Προς το περιεχόμενο

Επιτελους!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ρε αρχηγε μου 500 χιλιομετρα σε 4,5 ωρες ειναι γρηγορα?? 8O

Mustang ειχα οντως αλλα στην Αμερικη (την ειχα παρει σαπακι για 500 δολλαρια το 84!!) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια χαρά είναι!

 

Έχω κατέβει Αθήνα γύρω στις 7-8 φορές με το αμάξι και (εκτός από μερικά περιπολικά της ΟΠΚΕ σε διόδια όπου σταματάνε για face control) ποτέ δεν είδα κανένα μπλόκο, έλεγχο ή κάτι τέτοιο από τροχαία.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα αλλά τουλάχιστον εδώ στις Σέρρες τα 5 στους 10 δεν πληρώνουν τα πρόστιμα γιατί όλο και κανά γνωστό μπάτσο θα έχουν!

 

Και μη μιλήσουμε για κλήσεις Δημοτικής Αστυνομίας όλες πάνε κατευθίαν στο καλάθι!

 

 

P.S. antouan video ΤΩΡΑ!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος από την τροχαία μου είπε ότι οι Δημοτικοί Τροχομπάτσοι παιρνουν ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ (θεσσαλονίκη). Έχει εδώ και ένα τρίμηνο που έχουν βγει παγανιά στο κέντρο και γράφουν αβέρτα. ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει εδώ και ένα τρίμηνο που έχουν βγει παγανιά στο κέντρο και γράφουν αβέρτα. ΕΛΕΟΣ

 

3μηνο??

 

3 χρόνια είμαι Θεσσαλονίκη κάθε μέρα περνάνε 3 φορές κάτω από το σπίτι μου!

 

Kαλά κάνουν από την μία αλλά από την άλλη μόνο τα "κορόιδα" και οι "ψαρωμένοι" πληρώνουν τις κλήσεις μιας και ποτέ δεν έχουν κυνηγήσει κανέναν που δεν πλήρωσε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι λίγο off-topic αλλά η καλή οδηγητική συμπεριφορά δε φαίνεται τόσο στις εθνικές οδούς αλλά στις γειτονιές. Αυτό είναι καλό, διότι μεταθέτει την ευθύνη για τον έλεγχο όσων οδηγούν στραβά, από το κράτος (όπου όλοι νομίζουν ότι ανήκει) σε εμάς (όπου πραγματικά ανήκει).

 

Την επόμενη φορά που θα δείτε κάποιον αληταρά να μπαίνει ανάποδα σε ένα μικρό δρομάκι (όπου συνήθως, τώρα το καλοκαίρι παίζουν παιδάκια), φροντίστε να του δώσετε τα απαραίτητα καντήλια - πιστέψτε με ότι αυτό θα τον κάνει να το σκεφτεί πολύ περισσότερο από οποιαδήποτε απειλή προστίμου (που άλλωστε θα κάνει το παν για να μην το πληρώσει).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει βρεθεί σε σοβαρή Ευρωπαϊκή πόλη ξέρει πολύ καλά πως κατα 90% μόλις πατίσεις το πόδι σου σε διάβαση κατευθίαν σταματάει η κυκλοφορία για να περάσεις!

 

Εδώ αυτό συμβαίνει κατά 10%!

 

Αυτό αποδεικνύει την διαφορά παιδείας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι λίγο off-topic αλλά η καλή οδηγητική συμπεριφορά δε φαίνεται τόσο στις εθνικές οδούς αλλά στις γειτονιές. Αυτό είναι καλό' date=' διότι μεταθέτει την ευθύνη για τον έλεγχο όσων οδηγούν στραβά, από το κράτος (όπου όλοι νομίζουν ότι ανήκει) σε εμάς (όπου πραγματικά ανήκει).

[/quote']

 

Μόλις σήμερα το απόγευμα και ενώ διάβαζα αυτό το θέμα 8O ακούω έναν δυνατό γδούπο από τη γωνία του δρόμου και μετά μερικά δευτερόλεπτα κάποιον να βογγάει σπαρακτικά.

 

Κάποιος αληταράς απ'αυτούς που περιγράφεις, είχε χτυπήσει έναν πεζό, τελικά του έσπασε άσχημα το πόδι, εξ'ού και οι κραυγές αγωνίας, που συνεχίστηκαν για κανα 10λεπτο (μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο).

 

Καθώς το όριο ταχύτητας, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά, είναι πάντα 30 χλμ/ώρα στους δευτερεύοντες αστικούς δρόμους, και καθώς από τα 30 τα σύγχρονα αυτοκίνητα σταματούν σε 2 μέτρα, εκτός αν ο οδηγός έχει αντανακλαστικά βροντόσαυρου, φαντάζομαι ότι ο συγκεκριμένος θα πήγαινε με καμιά 60άρα χαλαρά. Σημειωτέον ότι ο δρόμος έχει τόσο καλή ορατότητα που, και να θέλει, δεν μπορεί να σου πεταχτεί κάποιος.

 

Αν και είμαι ριζικά αντίθετος στο κυνήγι της 'υπερβολικής ταχύτητας' και συμφωνώ μέχρι κεραίας με όσα εγράφησαν για τα εισπρακτικά μέτρα, πιστεύω ότι η πολιτεία θα πρέπει να εξαντλεί την αυστηρότητά της σε κάποιες περιπτώσεις

 

1) Οδήγηση σε κατάσταση μέθης/φαρμάκων. Ειδικά αν κάποιος προκαλέσει ατύχημα/δυστύχημα, θα πρέπει να του αφαιρείται η άδεια οδήγησης δια βίου (πέραν των αστικών/ποινικών ευθυνών και των ανάλογων διώξεων).

 

2) Όταν τίθεται η ζωή παιδιών σε κίνδυνο, είτε με το να τα έχουμε λυτά χύμα στο πίσω κάθισμα (ή στο μπροστά, στην αγκαλιά, σαν αερόσακο!) είτε με την απρόσεκτη οδήγηση μπροστά σε χώρους σχολείων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοιται οτι συμφωνω με την δια βιου αφαιρεση σε ορισμενες περιπτωσεις και με πολλυετη φυλακιση αν γινεται. γιατι δεν μπορει αθωοι να πληρωνουν συνεχεια και καλα να πεθανεις το θεμα ειναι μην μεινεις αναπηρος...

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοιται οτι συμφωνω με την δια βιου αφαιρεση σε ορισμενες περιπτωσεις και με πολλυετη φυλακιση αν γινεται. γιατι δεν μπορει αθωοι να πληρωνουν συνεχεια και καλα να πεθανεις το θεμα ειναι μην μεινεις αναπηρος...

 

8O

 

Από αυτό και μόνο το post νομίζω είναι ολοφάνερη στους πάντες η αβυσαλλέα διαφορά σε ιδεολογικό επίπεδο' date=' που ανάγκασε τόσο εμένα όσο και άλλους να στην 'πούμε' σε άλλα threads... :roll:

 

Και δεν θα διστάσω να στην πω και εδώ!

 

Χαρακτηριστική χριστιανοδίαιτη-φασίζουσα ιδεολογία!

 

[b']Τι θα γίνει που θα πάει πολλά χρόνια φυλακή δηλαδή ρε μεγάλε;;

 

Θα ικανοποιηθεί το κοινό περί δικαίου αίσθημα;;;

 

Θα αισθανθείς εσύ καλά που η κοινωνία θα τον έχει εκδικηθεί;;

 

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ;;

 

ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ;;;; [/b]

 

:evil: :evil: :evil:

 

Το ζητούμενο είναι τέτοιοι άνθρωποι, που είναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ να κρατάνε τιμόνι να μην έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν!

 

Μια ανθρώπινη ζωή δεν ξεπληρώνεται ούτε με 1000 χρόνια στη φυλακή... μόνο η (αναμενόμενη πάντως) ανθρώπινη 'ανάγκη' για εκδίκηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου