Προς το περιεχόμενο

Ποίο είναι το πιο σπάνιο LP , που έχετε;


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

off topic

 

Ολες οι κυκλοφοριες σχεδον των 80'ς ελληνικων groups Sonic, κοστολογουνται απο 200 ευρο και πανω.. Εν Πλω, Villa 21 , Yell O Yell κτλ.. γενικα σχεδον ολα της Creep Records και οι 3 κυκλοφοριες της Smash..

ps το Wipers ποσο το δινεις THEOD?  :P

 

Δε πουλάω δίσκους , μόνο αγοράζω ,

Αλλά τη συγκεκριμένη περίοδο σκέφτομαι να πουλήσω ένα δίσκο των  villa 21 για να ανανεώσω την ασφάλεια  του ταρταλο Hyundai μου  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Υ.Γ. Αντε βρε Νέστορα να κάνουμε και λίγο ματι  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ GaragePunk27

 

 

Ειδικά, το οπισθόφυλλο....το έκανα edit.    :P ;D ;D

 

To καλλίτερο που μπορώ να σου κάνω για σήμερα  ;D :P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πουλάω δίσκους , μόνο αγοράζω ,

Αλλά τη συγκεκριμένη περίοδο σκέφτομαι να πουλήσω ένα δίσκο των  villa 21 για να ανανεώσω την ασφάλεια  του ταρταλο Hyundai μου  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Υ.Γ. Αντε βρε Νέστορα να κάνουμε και λίγο ματι  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

Αν ειναι απο την πρωτη περιοδο τους για το Hyundai ειναι κανονικα..  :P  δεν τους πηγαινε μουσικα πολυ το new wave..

 

Αν καποιος εχει τον δισκο των Ηταν Ειναι και Θα ειναι και δεν τον εχει αναφερει καθολου ειναι για σκοτωμα..  :P  Η καλυτερη ελληνικη μπαντα.. στιχοι,μουσικη,υφος,συναισθημα .. ολα..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Αν καποιος εχει τον δισκο των Ηταν Ειναι και Θα ειναι και δεν τον εχει αναφερει καθολου ειναι για σκοτωμα..  :P  Η καλυτερη ελληνικη μπαντα.. στιχοι,μουσικη,υφος,συναισθημα .. ολα..

 

Τον εδωσα πριν δυο βδομαδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι για σχετικό LP μιας και θα ξέρετε... πόσο να πωλείται σχεδόν άπαιχτο mint βινύλιο της "Διατάραξης Κοινής Ησυχίας" του '84, τα άλμπουμ σε βινύλιο των Common Sense  και Horror Vacui, και το 7ιντσο "Leave Me Alone" των Make Believe? Έχω κι άλλα, όμως ρωτάω ενδεικτικά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι για σχετικό LP μιας και θα ξέρετε... πόσο να πωλείται σχεδόν άπαιχτο mint βινύλιο της "Διατάραξης Κοινής Ησυχίας" του '84, τα άλμπουμ σε βινύλιο των Common Sense   και Horror Vacui, και το 7ιντσο "Leave Me Alone" των Make Believe? Έχω κι άλλα, όμως ρωτάω ενδεικτικά...

 

H Διαταραξη πανω απο 100 ευρω αν και δυσκολα καποιος θα βρει mint κοπια. Επισης ειχε ποστερ και ενθετα, αν υπαρχουν ανεβαζουν την τιμη. Μαλλον το Μ. Believe ερχεται δευτερο σε τιμη απο τα υπολοιπα λογω δημοτικοτητας της μπαντας. Θυμαμαι σε κουβεντα που ειχα κανει με υπαλληλο δισκοπωλειου μου ειχε πει οτι στη τιμη παιζει ρολο και η ζητηση, οχι απλα η σπανιοτητα. Επισης και σε ποσες κοπιες εχει κοπει ο δισκος.

 

Το Μ. Βelieve ειχε κοπει σε 500 και δεν εχει ξανακοπει απ' οσο ξερω, απλα τα δυο κομματια ειχαν μπει στην CD εκδοση του Playground. Το Horror Vacui και αυτο λογικα θα εχει κοπει σε λιγες κοπιες. Το Common Sense ηταν Wipe Out ή Pegasus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι για σχετικό LP μιας και θα ξέρετε... πόσο να πωλείται σχεδόν άπαιχτο mint βινύλιο της "Διατάραξης Κοινής Ησυχίας" του '84, τα άλμπουμ σε βινύλιο των Common Sense   και Horror Vacui, και το 7ιντσο "Leave Me Alone" των Make Believe? Έχω κι άλλα, όμως ρωτάω ενδεικτικά...

 

Για τη "Διατάραξη Κοινής Ησυχίας" έχω ακούσει ότι έχει πουληθεί μέχρι και 250 €. Παρεπιμπτόντως το έχω και εγώ με τα ένθετα και παιγμένο λιγότερο από 10 φορές.

Για το Stress που αναφέρθηκε παραπάνω έχω ακούσει τιμές που φτάσαν (προ οικον. κρίσης) τα 450 - 500 € και είμαι υπό σκέψη τον τελευταίο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pegasus νομίζω πως ήταν οι Common Sense... Eυχαριστώ για τις πληροφορίες! (7'' από Deus X Machina, Terminal Curve, Common Sense κλπ... πόσο? ;D )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

χμμμ...

 

Έχω σε βινύλιο το soundtrack της ταινίας Ο τελευταίος Μοϊκανός... έχω την εντύπωση ότι θεωρείται για κάποιο λόγο σπάνιο. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα γιατί.

 

Και κάτι bootleg απο Queen (concert in Japan) κλπ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου