Προς το περιεχόμενο

Decay Greed - Electric Sound (funky_bassman)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο ένα τραγούδι από την μπάντα μου Decay Greed! Είναι το ομώνυμο του EP που θα κυκλοφορήσει λογικά την άλλη βδομάδα και θα έχουμε και το release party εντός του μήνα οπότε είπα να σας ζεστάνω λίγο! Επίσης τώρα γυρίζουμε και το video clip του κομματιού! Περιμένουμε να ακούσουμε γνώμες!!!

ΥΓ: Κατέβασα λίγο την ποιότητα για να μπορέσω να το κάνω upload

ΥΓ2: Δεν γράφτηκε με Fender... (Σορρυ Terry)

03_-_Decay_Greed_-_Electric_Sound.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το αν είμαι φίλα προσκείμενος της συγκεκριμένης μουσικής, οφείλω να πω ότι η μπάντα πάιζει καλά.

Δυστυχώς όμως η τραγουδιστική μελωδική γραμμή* είναι επιεικώς απαράδεκτη και επίσης ο τραγουδιστής δεν "έχει" όλες τις νότες.

Το σόλο είναι μια χαρά και η rhythm section τα πάει πρίμα.

 

*Με 2ο άκουσμα βρήκα το rap του τέλους συμπαθές. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

ΥΓ2: Δεν γράφτηκε με Fender... (Σορρυ Terry)

 

 

;D ;D ;D

 

Αχ βρε Μανώλη, υποτίθεται ότι εγώ πρέπει να ξεχνάω  :D

 

Τι σου έλεγα βρε ανεπρόκοπε; Όταν έπαιζα τέτοια και πήγα να τα γράψω και εγώ δεν χρησιμοποίησα Fender στο studio  ;)

 

 

MTD και Status είχα παίξει γιατί ήθελα τέζα «μέταλλο» στον ήχο  ;D

 

 

ΥΓ: Καλό το τεμάχιο- λίγο προσοχή στην φωνή γιατί του φεύγουν κάτι έντονες... «ατασθαλίες»  ;)

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε παιδιά για τις γνώμες... Θα τις μεταφέρω!! Αν και για το είδος δε νομίζω πως χρειάζεται καμιά ιδιαίτερη μελωδία αλλά πιστεύω πως όσο πάμε θα βελτιωνόμαστε όλοι!!! ;)

(Ibanez Frankenstein με musicman μαγνήτη πάνω φίλτατε!!!)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατό κομμάτι,καλοστημμένο.Ωραία φωνή και το έξτρα σπάνιο για τα ελληνικά δεδομένα: καλή προφορά.  :D

 

Μόνη ένσταση,τα παρατσιτωμένα (παρακουρδισμένα?) σφιχτά ντραμς...με αρέσουν να βοθρίζουν σε τέτοια κομμάτια και σε συνδιασμό με το μπάσο να προκαλούν κατολίσθηση με τον όγκο τους  ;D

 

Υποθέτω όμως ότι είναι στοιχείο του ήχου σας οπότε καλά θα κάνετε να το ακούτε βερεσέ αυτό.  :)

 

ΥΓ2: Δεν γράφτηκε με Fender... (Σορρυ Terry)

  :P

 

Μάλλον θα έχει μετοχές στην εταιρεία και φεντεροπροπαγανδίζει όπου βρεθεί και όπου σταθεί.Όταν δεν τον βλέπει κανένας παίζει κάτι vintage (με χαμπούκερς παρακαλώ) και κάτι αυτοσχέδιες τερατογεννέσεις.  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Μάλλον θα έχει μετοχές στην εταιρεία και φεντεροπροπαγανδίζει όπου βρεθεί και όπου σταθεί.Όταν δεν τον βλέπει κανένας παίζει κάτι vintage (με χαμπούκερς παρακαλώ) και κάτι αυτοσχέδιες τερατογεννέσεις.  ;D

 

Φυσικά  ;D ;D ;D Για να μην φθείρω τα πολύτιμα Fender μου  8) ;D ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

(Ibanez Frankenstein με musicman μαγνήτη πάνω φίλτατε!!!)

 

Παντού υπάρχει τελικά λίγος θείος Leonidas Fender  ;) ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπάσο ρε Μανώλη; Ενας βόμβος υπήρχε. Μαζί με εκείνη την επίπεδη κιθάρα από πίσω. Αλλά υποθέτω ότι αυτά είναι ίδια του ιδιώματος. Υπάρχουν ωραίες πινελιές.

 

Ο δε τραγουδιστής έχει ωραία χροιά για το στυλ και μουγκός δεν είναι αλλά έχει μάθει λάθος πάτημα στο ρεφραίν και κανένας από σας τους κουφούς δεν του είπε κουβέντα του παιδιού.

Όπως βλέπεις σε κάθε ρεφραίν κάνει ακριβώς τα ίδια λάθη.

 

Αν μπορείτε να αναπαράγετε το ίδιο αποτέλεσμα live πάντως, είστε ωραίο γκρουπ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπάσο ρε Μανώλη; Ενας βόμβος υπήρχε. Μαζί με εκείνη την επίπεδη κιθάρα από πίσω. Αλλά υποθέτω ότι αυτά είναι ίδια του ιδιώματος. Υπάρχουν ωραίες πινελιές.

Γενικά στο είδος αυτό το μπάσος υπάρχει βρε συ ;) Ίσως φταίει και το Mp3 ???

 

Ο δε τραγουδιστής έχει ωραία χροιά για το στυλ και μουγκός δεν είναι αλλά έχει μάθει λάθος πάτημα στο ρεφραίν και κανένας από σας τους κουφούς δεν του είπε κουβέντα του παιδιού.

Όπως βλέπεις σε κάθε ρεφραίν κάνει ακριβώς τα ίδια λάθη.

Ρε παιδιά ίσως επειδή ακούω γκαρίδες γενικά δεν καταλαβαίνω που είναι το λάθος ακριβώς...  :o Θέλετε να μου το εξηγήσετε επειδή έχω μπερδευτεί? :-\

 

Αν μπορείτε να αναπαράγετε το ίδιο αποτέλεσμα live πάντως, είστε ωραίο γκρουπ.

You bet we can!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου