Προς το περιεχόμενο

Μαγαζιά για drummers στον Πειραιά;


DrRhythm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε και συ βαριέσαι να πεταχτείς μέχρι το κέντρο Αθήνα; :)

Πειραιά τα μόνα μουσικά καταστήματα που θυμάμαι είναι ο Νάκας κοντά στο Jumbo,o ζοζέφ εκεί απο πίσω και κάποια που έχει μαζεμένα στην Αλιπέδου πίσω απ'τον ηλεκτρικό σταθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και συ βαριέσαι να πεταχτείς μέχρι το κέντρο Αθήνα; :)

Πειραιά τα μόνα μουσικά καταστήματα που θυμάμαι είναι ο Νάκας κοντά στο Jumbo' date='o ζοζέφ εκεί απο πίσω και κάποια που έχει μαζεμένα στην Αλιπέδου πίσω απ'τον ηλεκτρικό σταθμό.[/quote']

 

Επιθεωρητά μου δεν βαριέμαι, απλά μου τη δίνει που πρέπει λές και μένω σε άγονη γραμμή...

 

Όσο για τα μαγαζιά που ανέφερες, (νομίζω ότι) τα γύρισα όλα, drum section δεν βρήκα... Κι όταν λέω "drum section" εννοώ να πάρω μία φορά καταφατική απάντηση στην ερώτηση: "έχετε κάτω δέρμα για ταμπούρο;"

 

¶στα να πάνε... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις και άδικο για την άγονη γραμμή,και'γω Πειραιά μένω αλλά τι να πούνε και σε άλλες περιοχές...και πάλι καλά να λες.Dedicated drum section δε πρέπει να έχει κάπου αλλά δέρματα νομίζω-μη σε τραβάω άδικα-οτι έχω δει στα μαγαζιά που σου είπα πριν στην αλιπέδου αν και απο όσο θυμάμαι τα είχαν κρεμασμένα σε τσιγκέλι :D και σκονισμένα.Στα Εξάρχεια έχει ενα ωραίο drum shop κοντά στη πλατεία,πάρε το τρένο πήγαινε χάζεψε ό,τι θες και ασε τον Πειραιά,εδώ δεν έχουμε ενα σωστό μαγαζί για live πέρα απ'το 5/4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη η ευρύτερη περιοχή των βαλκανίων είναι μία άγονη γραμμή. Που να δείτε άλλες κοντινές πρωτεύουσες.

 

Αυτά τα καταστήματα στην αλιπέδου φαινόντουσαν ενδιαφέροντα πάντως μέχρι που πήγα να τα δω κι από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα καταστήματα στην αλιπέδου φαινόντουσαν ενδιαφέροντα πάντως μέχρι που πήγα να τα δω κι από κοντά.

 

:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Dedicated drum section δε πρέπει να έχει κάπου αλλά δέρματα νομίζω-μη σε τραβάω άδικα-οτι έχω δει στα μαγαζιά που σου είπα πριν στην αλιπέδου αν και απο όσο θυμάμαι τα είχαν κρεμασμένα σε τσιγκέλι :D και σκονισμένα.Στα Εξάρχεια έχει ενα ωραίο drum shop κοντά στη πλατεία' date='πάρε το τρένο πήγαινε χάζεψε ό,τι θες και ασε τον Πειραιά...[/quote']

 

 

Όπως ακριβώς το περιγράφεις το βρήκα κι εγώ... ! 8O

 

Και στην ερώτηση για ένα Ambassador Snare.... ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως :

- "Εχμ, ναι, φέρουμε..."

- "Πότε;"

- "Ε, από μέσα Σεπτέμβρη, από Νοέμβρη" ....

:lol: :lol: :lol:

 

Για γέλια είναι πραγματικά!

 

Κι εγώ στο drum shop που λες πάω, σχεδόν αφοσιωμένα, γιατί με περιποιούνται κιόλας, απλά αυτές τις μέρες είπα να ψάξω λίγο και τον Πειραιά, μπας και δε χρειάζεται να ανεβαίνω Αθήνα για ένα παλιοδέρμα ....

 

Αλλά, τζίφος....

Σήμερα πάω Αθήνα :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικά χρονάκια αν θες ανοίγουμε ενα συνεταιρικό στον Πειραιά.Θα χεστούμε στο τάληρο...σίγουρα πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου