΠΡΕΠΕ να είχα ψηφιακή ρε γαμώτο.....

 

Και να τον στήλεις στην αστυνομία!! Βέβαια δε θα έπρεπε να φυλακιστεί, γιατί αυτό θα ικανοποιούσε απλά το κοινό περί δικαίου αίσθημα. Εσύ δηλαδή Abraxas τι θα πρότεινες για τέτοιους τύπους; Απλά αφαίρεση διπλώματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bάση του ορισμού αυτού τα περισσότερα μηνύματα εδώ μέσα είναι τρολινγκ. Ας πούμε στο http://www.noiz.gr/postp63411.html πόσοι απάντησαν επί της ουσίας στο αρχικό ερώτημα;

 

Ευχαρίστως πάντως να μου υποδείξεις ένα μήνυμα που έχω στείλει και δεν ήταν σοβαρό ή ήταν για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρίστως πάντως να μου υποδείξεις ένα μήνυμα που έχω στείλει και δεν ήταν σοβαρό ή ήταν για πλάκα.

 

Δεν πρόκειται να αρχίσουμε τέτοιο διάλογο εδώ, καθ'ότι το thread είναι για άλλο θέμα, αλλά για παράδειγμα αυτό που μου ανέφερες για τα πανεπιστημιακά μαθήματα μόνο ως τρόπο για να προκαλέσεις την αντίδρασή μου μπορώ να το δω, καθώς ο οποιοσδήποτε θα καταλάβαινε ότι αυτό που είπα δεν είχε καμία σχέση με αυτό που είπες εσύ. Όταν λέω "για πλάκα" εννοώ για να δεις μέχρι ποιου σημείου θα συνεχίσουμε να μην καταλαβαίνουμε ότι μας δουλεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σοβαρά μιλάς τώρα; Είναι φασισμός να απαιτήσω να τιμωρηθεί κάποιος που για παράδειγμα φεύγει να πάει ταξίδι τύφλα στο μεθύσι; Λοιπόν' date=' μάθε λίγο τι σημαίνουν οι λέξεις που λες πριν τις χρησιμοποιήσεις. Τι πάει να πει φασισμός; Έχεις καμία ιδέα; Ήμαρτον, δηλαδή όσοι διαφωνούν μαζί μας είναι φασίστες; Κι εγώ συμφωνώ με πολύ αυστηρές ποινές, και για λόγους τιμωρίας (ναι, άμα κάποιος σκοτώσει τη γυναίκα μου ή το παιδί μου ΘΕΛΩ να τιμωρηθεί, είμαι παράλογος;;; ) και για λόγους μελλοντικής αποφυγής τέτοιων φαινομένων. ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ αυτό για να διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά χρειάζεται ΚΑΙ αυτό. Για πες μου τώρα ΓΙΑΤΙ είμαι φασίστας, με σοβαρά επιχειρήματα, και αφού μου πεις την έννοια της λέξης φασίστας, γιατί λέμε ό,τι θέλουμε εδώ μεσα!!

[/quote']

 

Χαλάρωσε...

 

Πρώτα απ'όλα, δεν απάντησα σε σένα, αλλά στον άλλο που έλεγε περί πολυετούς φυλάκισης

 

Η λέξη φασίστας σημαίνει κυριολεκτικά τον οπαδό του Ιταλικού εθνικιστικού κινήματος του Μεσοπολέμου. Τι κερδίζω; :D

 

 

Και να τον στήλεις στην αστυνομία!! Βέβαια δε θα έπρεπε να φυλακιστεί, γιατί αυτό θα ικανοποιούσε απλά το κοινό περί δικαίου αίσθημα. Εσύ δηλαδή Abraxas τι θα πρότεινες για τέτοιους τύπους; Απλά αφαίρεση διπλώματος;

 

Τι θα πει 'απλά' αφαίρεση διπλώματος;

 

Εγώ πρότεινα την ΔΙΑ ΒΙΟΥ αφαίρεση διπλώματος, τιμωρία που θα του απαγορεύσει να γίνει ξανά επικίνδυνος με αυτό τον τρόπο. Επίσης θα θεωρούσα απολύτως λογικό ένα τρελό πρόστιμο, σ'αυτή την περίπτωση (του ηλίθιου της Αττικής Οδού).

 

Δεν πιστεύω στην φυλάκιση σαν μέσο συνετισμού, ούτε παραδειγματισμού. Κατά τα άλλα, όντως το γεμάτο μίσος τσιτάτο 'να σαπίσει στη φυλακή!' που ακούμε συχνά είναι αυτό ακριβώς που είπα. Η εξέγερση του κοινού περί δικαίου αισθήματος που ζητάει ικανοποίηση. Get used to it.

 

Η φυλάκιση για μένα έχει νόημα μόνο όταν προσπαθεί η κοινωνία να απομονώσει κάποια στοιχεία που η εγκληματική τους συμπεριφορά στοιχειοθετεί κίνδυνο ανεξαρτήτως του μέσου ή του περιβάλλοντος. Αυτό η εμπειρία μου σαν οδηγός (που, 'νόμιμα' μετράει 20 χρόνια), και όχι μόνο, μου έχει δείξει ότι δεν ισχύει για τα τροχαία ατυχήματα και τις αιτίες τους. Δηλαδή ένας κατά τα άλλα υποδειγματικός πολίτης, μπορεί άνετα να μετατραπεί στον μεγαλύτερο κάφρο όταν πιάνει το τιμόνι. Οι λόγοι είναι προφανώς κοινωνιολογικοί και πολύ φοβάμαι ότι δεν μας συμφέρει να τους πιάσουμε εμείς εδώ μέσα.

 

Επίσης κάτι που δεν πρόσεξες μέσα στη μανία σου να απαντήσεις, είναι ότι αναφέρθηκα στην δια βίου αφαίρεση διπλώματος πέραν και πλέον των λοιπών αστικών και ποινικών ευθυνών που προκύπτουν. Το post μου είναι ακόμα εκεί, πήγαινε να το δεις. Αυτό σημαίνει ότι προφανώς ο δράστης θα τιμωρηθεί για ανθρωποκτονία, σε περίπτωση που την προκαλέσει.

 

Δυστυχώς δεν έχουμε κάποιο δικηγόρο εδώ για να μας ενημερώσει σχετικά, θυμάμαι όμως χαρακτηριστικά μια περίπτωση που είχε συζητηθεί παλιότερα στο 4Τροχοι Φόρουμ, με αφορμή το περίφημο πλέον δυστύχημα στα Τέμπη (αν θυμάμαι καλά, μπορεί να ήταν και στον Αλιάκμονα). Ο gangster είμαι σίγουρος ότι θα το θυμάται.

 

Επειδή σε εκείνο το φόρουμ υπήρχε μέλος δικηγόρος αλλά και γιατί, για άσχετους λόγους, το είχα συζητήσει με δικηγόρο τότε, σε πληροφορώ ότι οι αιτιάσεις που προέβαλαν οι συνήγοροι της Πολ. Αγωγής και παρέσυραν τελικά και τον εισαγγελέα, είχαν σαν αποτέλεσμα όχι μόνο να παραμείνουν ουσιαστικά ατιμώρητοι όσοι επέδειξαν εγκληματική αμέλεια αλλά να γελοιοποιηθεί (ακόμα περισσότερο...) το Δικαστικό Σύστημα.

 

Ζητήθηκε συγκεκριμένα η κατηγορία να γίνει 'ανθρωποκτονία από αμέλεια

με ενδεχόμενο δόλο. Αυτό σημαίνει, στα μη δικηγορίστικα, το εξής: ξυπνάω το πρωί, βγαίνω από το σπίτι και διαπιστώνω ότι υπάρχει η πιθανότητα να σκοτώσω άνθρωπο, αλλά μπορεί και όχι... και ΔΕΝ με ενδιαφέρει ούτε κάνω κάτι για να το αποφύγω!

 

Τέτοια κατηγορία ακόμα και στην περίπτωση της οδήγησης υπό την επήρρεια αλκοόλ/φαρμάκων, είναι ΦΟΒΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ να σταθεί νομικά, αν όχι αδύνατο (όπως και έγινε). Η γραμμή είναι πολύ λεπτή, και ξεπεράστηκε, λόγω ακριβώς των πιέσεων της κοινής γνώμης (που δεν έχει ιδέα περί νομικού πλαισίου, αλλά ξέρει πολύ καλά πότε εξεγείρεται το αίσθημά της περί δικαίου...). Και την κοινή γνώμη ξέρουμε καλά ποιοι την χειραγωγούν...

 

Κατανοώ πλήρως την ανθρώπινη αντίδραση σε τέτοιες περιπτώσεις, πολύ περισσότερο απ'όσο φαντάζεσαι... Δεν ξέρω για παράδειγμα αν έχεις χάσει φίλο από μεθυσμένο οδηγό.

 

Το ζητούμενο είναι, στο επίπεδο πάντα του σωφρονισμού και όχι της πρόληψης, οι τιμωρίες να είναι τέτοιες που να 'αχρηστεύουν' τους φορείς του προβλήματος... όχι να δημιουργούν την εικόνα μιας Δρακόντειας κοινωνίας.

 

Αυτά και συγνώμη για το μακροσκελές της δημοσίευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως πολλοι φασιστες μαζευτηκαμε εδω μεσα μου φαινεται...ο φασισμος φιλε ειναι μια ολοκληρη ιδεολογια η οποια απλως εκδηλωθηκε πολιτικα με τους γερμανοιταλους και σαφως υπηρχε πολυ πιο πριν ιδεολογικα...απλα εχεις βρει μια καραμελα και την λες συνεχεια...αν αυτη ειναι η δημοκρατια που προτεινεις τοτε να την χ... αυτο δεν ειναι δημοκρατια ειναι ασυδοσια και το κλασικο η ελευθερια σου σταματαει εκει που ξεκιναει η ελευθερια του αλλου αν δεν το ξερει ο ανθρωπος σημερα - αλλα που να το μαθει στην μυκονο ? - τοτε πρεπει καποιος να του το μαθει και να γινει παραδειγμα προς αποφυγη...δυστυχως οι κοινωνιες αποτελουνται απο προβατα και το μονο που αλλαζει ειναι ο τροπος που τα βοσκας....επισης ολα αυτα περι δηκηγορικου συστηματος επειδη εχω πολλους φιλους απο το συναφι αυτο δεν ειναι τιποτα αλλο παρα για να συντηρουνται ενα σωρο επαγελματα μεσα σε ενα φαυλο κυκλο "δικαιοσυνης"...και να ξερεις δεν υπαρχουν λαθος ιδεολογιες αλλα στην πραξη χαλαει το γλυκο ολα στα λογια ειναι οκ...

 

Πανος

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου