Προς το περιεχόμενο

NUKeLEUS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία πράγματα ακούω!

Όχι ότι αυτή η δήλωση έχει κάποιο ειδικό βάρος βέβαια (καθότι είμαι υπεράμπαλος από jazz), αλλά σίγουρα δεν έχω βαρεθεί στιγμή. 8)

 

Μη ξεχάσω: το "All blues/Ένας αετός καθότανε" είναι φανταστικό.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ευχαριστώ και πάλι εκ μέρους όλων! Όσο για το θέμα με τα live, ο Γιάννης πρέπει να είναι Ελλάδα, και αυτό δυσκολεύει την κατάσταση γιατί λείπει πολύ συχνά. Αλλά κάτι θα κάνουμε...

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα να ακούσω μόνο τα τέσσερα πρώτα και ξεχώρισα αυτό που δεν μπήκε στο δίσκο(!) και το insane salsa :D

Πραγματικά ωραίο τριο ιδιαίτερα για τα Ελληνικά δεδομένα!

 

Καλοπροαίρετο  σχόλιο : τα τύμπανα ειναι όργανο συνοδείας

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα τύμπανα είναι σε κάποια είδη όργανο συνοδείας, σε κάποια είδη όργανο σολιστικό και σε κάποια είδη όργανο σύνθεσης και μουσικής συνομιλίας στο ίδιο επίπεδο με τον μελωδικό σολίστα, όπως π.χ. σε μεγάλο μέρος της μοντέρνας jazz. Δεν υπάρχει καθορισμένος ρόλος για τα τύμπανα πλέον, μπορούν να είναι όλα από τα προηγούμενα. Όλα έχουν να κάνουν με το στυλ. Και εδώ είναι η γνωστή ρήση περί ορέξεως...

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμενα μ αρεσαν περισσοτερο και αλλα λιγοτερο-λογικο ειναι και εχει να κανει με τουτο:

περί ορέξεως...

Tα πιο πολλα ηταν ομορφα και πολυ ωραια παιγμενα.

Τα 8.00 λεπτα ομως του Sweet Sorrow ειναι υπεροχα.

Ειτε ακουει καποιος bop η swing ειτε οχι-γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε,μ αρεσουν πολυ οι μπαλαντες-το συγκεκριμενο ειναι υπεροχο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μην το ξεχάσω, τo ίδιο κομμάτι υπάρχει και με το ντουέτο, Phos Duo, στο αντίστοιχο tab λίγο παρακάτω νομίζω. Μάλιστα το είχαμε παίξει με ακριβώς αυτήν τη βερσιόν στη Στέγη το Μάϊο με Marcus Stockhausen, Arild Andersen και Patrice Heral, η οποία δυστυχώς δεν ηχογραφήθηκε...

 

Σε εκείνη τη βερσιόν, που είναι και από άλλο τόνο από αυτήν εδώ, σόλο κάνει ο Αντώνης, και είναι τόσο σούπερ που δεν έχω λόγο να κάνω εγώ. Απλώς συνοδεύω...

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου