Προς το περιεχόμενο

Επιτελους!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οντως η ελειπης αστυνομευση ειναι το μεγαλο προβλημα.

τι να τα κανω τα υψηλα προστημα οταν τη προηγουμενη εβδομαδα που πηγα στη Θεσ/νικη δεν ειδα στο δρομο ΟΥΤΕ ΕΝΑ περιπολικο?!!! 8O

Ομως τα πολυ υψηλα ευρωπαϊκου επιπεδου προστιμα ειναι ενας παραγοντας αποτροπης.Στη Γερμανια π.χ η παρανομη σταθμευση μπροστα σε πυροσβεστικο κρουνο η διαβαση πεζων ειναι 2000 ευρω (!) & μπροστα σε ραμπα αναπηρων 3000 ευρω(!) οποτε δεν το ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ καν.

Εννοειται οτι οι ποινες για κοκκινο ειναι τοσο εξοντωτικες που ζαλιζεσαι (δεν εχω δει ΠΟΤΕ μου τοσα χρονια κανεναν να περνα ουτε με πορτοκαλι).

Βεβαια σε καθε γωνια υπαρχει & ενας τροχονομος που λεει ο λογος...

 

Παντως το σωστο θα ηταν στην Ελλαδα να ακολουθηθει το ΙΑΠΩΝΙΚΟ συστημα οπου ο παραβατης οδηγειται ΑΜΕΣΩΣ μολις κανει μια πολυ σοβαρη παραβαση στον ΨΥΧΙΑΤΡΟ (!) και κατοπιν μπαινει για μερικες μερες σε ειδικο ΙΔΡΥΜΑ παρακολουθησης & επανενταξης στο κοινωνικο συνολο!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κλασσικά τα μπλόκα θα στήνονται εκεί που το όριο πέφτει από 90 σε 50, σε άδειες ευθείες κλπ, κλπ. (εύκολοι στόχοι) :roll:

 

Και όταν πιάνουν έναν μεθυσμένο θα του λένε "πήγαινε πιες έναν καφέ και ξαναέλα σε λίγο"...

 

Και τα υπερ- και κοκοφορτωμένα φορτηγά θα συνεχίσουν να ταξιδεύουν...

 

:roll: :roll:

 

 

Edit: Superfunk τι ώρα ταξίδευες;;;; 8O

Έκανα το ταξίδι πρόσφατα (από μπράλο και πάνω) και μόνο στα Τέμπη είχε περιπολικά κάθε 20 μέτρα (χωρίς υπερβολή). Που εξαφανίστηκα δηλαδή όλοι αυτοί;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφυγα στις 5 το πρωϊ απο Αθηνα και εφτασα Θεσ/νικη γυρω στις 9.30.

αλλα και την Παρασκευη που πηγα Βολο παλι μονο στα διοδια ειδα τροχονομους...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα ηθελα να θιξω και ενα παρεμφερες θεμα το οποιο ναι μεν εχει σχεση με τα ατυχηματα αλλα εμφανιζεται πιο πολυ κατα την περιοδο του καλοκαιριου και ιδιως στα νησια μας....

 

Οι αλητες ενοικιαστες δινουν στους ξενους αβερτα μηχανακια,γουρουνες.moto cross ,aμαξια και οτι αλλο θελησει η ψυχουλα τους...σχεδον ολες τις φορες...μη εχοντας διπλωμα...και ακομα χειροτερα μη εχοντας καβαλησει καν δικυκλο....Με αποτελεσμα εκτος να γκρεμοτσακιζονται οι ιδιοι να σκοτωνουν και αλλους οσους ειχαν την κακοτυχια να βρεθουν μπροστα τους....και οταν παμε εμεις οι Ελληναρες ,νοικιασουμε τπτ,εκτος απο διπλωμα,ταυτοτητα,αφμ κτλ μας ζητανε μεχρι και να οδηγησουμε μπροστα τους.....

 

Θυμαμαι σαν χθες που μαζεψαμε 2 απο απο αυτους τους δεινους ξενους μοτοσυκλετιστες..ματωμενους μεχρι το κοκκαλο απο ενα χαντακι...

Και οταν μετα απο ωρα κατεφτασε ο ενοικιαστης της μοτοσυκλετας στο Νοσοκομειο..ρωταει ο ΑΘΕΟΦΟΒΟΣ...

-Παλικαρι.....το μηχανακι ειναι οκ;;Το μαζεψατε και αυτο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κλασσικο αυτο,αλλα τι μπορεις να κανεις οταν τις περισσοτερες φορες στα νησια αυτα ο rent a car ειναι μπατζανακης του διοικητη του τμηματος?? :twisted:

 

Στη Σαντορινη δεν τους προλαβαινουν τους τουριστες τα παλικαρια του κεντρου υγειας,ουτε στο ΚΑΤ να δουλευανε... :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κλασσικο αυτο' date='αλλα τι μπορεις να κανεις οταν τις περισσοτερες φορες στα νησια αυτα ο rent a car ειναι μπατζανακης του διοικητη του τμηματος?? :twisted:

 

Στη Σαντορινη δεν τους προλαβαινουν τους τουριστες τα παλικαρια του κεντρου υγειας,ουτε στο ΚΑΤ να δουλευανε... :twisted:[/quote']

 

Ετσι....ετσι.....

 

Θυμαμαι περυσι...ειχα νοικιασει ενα αυτοματο 100αρι και μου λεει ο τυπος...φιλε μην το τρεχεις πανω απο 70 και οχι κολπα κτλ γιατι θα χρεωθεις εξτρα εαν συμβει κατι.....

Οποτε γυρνωντας μετα απο κανα 2 μερες...λεω στον φιλο μου...βαλε την καμερα να γραφει και ετσι οπως του το παω ..με ρωταει

-Ολα ενταξει φιλε;;;

-Υπηρξε προβλημα μαστορα...δεν πληρωνω τιποτα....

-Αυτο αποκλειεται...η αστυνομια ειναι διπλα...

-Μαστορα...το τiμονι μετα τα 100 επαιζε και στις σουζες ειχα προβλημα με το πισω φρενο...τι τα νοικιαζεις αυτα τα μηχανακιa..θα σκοτωσεις κοσμο;;

-Ο Μαστορας μενει μαλακας.... :D :D :D

 

Του δινουμε τα φραγκα και την κανουμε....το εχω το βιντεακι καπου εδω...θα προσπαθησω να το ανεβασω...... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κλασσικο αυτο' date='αλλα τι μπορεις να κανεις οταν τις περισσοτερες φορες στα νησια αυτα ο rent a car ειναι μπατζανακης του διοικητη του τμηματος?? :twisted:

 

Στη Σαντορινη δεν τους προλαβαινουν τους τουριστες τα παλικαρια του κεντρου υγειας,ουτε στο ΚΑΤ να δουλευανε... :twisted:[/quote']

Ετσι....ετσι.....

Θυμαμαι περυσι...ειχα νοικιασει ενα αυτοματο 100αρι και μου λεει ο τυπος...φιλε μην το τρεχεις πανω απο 70 και οχι κολπα κτλ γιατι θα χρεωθεις εξτρα εαν συμβει κατι.....

Οποτε γυρνωντας μετα απο κανα 2 μερες...λεω στον φιλο μου...βαλε την καμερα να γραφει και ετσι οπως του το παω ..με ρωταει

-Ολα ενταξει φιλε;;;

-Υπηρξε προβλημα μαστορα...δεν πληρωνω τιποτα....

-Αυτο αποκλειεται...η αστυνομια ειναι διπλα...

-Μαστορα...το τομονι μετα τα 100 επαιζε και στις σουζες ειχα προβλημα με το πισω φρενο...τι τα νοικιαζεις αυτα τα μηχανακαι..θα σκοτωσεςι κοσμο;;

-Ο Μαστορας μενει μαλακας.... :D :D :D

Του δινουμε τα φραγκα και την κανουμε....το εχω το βιντεακι καπου εδω...θα προσπαθησω να το ανεβασω...... :D :D :D

ΧΑ ΧΑ ΧΑ τα καραγκιοζακια..Δε ντρεπονται λιγο λεω εγω?

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφυγα στις 5 το πρωϊ απο Αθηνα και εφτασα Θεσ/νικη γυρω στις 9.30.

 

Mustang έχεις ρε συ Superfunk?

 

(για το Ford μιλάω...αφήστε τις Fender κατά μέρος)

 

:lol: :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου