Προς το περιεχόμενο

NUKeLEUS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Με αφορμή την τελευταία συναυλία που κάναμε στο Ίλιον, στο 3ο φεστιβάλ jazz στο πάρκο, σκέφτηκα να αναρτήσω ορισμένα videos του trio. Γιάννης Σταυρόπουλος, στα τύμπανα, Περικλής Τριβόλης στο μπάσο, εγώ στο πιάνο. Εδώ ένα κομμάτι του Branford Marsalis με τίτλο "Elysium" σε δική μου διασκευή, που το παίξαμε στο Φεστιβάλ του NoviSad στη Σερβία το 2008:

 

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Με Craig Bailey στο Παράφωνο την άνοιξη του 2010 (προειδοποίηση: κακός ήχος, από μία κάμερα, αλλά το παίξιμο νομίζω ότι αξίζει τον κόπο στο τέλος):

 

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εδώ, ένα κομμάτι που ΔΕΝ μπήκε στο δίσκο μας "Masterpieces revisited" διότι δεν το θεωρούσε ο Γιάννης αρκετά καλό το παίξιμό του (!!!). Όταν επιτέλους πείστηκε ότι δεν ισχύει αυτό που νόμιζε, ο δίσκος ήταν ήδη στα δισκοπωλεία, οπότε ήταν λίγο αργά. Αλλά τίποτε δεν πάει χαμένο εν τέλει:

 

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Nα και ένα jam session σε μία φάση που δεν μπορούσε να έρθει ο Περικλής. Στο μπάσο ο Manuel Orza, στα Congas ο Enrique Pasqual "Kiki" Bu:

 

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Aυτό το clip βρίσκεται στο site της f-clef (της γνωστής εταιρίας ηλεκτρικών μπάσων που σπονσοράρει το Manuel Orza) και είναι από το ίδιο session με πριν:

 

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

και ακόμη ένα clip με Craig Bailey στο Παράφωνο. Είχαμε κατέβει για διάλειμμα και εκείνος ξεκίνησε να παίζει το Cherokee, οπότε ανεβήκαμε στη μέση του κομματιού και ξεκινήσαμε να παίζουμε μαζί του...

 

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και τελειώνω αυτό το αφιέρωμα με μία μπαλάντα δική μου, που την παίζουμε και με τους Phos Duo, το Sweet Sorrow.

 

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου